Środowy Przegląd Prasy

Akcje Google w niełasce inwestorów... Przetarg na 4G dopiero za rok... Opóźni się zapowiadana przez rząd rewolucja w e-administracji... Ruch internetowy wzrośnie do 2014 r. czterokrotnie... Spóźnia się elektroniczne myto na polskich drogach... Spory o rolę i liczbę e-podpisów w Polsce... Internet pobudzi rozwój mediów... Duże firmy walczą o unijne dotacje...

COMPUTERWORLD

Projekt na szóstkę

Ponadgimnazjalne festiwale informatyczne inspirują młodych programistów i projektantów aplikacji użytkowych do nowych wyzwań. To wśród nich są przyszli twórcy polskiego Facebooka, Google czy innego programu, o którym nam się nie śniło.

http://p1.idg.pl/r/5d004

Społeczności: 5 najważniejszych zagrożeń dla firm

Amerykańskie stowarzyszenie ISACA (Information Systems Audit and Control Association) opublikowało listę pięciu najważniejszych zagrożeń informatycznych dla firm, związanych z wykorzystywaniem w korporacji serwisów społecznościowych. Znalazły się na niej m.in. obniżenie produktywności pracowników oraz złośliwe oprogramowanie.

http://p1.idg.pl/r/d0ef5

TED: Malcolm Gladwell i historia badań konsumenckich

Dzisiaj prezentujemy materiał z archiwum TED - publicysta Malcolm Gladwell opowiada o badaniach marketingowych sosu do spaghetti. Aż do lat 80. marketingowcy nie słuchali czego chcą klienci.

http://p1.idg.pl/r/4ca7a

Spory o rolę i liczbę e-podpisów w Polsce

Rząd przyjął nową ustawę o e-podpisie i mówi, że to przełom i wielki krok na przód. Krytycy wytykają jednak błędy ustawy i zapisy, które zahamują rozwój PKI w Polsce. Nowa ustawa ma wejść w życie jesienią br.

http://p1.idg.pl/r/50d5c

*****

Jak na kryzys zareagowały sektory administracja, służba zdrowia, bankowość i finanse, utilities, przemysł, handel i usługi? Jak zmieniło się w tych branżach podejście do inwestycji? Jakie projekty planują szefowie IT? W tegorocznym raporcie Computerworld TOP200 znajdziesz odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących rynku IT. http://www.top200.computerworld.pl/10/

******

RZECZPOSPOLITA

Internet pobudzi rozwój mediów

Polski rynek mediów i rozrywki wciąż o pół kroku wyprzedza tempem wzrostu światowy. Branża rośnie głównie dzięki rozwojowi Internetu i płatnej telewizji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,494645_Internet_pobudzi_rozwoj_mediow.html

Przetarg na 4G dopiero za rok?

Przetarg na częstotliwości dla telefonii komórkowej kolejnej generacji może zostać przesunięty na przyszły rok - dowiedziała się "Rz".

http://www.rp.pl/artykul/9211,494644_Przetarg_na_4G_dopiero_za_rok_.html

GAZETA PRAWNA

Duże firmy walczą o unijne dotacje

Skończyły się dotacje na budowę centrów usług. Duże firmy w rekordowym tempie zagospodarowały 600 mln zł z UE, które resort gospodarki przeznaczył w tym roku na ten cel.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/428940,duze_firmy_walcza_o_unijne_dotacje.html

Spóźnia się elektroniczne myto na polskich drogach

Protesty firm i brak dokumentacji przetargowej opóźniają wyłonienie wykonawcy i zarządcy nowego komputerowego systemu poboru opłat na autostradach.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/428636,spoznia_sie_elektroniczne_myto_na_polskich_drogach.html

GAZETA WYBORCZA

Opóźni się zapowiadana przez rząd rewolucja w e-administracji

W najbliższy czwartek miała wybuchnąć obiecana przez rząd rewolucja w e-administracji. Nic z tego. Projekt ugrzązł w trybach machiny urzędniczej.

http://wyborcza.pl/1,75248,8019326,Opozni_sie_zapowiadana_przez_rzad_rewolucja_w_e_administracji.html

PULS BIZNESU

Akcje Google w niełasce inwestorów

Notowania Google, operatora najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie, od początku roku spadły już o ponad 20 proc. W tym czasie główne indeksy nowojorskiej giełdy są jedynie na niewielkich minusach.

http://www.pb.pl/2/a/2010/06/15/Akcje_Google_w_nielasce_inwestorow

ŻYCIE WARSZAWY

Prababcia z Internetu

Czy pradziadkowie brali ślub w kościele Wszystkich Świętych? Czy to prawda, że nasz przodek dotarł z Napoleonem do stolicy i tu się ożenił? Sprawdzimy to już w Internecie.

http://www.zw.com.pl/artykul/486089_Prababcia_z_Internetu.html

NetWorld

Ruch internetowy wzrośnie do 2014 r. czterokrotnie

Cisco opublikował niedawno coroczny raport "Visual Networking Index Forecast, 2009-2014", w którym można przeczytać, że do 2014 r. ruch internetowy wzrośnie czterokrotnie. Do tak dużego wzrostu ruchu przyczyni się w największym stopniu fakt, że użytkownicy uruchamiają coraz więcej aplikacji multimedialnych.

http://p1.idg.pl/r/25ae1

Amazon przesyła dane na serwery... kurierem

Amazon zaoferował firmom składującym dane w chmurze na jego serwerach nową usługę przesyłania danych. Nie jest ona zbyt zaawansowana technologicznie, bo polega na dostarczeniu nośników pamięci z danymi do serwerowni przez FedEx.

http://p1.idg.pl/r/1b50b

InternetStandard

Internet Standard prezentuje raport "Internet 2k10"

Ranking polskich firm internetowych na podstawie wyników finansowych, wyniki oglądalności witryn i grup witryn, artykuły o finansowaniu e-biznesu, a także wywiady z liderami rynku i obszerny katalog firm - wszystko to w nowym raporcie Internet Standard, przygotowanym przy współpracy merytorycznej Info Veriti, którego partnerem jest system obsługi płatności Dotpay.

http://p1.idg.pl/r/ef641

Maciej Budzich i ARBOinteractive laureatami Nagród Internet Standard 2009

Bloger Maciej Budzich został Człowiekiem Roku 2009, a ARBOinteractive Firmą Roku 2009. Nagrody Internet Standard wręczone zostały podczas pierwszego dnia konferencji Internet 2k10 Trzecia Fala.

http://p1.idg.pl/r/cda2e