Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

W kilku miastach Polski policja w pogoni za piratami komputerowymi zawitała do prywatnych mieszkań. Przychody operatorów GSM po dziewięciu miesiącach wyniosły 11,27 mld zł. ComputerLand razem z HP dla Lukas Banku. Ster-Projekt chce zarobić 20 mln zł. BRE Bank przejmie El-Net.

GAZETA WYBORCZA

CHWDP czyli...Chowaj Windows Do PiwnicyPolicja w Zielonej Górze, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Sosnowcu i Piekarach Śląskich podjęła akcję kontrolowania posiadaczy i dystrybutorów nielegalnego oprogramowania. (s. 1, 2)

PARKIET

Dobry kwartał PolkomtelaAż 246,9 mln zł wyniósł w III kw. zysk netto Polkomtela, co oznacza wzrost o 6,8 proc. w porównianiu z odpowiednim okresem 2002 r. Polski rynek telekomunikacyjny jest dość atrakcyjny w porównaniu z innymi w regionie, zwłaszcza jeśli chodzi o telefonię komórkową - uważa analityk banku HSBC w Londynie. (s. 2)

Kontrakt za 15 mlnComputerLand wspólnie z firmą Hewlett-Packard Polska wdroży centralny system bankowy w Lukas Banku. Uruchomienie projektu o wartości ponad 15 mln zł planowane jest na początek 2005 r. (s. 3)

Ambitne plany na przyszły rokSter-Projekt chce w przyszłym roku skoncentrować się na zwiększeniu rentowności. Przychody przekroczą 400 mln zł (tegoroczna prognoza mówi o 370 mln zł), a zysk powinien wzrosnąć do 20 mln zł, z 10 mln w 2003 r. (s. 3)

PULS BIZNESU

Nieoczekiwany zwrot akcjiOperator telefonii stacjonarnej El-Net ma jednak trafić pod skrzydła BRE Banku, który w czerwcu tego roku podpisał umowę na zakup 100 proc. udziałów spółki od Elektrimu Telekomunikacja. Co na to Raiffeisen i Netia? (s. 13)

Brakuje czwartegoSpada dynamika rynku telefonii komórkowej, ale może dzięki temu stanieją połączenia - twierdzą eksperci z Instytutu III Rzeczpospolitej i Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Czwarty gracz powinien pojawić się przy wprowadzeniu technologii UMTS. (s. 12)