Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

G-Tech jest według niepotwierdzonych informacji głównym kandydatem do objęcia udziałów w centrum autoryzacji transakcji kartami PolCard.

PARKIET

G-Tech zainteresowany PolCardem4 firmy są zainteresowane przejęciem udziałów w PolCardzie, spółce zajmującej się obsługą kart kredytowych. PAP podał, powołując się na anonimowego informatora, że najpoważniejszym kandydatem jest G-Tech. Jego konkurentem jest Euronet, w szranki stanęły również Citibank i Eurocard. (s. 1)

Rozwój kosztem rentownościZarząd ComArch-u poinformwował, że zarówno przychody jak i wynik operacyjny i zysk spółki za rok 2002 nie będą różniły się od wyników z roku poprzedniego. Po trzech kwartałach krakowska spółka ma 88 mln zł przychodów (o 21% mniej niż rok wcześniej), 5,6 mln zysku operacyjnego (-25%) i 4,04 mln zł zysku netto (-39%). Spółka liczy na zniwelowanie straty względem wyników za 2001 rok dzięki zakontraktowanym na IV kwartał umowom. (s. 5)

Nowa oferta China TelecomZarząd chińskiego operatora telekomunikacyjnego zdecydował o obniżeniu wielkości pierwotnej oferty publicznej z 16,8 mld akcji do 7,56 mld akcji, tj. 10% udziałów o wartosci 1,66 mld USD. China Telecom chce w ten sposób zachęcić inwestorów, ostrożnie podchodzących do przeżywającej kryzys branży telekomunikacyjnej. (s. 10)

PRAWO I GOSPODARKA

NIK zbada STOEN i system komputerowyNajwyższa Izba Kontroli zapowiedziała m.in., że przeprowadzi osobną, szczegółową kontrolę dotyczącą problemów z systemem komputerowym wykorzystywanym podczas ostatnich wyborów samorządowych. (s. 4)

Dostęp do sieci PKO BP dla InteligoWszyscy klienci Inteligo otrzymali bezpłatny dostęp do bankomatów PKO BP i Euronetu, jak również dokonywania darmowych wpłat we wszystkich placówkach banku. (s. 11)

Fed raczej będzie ciąćZ ostatnich ankiet przeprowadzonych na Wall Street wynika, że większość ekonomistów spodziewa się obniżenia przez Fed - po niemal roku - stóp procentowych. Stopa funduszy federalnych powinna zostać w ich ocenie obniżona z 1,75% do 1,5%. Wynika to ze słabszych niż zakładały propgnozy danych makroekonomicznych; np. wskaźnik wzrostu PKB wyniósł w USA w III kwartale br. tylko 3,1%. (s. 10)

PULS BIZNESU

Sprawa eks-prezesów Elektrmu oburzyła inwestorów giełdowychByli szefowie Elektrimu - Barbara Lundberg i Wlademar Siwak - chcą łącznie blisko 8 mln zł odszkodowania. (s. 6-7)