Środowy Przegląd Prasy

G-Tech jest według niepotwierdzonych informacji głównym kandydatem do objęcia udziałów w centrum autoryzacji transakcji kartami PolCard.

PARKIET

G-Tech zainteresowany PolCardem4 firmy są zainteresowane przejęciem udziałów w PolCardzie, spółce zajmującej się obsługą kart kredytowych. PAP podał, powołując się na anonimowego informatora, że najpoważniejszym kandydatem jest G-Tech. Jego konkurentem jest Euronet, w szranki stanęły również Citibank i Eurocard. (s. 1)

Rozwój kosztem rentownościZarząd ComArch-u poinformwował, że zarówno przychody jak i wynik operacyjny i zysk spółki za rok 2002 nie będą różniły się od wyników z roku poprzedniego. Po trzech kwartałach krakowska spółka ma 88 mln zł przychodów (o 21% mniej niż rok wcześniej), 5,6 mln zysku operacyjnego (-25%) i 4,04 mln zł zysku netto (-39%). Spółka liczy na zniwelowanie straty względem wyników za 2001 rok dzięki zakontraktowanym na IV kwartał umowom. (s. 5)

Nowa oferta China TelecomZarząd chińskiego operatora telekomunikacyjnego zdecydował o obniżeniu wielkości pierwotnej oferty publicznej z 16,8 mld akcji do 7,56 mld akcji, tj. 10% udziałów o wartosci 1,66 mld USD. China Telecom chce w ten sposób zachęcić inwestorów, ostrożnie podchodzących do przeżywającej kryzys branży telekomunikacyjnej. (s. 10)

PRAWO I GOSPODARKA

NIK zbada STOEN i system komputerowyNajwyższa Izba Kontroli zapowiedziała m.in., że przeprowadzi osobną, szczegółową kontrolę dotyczącą problemów z systemem komputerowym wykorzystywanym podczas ostatnich wyborów samorządowych. (s. 4)

Dostęp do sieci PKO BP dla InteligoWszyscy klienci Inteligo otrzymali bezpłatny dostęp do bankomatów PKO BP i Euronetu, jak również dokonywania darmowych wpłat we wszystkich placówkach banku. (s. 11)

Fed raczej będzie ciąćZ ostatnich ankiet przeprowadzonych na Wall Street wynika, że większość ekonomistów spodziewa się obniżenia przez Fed - po niemal roku - stóp procentowych. Stopa funduszy federalnych powinna zostać w ich ocenie obniżona z 1,75% do 1,5%. Wynika to ze słabszych niż zakładały propgnozy danych makroekonomicznych; np. wskaźnik wzrostu PKB wyniósł w USA w III kwartale br. tylko 3,1%. (s. 10)

PULS BIZNESU

Sprawa eks-prezesów Elektrmu oburzyła inwestorów giełdowychByli szefowie Elektrimu - Barbara Lundberg i Wlademar Siwak - chcą łącznie blisko 8 mln zł odszkodowania. (s. 6-7)