Środowy Przegląd Prasy

W kilku miastach Polski policja w pogoni za piratami komputerowymi zawitała do prywatnych mieszkań. Przychody operatorów GSM po dziewięciu miesiącach wyniosły 11,27 mld zł. ComputerLand razem z HP dla Lukas Banku. Ster-Projekt chce zarobić 20 mln zł. BRE Bank przejmie El-Net.

GAZETA WYBORCZA

CHWDP czyli...Chowaj Windows Do Piwnicy

Policja w Zielonej Górze, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Sosnowcu i Piekarach Śląskich podjęła akcję kontrolowania posiadaczy i dystrybutorów nielegalnego oprogramowania. (s. 1, 2)

PARKIET

Dobry kwartał Polkomtela

Aż 246,9 mln zł wyniósł w III kw. zysk netto Polkomtela, co oznacza wzrost o 6,8 proc. w porównianiu z odpowiednim okresem 2002 r. Polski rynek telekomunikacyjny jest dość atrakcyjny w porównaniu z innymi w regionie, zwłaszcza jeśli chodzi o telefonię komórkową - uważa analityk banku HSBC w Londynie. (s. 2)

Kontrakt za 15 mln

ComputerLand wspólnie z firmą Hewlett-Packard Polska wdroży centralny system bankowy w Lukas Banku. Uruchomienie projektu o wartości ponad 15 mln zł planowane jest na początek 2005 r. (s. 3)

Ambitne plany na przyszły rok

Ster-Projekt chce w przyszłym roku skoncentrować się na zwiększeniu rentowności. Przychody przekroczą 400 mln zł (tegoroczna prognoza mówi o 370 mln zł), a zysk powinien wzrosnąć do 20 mln zł, z 10 mln w 2003 r. (s. 3)

PULS BIZNESU

Nieoczekiwany zwrot akcji

Operator telefonii stacjonarnej El-Net ma jednak trafić pod skrzydła BRE Banku, który w czerwcu tego roku podpisał umowę na zakup 100 proc. udziałów spółki od Elektrimu Telekomunikacja. Co na to Raiffeisen i Netia? (s. 13)

Brakuje czwartego

Spada dynamika rynku telefonii komórkowej, ale może dzięki temu stanieją połączenia - twierdzą eksperci z Instytutu III Rzeczpospolitej i Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Czwarty gracz powinien pojawić się przy wprowadzeniu technologii UMTS. (s. 12)