Środowy Przegląd Prasy

MSP chce sprzedać akcje TP jeszcze w tym roku. Softbank jednak nie planuje emisji. I&B System liczy na taksówkarzy. Jakie będą obowiązki radców prawnych? Trwa konflikt w Wirtualnej Polsce. PSE czekają na decyzję Netii. Polska nie potrafi wykorzystać szansy na rozwój gospodarczy oparty na nowych technologiach - wynika z raportu WEF.

PARKIET

Akcje TP dla Francuzów?

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku resort skarbu sprzeda prawie 4-proc. pakiet akcji Telekomunikacji Polskiej, którego wartość szacowana jest na 750 mln zł. Ofertę na zakup złożył France Telecom, jednak wysokość oferty Francuzów nie jest znana. (s. 1)

Softbank nie emituje

Aleksander Lesz, prezes Softbanku, zaprzeczył informacjom prasowym, jakoby spółka planowała emisję, z której środki posłużyłyby na sfinansowanie kontraktu z PKO BP oraz CEPiK-u. (s. 6)

Czas na kasy fiskalne

Ponad 300 tys. zł do końca roku zarobi PTB Biurosystem-Serwis (spółka zależna I&B Systemu) na montażu kas fiskalnych w łódzkich taksówkach. (s. 6)

PULS BIZNESU

Radcy mają zeznawać

Minister sprawiedliwości twierdzi, że radców prawnych można zwalniać z tajemnicy zawodowej. Dla tej profesji może to oznaczać utratę klientów. (s. 7)

Nie będzie podwyższenia kapitału

Spółka TP Internet nie ma łatwego życia z Wirtualną Polską. Najpierw podwyższyła kapitał portalu, a teraz musi unieważnić te uchwały. (s. 9)

Tel-Energo: dziś oferta, jutro decyzja

Dziś Netia ma złożyć Polskim Sieciom Elektroenergetycznym ofertę zakupu Tel-Energo. Zarząd PSE chce ją przyjąć lub odrzucić następnego dnia. (s. 10)

GAZETA WYBORCZA

Po naukę do Afryki

Według opublikowanego przez Światowe Forum Gospodarcze (WEF) raportu, Polska zajmuje 47. miejsce. w rankingu państw, które w największym stopniu korzystają z inwestycji w technologie informatyczne i telekomunikacyjne (ICT). Poziom infrastruktury informatycznej plasuje nasz kraj za Botswaną. (s. 24)