Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

Oracle, IBM z Prokomem i ComputerLand rywalizują o kontrakt na wdrożenie systemu finansowo-księgowego w Telekomunikacji Polskiej. Vivendi Universal, kontrolujący Polską Telefonię Cyfrową partner Elektrimu, poprze ofertę Deutsche Telekom, który zaoferował za 51% udziałów Ery miliard euro.

Puls Biznesu

TP S.A.: walka o 100 mln złOracle, IBM z Prokomem i ComputerLand rywalizują o kontrakt na wdrożenie systemu finansowo-księgowego w Telekomunikacji Polskiej. Wybór wykonawcy ma zostać dokonany lada dzień, a wartość prac szacuje się na 100 mln zł. Rozstrzygnięcie przetargu już się nieco opóźniło, ale wybór nie jest prosty, ponieważ każdy z chętnych ma za sobą kilka poważnych atutów. (s. 5)

Biznesowe usługi m-commerce dopiero powstająFirmy czerpiące zyski z usług zaliczanych do m-commerce koncentrują się głównie na rozrywce. Na rynku istnieją jednak aplikacje usprawniające działanie firm. Mobilne rozwiązanie najczęściej znajdują zastosowanie w firmach, których pracownicy działają poza biurem. "Mobilne aplikacje są wykorzystywane przez podmioty związane z logistyką i handlem, ale pojawiają się też w firmach telekomunikacyjnych czy urzędach miast" - mówi Maciej Siedlaczyk z Techmeksu. (s. 13)

LOT stawia na technologię XeroxPolskie linie lotnicze LOT i Xerox Polska podpisały umowę rozszerzającą dotychczasową współpracę w zakresie obsługi procesów przepływu dokumentów w biurze. W ramach nowego kontraktu Xerox dostarczy PLL LOT urządzenia wielofunkcyjne, oprogramowanie i usługi o łącznej wartości 1,5 mln USD. (s. 14).

Parkiet

Vivendi przyjmuje ofertę Deutsche TelekomVivendi Universal, kontrolujący Polską Telefonię Cyfrową partner Elektrimu, poprze ofertę Deutsche Telekom, który zaoferował za 51% udziałów Ery miliard euro. Francuzi chcą, aby rada nadzorcza Elektrimu Telekomunikacja przyjęła ich stanowisko. Czy Elektrim ma coś do powiedzenia? (s. 1)

Ster-Projekt poprawi wynikiWyniki skonsolidowane Ster-Projektu za 2003 r. będą lepsze niż ubiegłoroczne - zapowiada Piotr Smólski, prezes firmy. Warszawska spółka bada trzy firmy, których kupnem jest zainteresowana. (s. 6)