Środowy Przegląd Prasy

Emax i Ster-Projekt rozmawiają o połączeniu, które może zaowocować sporą zmianą układu sił na polskim rynku IT. Debiut giełdowy Compu Rzeszów nastąpi w I półroczu 2004 roku. ComputerLand liczy na umowy z PFRON oraz ARR. Szwedzki operator Tele2 ponad dwukrotnie zwiększył zysk.

PULS BIZNESU

Cios dla Computerlandu?

Emax, kierowany przez Piotra Kardacha, miał kiedyś trafić do grupy Computerlandu. Z kolei Ster-Projekt, któremu szefuje Piotr Smólski, był dotychczas na celowniku Prokomu. Ten układ może zburzyć fuzja giełdowych spółek IT. Powstałaby firma zagrażająca Computerlandowi, bo Prokom na razie może czuć się spokojnie. (s. 4-5, 16)

PARKIET

Comp Rzeszów na GPW

Rzeszowski rozpoczął już prace zmierzające do upublicznienia spółki i debiutu giełdowego. Na obecnym etapie wiadomo jedynie, że integrator liczy na pozyskanie z rynku około 30-40 mln zł. Środki z emisji zostaną przeznaczone na inwestycje oraz planowaną ekspansję poza granice kraju m.in. na Słowację, do Czech i Rosji. (s. 4)

CL zabiega o kontrakty

Urząd Zamówień Publicznych odrzucił we wtorek skargę Taleksu na decyzję o wyborze ComputerLandu na dostawcę sprzętu dla Ministerstwa Finansów. Wartość kontraktu to prawie 38 mln zł. CL ma coraz większe szanse na podpisanie umów z PFRON (11 mln zł) oraz Agencją Rynku Rolnego (ok. 10 mln zł). (s. 5)

Tele2 razy dwa

Firma Tele2, która obsługuje przede wszystkim połączenia stacjonarne w 23 krajach europejskich, odnotowała w III kw. ponad dwukrotny wzrost zysku. Szwedzka spółka zawdzięcza dobre wyniki ekspansji na nowych rynkach takich jak portugalski. W Polsce jako Tele2 Polska działa od 1999 roku. (s.11)