Środowy Przegląd Prasy

Nasza-Klasa może stracić 20 - 30 proc. użytkowników... Można legalnie łamać iPhone'a... Kapsch i My Toll faworytami w walce o system poboru myta na polskich drogach... UKE przedstawił informacje na temat WiMAX2... PKO BP oficjalnie szuka CIO... Koniec tanich komputerów... Premiera najnowszej gry Blizzarda może pobić rekord otwarcia... Internet i TV w warszawskich taksówkach... Internauci lubią telewizję i wolą media niż rodzinę...

COMPUTERWORLD

W głównym nurcie wydarzeń

Szef IT w Inter Partner Assistance Polska SA współtworzy rozwiązania wspomagające konkurencyjność biznesu.

Podczas rozmowy, którą odbyliśmy dla magazynu CIO razem z prezes Martą Kaleńską-Jaśkiewicz akcentowaliście Państwo mocne powiązanie IT z biznesem w branży assistance. Jakie są obecnie najważniejsze prace, które prowadzi IT w IPA i jakie mają one znaczenie dla firmy?

http://p1.idg.pl/r/4b8fb

PKO BP oficjalnie szuka CIO

Bank ogłosił postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko wiceprezesa zarządu Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego SA, któremu będą podlegały sprawy z zakresu informatyki i usług.

http://p1.idg.pl/r/bcf24

UKE przedstawił informacje na temat WiMAX2

W wielu krajach Europy technologia WiMAX jest wycofywana z powodu postrzegania jej jako schyłkowej. W Polsce jednak, pomimo również niezbyt dużej popularności, technologia ta spełnia bardzo ważne zadanie w likwidacji biały plam ze względu na swój zasięg oraz oferowaną przepustowość. Dlatego Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował założenia standardu WiMAX2.

http://p1.idg.pl/r/8b4fb

RZECZPOSPOLITA

Koniec tanich komputerów

Odbudowuje się rynek biznesowy, czyli zakupów komputerów przez firmy - mówi Tomasz Klekowski, dyrektor amerykańskiego koncernu Intel na Europę Środkową i Wschodnią.

http://www.rp.pl/artykul/9211,514588_Koniec_tanich_komputerow.html

Premiera najnowszej gry Blizzarda może pobić rekord otwarcia

Gra ma szanse pobić rekord sprzedaży w dniu otwarcia. Notowania wydawcy Activision - Blizzard urosły wczoraj na Wall Street o 1,5 proc.

http://www.rp.pl/artykul/9211,514318_Czy_StarCraft_II_pobije_rekord_sprzedazy_.html

GAZETA PRAWNA

Kapsch i My Toll faworytami w walce o system poboru myta na polskich drogach

Z powodu ponad pół tysiąca pytań od firm startujących w przetargu na budowę systemu poboru elektronicznego myta Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przesunęła termin składania ofert.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/438958,kapsch_i_my_toll_faworytami_w_walce_o_system_poboru_myta_na_polskich_drogach.html

Nasza-Klasa może stracić 20 - 30 proc. użytkowników

NK.pl obawia się, że jeśli serwis opuści zbyt wielu internautów, odpłyną też pieniądze z reklam. Konkurenci zacierają ręce.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/438957,nasza_klasa_moze_stracic_20_30_proc_uzytkownikow.html

WYBORCZA.BIZ

USA: można legalnie łamać iPhone'a

Prztyczek w nos Apple'owi. Klienci mogą legalnie łamać zabezpieczenia iPhone'a i instalować programy, jakie chcą, a nie tylko te, na które pozwala koncern - uznała amerykańska Biblioteka Kongresu.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8184952,USA__mozna_legalnie_lamac_iPhone_a.html

Internauci lubią telewizję i wolą media niż rodzinę

Jeśli nie sieć, to przede wszystkim telewizja, gazety czy książki. Na wyjście do kina w wolnym czasie decydują się nieliczni internauci - wynika z sondażu PBI. Wygląda na to, że przedkładają media nad rodzinę.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8184958,Internauci_lubia_telewizje_i_wola_media_niz_rodzine.html

PULS BIZNESU

Internet i TV w warszawskich taksówkach

Stołeczna firma Ele Taxi proponuje taksówki multimedialne. Z telewizją w zagłówkach i bezpłatnym Internetem dla pasażerów.

http://www.pb.pl/2/a/2010/07/28/Internet_i_TV_w_warszawskich_taksowkach