Środowy Przegląd Prasy

Prospekt emisyjny Comp Rzeszów może trafić do KPWiG jeszcze w tym roku. W lutym br. wystosowane zostanie z kolei zapytanie ofertowe w sprawie systemu CEPIK.

PARKIET

Transakcje kierownictwa Agory do wyjaśnienia

Dwaj członkowie zarządu Agory dokonali, niedługo przed podaniem informacji o słabszym wyniku operacyjnym za rok 2002 i obniżeniu prognoz na rok 2003 oraz publikacjami na temat afery Rywina, sprzedaży posiadanych akcji za łączną kwotę ponad 1,1 mln zł. Od czasu sprzedaży akcje Agory potaniały o 13%. KPWiG prowadzi analizę, czy doszło do wykorzystania informacji poufnych o prognozowanych gorszych wynikach finansowych. (s. 1)

Ruszy informatyzacja administracji

Wczoraj na targach Komputer Expo przedstawiciele ministerstwa infrastruktury poinformowali, że prawdopodobnie już w lutym br. wystosowane zostanie zapytanie ofertowe w sprawie systemu IT CEPIK. W drugim kwartale 2003 roku może być rozpisany przetarg na zakup 20 tys. certyfikatów związanych z podpisem elektronicznym dla urzędników skarbowych. (s. 4)

PULS BIZNESU

Comp Rzeszów chce zadebiutować na GPW

W końcu br. do KPWiG powienien trafić prospekt emisyjny Comp Rzeszów. Do inwestorów giełdowych miałoby trafić 15% akcji, z emisji miałyby zostać sfinansowane inwestycje na kwotę 30-40 mln zł. Comp jest kolejną po ComputerLandzie i CSS spółką z portfela Enterprise Investors, która trafi na warszawski parkiet. (s. 3)