Środowy Przegląd Prasy

Inwestorem strategicznym Inteligo zostanie PKO BP, które finalizuje rozmowy z berlińskim BGB.

PARKIET

Gorące pół godziny

Po 11,5-proc. spadku akcje ComArchu wyceniono wczoraj najniżej w historii notowań spółki. Przez większość wczorajszej sesji ComArch, podobnie jak inne spółki informatyczne tracił około 5%, jednak w drugiej połowie dnia nieoczekiwanie strata spółki wyraźnie się powiększyła. Spółka nie podała żadnych informacji mogących uzasadnić taki spadek. Przedstawiciele zarządu oceniają, że przecenę można tłumaczyć niskimi obrotami, w wyniku czego nawet kilka niskich zleceń może znacząco wpłynąć na kurs. (s. 2)

Inwestorzy wyprzedają CSS

Kurs Computer Servis Support spadł o 7,3% podczas wczorajszej sesji. Winne temu są transakcje pakietowe, podczas których handlowano papierami spółki po cenach o kilkadziesiąt procent niższych od giełdowej. W trzech transakcjach pozasesyjnych właściciela zmieniło łącznie 15% akcji CSS. (s. 3)

W razie upadłości akcjonariusze nie dostaną nic

Podczas wczorajszej sesji akcje Elektrimu straciły 39%. Zdaniem analityków, obligatariusze nie będą raczej skłonni do negocjowania nowej umowy restrukturyzacji długu; aby zabezpieczyć się formalnie przed wyprzedażą aktywów przez Elektrim najprawdopodobniej złożą wniosek o upadłość holdingu. (s. 3)

Wierzę w zdrowy rozsądek

Rozmowa z Wojciechem Kostrzewą, prezesem BRE Banku. „Od samego początku zaznaczałem, że jest ona (transakcja zakupu przez konsorcjum BRE – Eastbridge pakietu akcji ET) elementem większej caości. Bez odkupienia przez drugie konsorcjum pozostałych udziałów ET od Vivendi operacja nie miała sensu” – powiedział m.in. Wojciech Kostrzewa. Na pytanie o to, czy obligatariusze Elektrimu po raz kolejny podejmą negocjacje prezes BRE odpowiedział, że „jeśli zwycięży zdrowy rozsądek, to tak”. (s. 3)

PRAWO I GOSPODARKA

Komórki dla małych przedsiębiorstw

PTK Centertel wprowadził taryfę Pakiet dla Małych Firm. (s. 4)

Trwają negocjacje PKO BP z Inteligo

Pko BP finalizuje sprawę przejęcia internetowego konta Inteligo. Na razie nie jest jednak jeszcze znana data podpisania ostatecznego porozumienia z berlińskim BGB, wyłącznym właścicielem Inteligo. (s. 15)

PULS BIZNESU

Ericsson zarobi na TP S.A. 140 mln zł

Ericsson podpisał z TP Sa umowę na dostawę, wdrożenie i serwis sprzętu oraz oprogramowania do transmisji danych. Wartość umowy wynosi 35 mln EUR. (s. 6)

France Telecom zmieni szefa$

Michel Bon utraci prawdopodobnie stanowisko prezesa France Telecom na rzecz Noela Forgearda, szefa Airbusa. Takie informacje dostarcza dwutygodnik finansowy „L’Expansion”. (s. 10)