Środowy Przegląd Prasy

Rewelacyjne wyniki Apple... Sharp wprowadzi na rynek własny czytnik książek elektronicznych... Małopolska będzie budować sieć szerokopasmową w partnerstwie publiczno-prywatnym... Aero 2, Nordisk i Netia nie wypełniają zobowiązań inwestycyjnych... Amazon sprzedał więcej e-booków niż "normalnych" książek... Zysk IBM wzrósł o 9 proc... B3System buduje konkurenta dla LSI...

COMPUTERWORLD

Czy polska branża IT jest innowacyjna?

W tym roku po raz pierwszy prezentujemy analizę nakładów na prace badawczo-rozwojowe ponoszone przez firmy IT. Przedstawione tu wyniki są więc obarczone pierworodnym błędem początków każdej działalności, i to zarówno w zakresie metodyki, jak i danych, czyli odpowiedzi udzielanych przez respondentów.

http://p1.idg.pl/r/5cec8

Zysk IBM wzrósł o 9 proc.

IBM podsumował swój drugi kwartał finansowy bieżącego roku. Zysk wzrósł o 9 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Sprzedaż wzrosła w USA i w Azji, wyniki Europy były słabsze.

http://p1.idg.pl/r/a383a

Domeny internetowe: 10 powszechnych mitów

Każdy słyszał legendy o największych transakcjach na domenach: miliony dolarów za sex.com czy pizza.com. Nie do pogardzenia byłoby nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych za dobrą polską domenę. Aby jednak zostać domenowym milionerem trzeba najpierw rozprawić się z 10 mitami na temat domen.

http://p1.idg.pl/r/4e2e4

RZECZPOSPOLITA

Japoński gigant zawalczy z Amazonem

Sharp w tym roku wprowadzi na rynek własny czytnik książek w wersji elektronicznej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,511226_Japonski_gigant_zawalczy_z_Amazonem.html

WYBORCZA.BIZ

Rewelacyjne wyniki Apple - 3,25 mld dol. zysku

Firma zarobiła w okresie kwiecień - czerwiec 3,25 mld dol., czyli 78 proc. więcej niż przed rokiem. To więcej niż prognozowali analitycy. Po podaniu informacji akcje Apple w notowaniach posesyjnych wzrosły o 3,2 proc.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8159700,Rewelacyjne_wyniki_Apple___3_25_mld_dol__zysku.html

Amazon sprzedał więcej e-booków niż "normalnych" książek

W ciągu ostatniego kwartału na każde 100 tradycyjnych książek Amazon.com sprzedał 143 e-booki na swój czytnik Kindle. Liczba ta ciągle się zmienia - i tak w ciągu ostatnich czterech tygodni wzrosła do 180 e-booków na 100 wydań papierowych.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8157939,Amazon_sprzedal_wiecej_e_bookow_niz__normalnych__ksiazek.html

PULS BIZNESU

Tłumy pukają do Małopolski

Małopolska pod rządami marszałka Marka Nawary będzie budować sieć szerokopasmową w partnerstwie publiczno-prywatnym. Chętnych jest wielu operatorów.

http://samorzady.pb.pl/2174688,5381,tlumy-pukaja-do-malopolski?ref=col2

PARKIET

B3System buduje konkurenta dla LSI

Należący do grupy Prokonekt zamierza konsolidować rynek producentów oprogramowania do urządzeń fiskalnych.

http://www.parkiet.com/artykul/949972_B3System_buduje_konkurenta_dla_LSI_.html

Aero 2, Nordisk i Netia wśród spóźnialskich

Aero 2, spółka kojarzona z Zygmuntem Solorzem-Żakiem, jest wśród podmiotów, które zdaniem Urzędu Komunikacji Elektronicznej nie wypełniają zobowiązań inwestycyjnych. Do tego grona należą Nordisk Polska, kontrolowany przez Polkomtel, oraz Netia Wimax z grupy giełdowej Netii.

http://www.parkiet.com/artykul/950349_Aero_2__Nordisk_i_Netia_wsrod_spoznialskich.html