Środowy Przegląd Prasy

ITI przekłada wejście na giełdę - oficjalnym powodem decyzji jest pogarszająca się koniunktura. Spółka nie podała nowych terminów oferty, ani wstępnych wyników zapisów na akcje medialnego holdingu.

GAZETA WYBORCZA

Komputer milowy

W kwietniu tego roku został wyprodukowany i sprzedany miliardowy komputer osobisty na świecie. Dla branży komputerowej to kamień milowy, nie ulega bowiem, że "pecet" w ogromnym stopniu i nieodwracalnie zmienił wiele dziedzin życia. Analitycy szacują, że komputer nr 2 000 000 000 trafi na rynek już w 2007 lub 2008 r. (s. 20)

Na giełdę kiedy indziej

ITI przekłada wejście na giełdę - oficjalnym powodem decyzji jest pogarszająca się koniunktura. Spółka nie podała nowych terminów oferty, ani wstępnych wyników zapisów na akcje medialnego holdingu. (s. 23)

PARKIET

Szeptel w sądzie

Zarząd Szeptela w oficjalnym komunikacie potwierdził zarzuty stawiane poprzedniemu kierownictwu firmy. Dotyczą one m.in. niegospodarnego zarządzania firmami zależnymi. "To bezpodstawne oskarżenia. Zamierzam wystąpić przeciwko spółce z pozwem o ochronę dóbr osobistych" mówi Michał Skolimowski, były prezes Szeptela. (s. 4)

PULS BIZNESU

Operatorzy znów nie zapłacą rat

Ministerstwo Infrastruktury praktycznie podjęło już decyzję o pozytywnym rozpatrzeniu wniosków operatorów niezależnych o odroczenie opłat koncesyjnych. Łącznie chodzi o 1,5 mld zł (odroczony termin płatności minął ostatniego dnia czerwca). "To jedyne sensowne rozwiązanie. Pracujemy przecież nad ustawą kompleksowo rozwiązującą problem tych płatności" - mówi Krzysztof Heller, wiceminister infrastruktury. (s. 7)

Holding telekomunikacyjny powstanie jeszcze w lipcu

Rada Ministrów zajmie się wkrótce projektem utworzenia Krajowej Grupy Telekomunikacyjnej. Jeszcze w lipcu ma dojść do zarejestrowania spółki holdingowej. Przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury nie ukrywają, że grupa będzie miała sens, jeśli dołączą do niej operatorzy stacjonarni. (s. 7)

RZECZPOSPOLITA

Kulczuk może stracić akcje TP S.A.

Obniżenie przez agencje ratingowe oceny wiarygodności kredytowej France Telecom sprawia, że banki, które pożyczyły Kulczyk Holding pieniądze na zakup akcji TP S.A. mogą zażądać, aby KH sprzedał France Telecom posiadane akcje Telekomunikacji Polskiej. Kulczyk Holding ma 13,57% akcji, za które zapłacił 1 mld 271 mln EUR. (s. B1)