Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

Szeptel ma udziałowca z pomysłem na biznes. Interia chce mieć do 10% rynku dial-up w ciągu trzech kwartałów. Ministerstwo gospodarki liczy ile czasu zajmuje przedsiębiorcy zebranie dokumentów przed rozpoczęciem inwestycji, potem zaproponuje "pakiet - bis" do programu "Przede wszystkim przedsiębiorczość".

PARKIET

Getin gotowy odkupić akcjePodczas dzisiejszego WZA Getina głosowane będą uchwały o zmianie działalności. Zmiana profilu - z platformy B2B na fundusz capital venture, który będzie lokował środki na Wschodzie wymagać będzie m.in. odkupienia akcji udziałowców, którzy nie zaakceptują zmiany. Dotychczasowa działalność zostanie przeniesiona do spółki w której Getin będzie miał 49% udziałów. (s. 1)

Szeptel poszerzy działalność?Media Net Interactive, która posiada już 5% w Szeptelu nie wyklucza zwiększenia udziałów w operatorze. MNI, dostawca usług premium rate dla operatorów telekomunikacyjnych (np. serwisy informacyjne dla sieci komórkowych) chce także współpracować z szepietowskim operatorem operacyjnie. (s. 3)

Dobry kwartał InteriiWedłuyg prezesa Jażdżyńskiego, Interia zrealizowała w I kwartale br. plan przychodów i redukcji kosztów z nawiązką, jednak nie podaje na razie szczegółów. Interia odnotowała m.in. wzrost z przychodów z e-reklamy, w porównaniu z I kw. 2002 nastąpił wzrost "dwucyfrowy". Portal rozpoczyna takżę oferowanie w ramach współpracy z Energisem oferowanie usługi dostępowej dial-up. W ciągu trzech kwartałów portal chce zdobyć od 5 do 10% rynku dostępu wdzwanianego w Polsce. (s. 4)

Biznes z problemamiMinisterstwo gospodarki we współpracy z pracodawcami prywatnymi przygotowuje raport na temat stanu przedsiębiorczości w Polsce. Będzie on punktem wyjścia do przygotowywanych zmian w prawie, "pakietu bis" dla programu "Przede wszystkim przedsiębiorczość", mającego ułatwić działalność gospodarczą. Obecnie, jak podsumowuje minister przedsiębiorcy płacą podatki i daniny publicznoprawne według 1200 stawek, 42 tygodnie trwa zbieranie dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia inwestycji, w tym czasie przedsiębiorca musi odwiedzić 26 różnych instytucji. (s. 7)

PULS BIZNESU

Proces Familijna - Prokom odroczonySąd Gospodarczy w Warszawie odroczył rozprawę w sporze pomiędzy Telewizją Familijną a Prokomem Investment. W tym czasie strony mają zapoznać się z sytuacją po upadku TF. Syndyk chce, kontynuacji procesu w sprawie zaległej zapłaty z obligacje TF o wartości 26 mln zł. (s. 11)

GAZETA WYBORCZA

Plany na pustyniCentertel uruchamia pierwszy w Polsce publiczny punkt dostępowy wi-fi. Podobne plany mają pozostali operatorzy. Pierwszy hot-spot będzie uruchomiony dziś w hotelu Novotel w Warszawie, we współpracy z IBM. (s. 25)