Środowy Przegląd Prasy

Facebook będzie zabiegał o budżety małych, polskich firm... Orange wciąż największą siecią komórkową w Polsce... Start-upy idą w świat po pieniądze na rozwój. Próbują nawet na Allegro... Mleko z Internetu - cena nieistotna, byle szybko... Płacisz kartą, walczysz z szarą strefą...

COMPUTERWORLD

Smartfony oznaczają inwestycje w sieci

Wykreowana wraz z pojawieniem się iPhone moda na zaawansowane technologicznie komórki pomaga operatorom zwiększać przychody z transmisji danych. Ale wzrost ruchu w sieci oznacza też konieczność inwestowania, a do tego operatorzy już nie są aż tacy chętni.

Czy Twój dział IT pomaga hakerom?

Czasami zdarza się, że internetowym kryminalistom nieświadomie pomagają ci, którzy powinni nas przed nimi chronić - czyli pracownicy działu IT.

Czy producent BlackBerry zostanie kupiony?

Kto mógłby być kupcem i do czego przydałby mu się RIM?

RZECZPOSPOLITA

Płacisz kartą, walczysz z szarą strefą

Im częściej obywatele płacą gotówką, tym większa jest szara strefa - dowodzi profesor ekonomii z Uniwersytetu w Linzu. I namawia do płacenia kartami płatniczymi.

Mleko z Internetu - cena nieistotna, byle szybko

Coraz więcej ludzi kupuje jedzenie w e-sklepach. Największą uwagę zwracają na terminowość dostawy i łatwość składania zamówień, a dopiero potem na cenę.

GAZETA PRAWNA

Start-upy idą w świat po pieniądze na rozwój. Próbują nawet na Allegro

Polskie start-upy, czyli młode internetowe biznesy, coraz odważniej i bardziej pomysłowo poszukują inwestorów. Pokazują się na zagranicznych konkursach, pukają do funduszy na całym świecie, a nawet wystawiają swoje udziały na Allegro. I co najważniejsze, to działa.

Orange wciąż największą siecią komórkową w Polsce

Przychody Grupy TP w II kwartale wzrosły przede wszystkim dzięki znacznemu skokowi bazy klientów. Zwiększając się o 116 tysięcy (3,6 proc.), przekroczyła ona 14,5 mln użytkowników. Aż o 49,1 proc., do 645 tys. wzrosła liczba klientów mobilnych usług szerokopasmowych

WYBORCZA.BIZ

Facebook będzie zabiegał o budżety małych, polskich firm

Największy serwis społecznościowy zabiega o budżety małych polskich firm. W czwartek szeroko zakrojoną kampanię reklamową usług giganta uruchomi jego polski partner - Home.pl.

NETWORLD

Porównanie rozwiązań biometrycznych

Jednak nie ma się co oszukiwać - rozwiązania tego typu nadal należą raczej do niszowych.

Premiera Linux Kernel 3.0

Linus Torvalds zaprezentował 22 lipca kolejną wersję jądra systemu operacyjnego Linux.