Środowy Przegląd Prasy

CL podpisał kontrakt na wdrożenie w AmerBanku. Vivendi nie zdoła samodzielnie zablokować wejścia Polsatu do rady nadzorczej Elektrimu na piątkowym NWZA. S&T przejmuje środkowoeuropejskie oddziały Fujitsu Services. Zmiany w ustawie o recyklingu samochodów po myśli przemysłu motoryzacyjnego. Laser to obrabiarka - brzmi orzeczenie NSA.

PULS BIZNESU

CL wdraża w AmerBanku

ComputerLand podpisał umowę z AmerBankiem na wdrożenie systemu informatycznego o wartości 22,2 mln zł. Wdrożenie ma potrwać pół roku i obejmować system centralny, system bankowości elektronicznej i dostarczenie sprzętu. (s. 8)

Vivendi sam nie zablokuje walnego Elektrimu

Przebieg piątkowego NWZA holdingu będzie w dużym stopniu zależał od postawy mniejszych akcjonariuszy. Vivendi wraz z podmiotami z grupy zarejestrował łącznie 20,8% głosów i nie będzie w stanie samodzielnie zablokować wejścia Polsatu do rady nadzorczej. (s. 9)

Recykling po myśli motobranży

Podczas wczorajszego posiedzenia sejmowej podkomisji która rozpatruje rządowy projekt ustawy o odzysku i recyklingu samochodów wycofanych z eksploatacji zmieniono zapis dotyczący limitów odzysku (80%) i recyklingu (85%). W myśl postulatów przemysłu motoryzacyjnego, limity będą liczone od masy wraku, a nie od masy nowych samochodów wprowadzanych na rynek, jak pierwotnie postulowało ministerstwo środowiska. (s. 9)

Kultura dostanie 5% z płyt

Od wczoraj producenci i wydawcy utworów nigdy nie objętych prawem autorskim (np. dzieł Bacha czy Chopina) wnoszą 5-ptroc. opłatę od wpływów brutto ze sprzedaży. Opłata ma zasilić konto Funduszu Promocji Twórczości w ministerstwie kultury. (s. 9)

RZECZPOSPOLITA

S&T przejmuje Fujitsu Services

Austriacka firma S&T przejmie polskie oddziały Fujitsu Services, firmy zajmującej się serwisowaniem sprzętu komputerowego. Nie podano konkretnych kwot transakcji. Wiadomo, że Austriacy przejmują oprócz polskiego oddziały na Węgrzech, w Rumunii, Grecji, w Czechach, na Słowacji i na Malcie. (s. B 3)

Netia: tańsze połączenia

Netia obniżyła ceny połączeń międzymiastowych – rozliczane w impulsach rozmowy w szczycie są tańsze o 7%, a rozliczane w sekundach – o 13%. (s. B 3)

Laser to jednak obrabiarka

NSA nie przychylił się do interpretacji importera laserów podłączanych do komputera (pracujących m.in. przy wycinaniu w metalu, papierze, grawerowaniu, wykonywaniu tablic, pieczątek, itp.), który kwalifikował je jako urządzenia wejścia- wyjścia do komputerów. Według NSA laser podłączany do komputera, posiadający własną pamięć jest obrabiarką a nie urządzeniem elektronicznym i przy jego imporcie stosowane powinno być 9-proc. cło. (s. C 2).