Środowy Przegląd Prasy

Telekomunikacja Polska przeznaczy na IT 530 mln zł oraz odwoła się od decyzji UOKiK nakładającej na operatora karę w wysokości 20 mln zł. Czy w styczniu na warszawskiej giełdzie padnie rekord wszech czasów? Adres internetowy stał się prawdziwą wartością. Spada liczba użytkowników sieci P2P.

PULS BIZNESU

Informatyczne plany TPSA

W tym roku wydatki na informatyzację w Telekomunikacji Polskiej wyniosą 530 mln zł - o 200 mln zł mniej niż w 2003 r. Według gazety, pieniądze pójdą przede wszystkim na kontynuację CRM, wdrożenie systemu ERP oraz billingu korporacyjnego. Mimo pomniejszonego budżetu TPSA będzie i tak jednym z największych zleceniodawców dla branży IT. (s. 5)

Będzie rekord ?

WIG przekroczy rekordowy poziom wszech czasów. To kwestia kilku dni - zgodnie twierdzi większość analityków giełdowych. (s. 11)

Polski cybersquating

Ceny, jakie uzyskują adresy internetowe na rynku wtórnym, rzadko są ujawniane. Ceny wywoławcze oscylują w granicach 20-40 tys. zł. (BiT s. II)

GAZETA WYBORCZA

Kolejna kara UOKiK dla TPSA

Telekomunikacja Polska uchylała się od podpisywania umów z innymi dostawcami usług internetowych przez modem - uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wczoraj poinformował o nałożeniu na spółkę niemal maksymalnej możliwej kary - 20 mln zł. (s. 20)

Wielka ucieczka

Pozwy przeciwko użytkownikom serwisów wymiany plików typu Kazaa czy Grokster przyniosły skutek. Pod koniec 2003 r. korzystało z nich o połowę mniej ludzi niż wiosną. (s. 20)