Środowy Przegląd Prasy

ARiMR zmieniła zasady zakupu komputerów. Będzie kolejna próba przetargu na system informatyczny dla budżetu. Czy pokonamy informatyczną przepaść? Policja zamknęła piracki serwis filmowy. Czas na cyfrowe fale.

PULS BIZNESU

Równe szanse

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zmieniła specyfikację zamówienia na 4 tys. komputerów, które ma zamiar kupić. Ich wartość może sięgnąć 34 mln zł. Rozstrzygnięcie przetargu w lutym. (s. 6)

Budżet czeka na system

Dwa lata resort finansów bezskutecznie próbował wybrać dostawcę systemu informatycznego do obsługi budżetu. Poprzednio wartość złożonych ofert wahała się między 3 a 8 mln zł. Przetarg jednak unieważniono po serii odwołań. Według gazety, w drugim przetargu wartość systemu może wynieść od 8 do 48 mln zł. (s. 11)

GAZETA PRAWNA

Niepokojący krajobraz

W nakładach na informatyzację kraju stosunkowo dużo środków przeznacza się na zakupy sprzętu, zaś niewiele na zakupy oprogramowania i usługi integracyjne. Jest to, zdaniem autorów tegorocznego 3. Raportu Kongresu Informatyki Polskiej, powód do niepokoju. (Teleinformatyka s. 2)

GAZETA WYBORCZA

Cyfrowy eter

Ministerstwo Infrastruktury ma przygotować harmonogram przejścia mediów elektronicznych z nadawania analogowego na cyfrowe. Pierwsze szczegóły poznamy w połowie roku. (s. 22)

Kłopoty kinomanów

Policja z Wałbrzycha zamknęła serwis internetowy z setkami pirackich filmów. Zarzuty postawiono producentom nielegalnych kopii, ale kłopoty czekają także klientów. (s. 22)