Środowy Przegląd Prasy

W Stanach Zjednoczonych trwa boom na handel w sieci... Średnia miesięczna płaca w branży IT przekracza już 9,8 tys. zł brutto... Jerzy Mazgaj uwolnił e-faktury... Irlandia jako pierwsza odetnie piratów od sieci... Sprzedaż komputerów przenośnych wzrosła o 43%... Konsolidacja na rynku wideokonferencji... Polacy w kolejce po 290 mld zł... Więcej kanałów w 3D...

COMPUTERWORLD

Symulacje uczą odpowiedzialności

Menedżerom z poziomu CIO potrzebne są szkolenia umożliwiające prześledzenie własnych decyzji na sytuację w firmie.

http://p1.idg.pl/r/b6c71

Grzechy Facebooka związane z bezpieczeństwem

Coraz więcej firm uważa, że media społecznościowe to dobra platforma do komunikacji z klientami. Trzeba jednak pamiętać o tym, że najpopularniejszy portal, Facebook, ma poważne problemy z prywatnością jego użytkowników.

http://p1.idg.pl/r/b5e0e

Niepewność, wojskowe wychowanie a innowacyjność izraelskich firm

Jak doszło do tego, że Izrael przyciąga dwukrotnie więcej kapitału inwestycyjnego na rozwój nowych przedsiębiorstw niż Stany Zjednoczone i trzydziestokrotnie więcej niż Europa? Odpowiedź można znaleźć w książce Start-up Nation.

http://p1.idg.pl/r/e5ff5

***

Czy freelancing w IT się opłaca? W jakich warunkach praca od projektu do projektu jest bardziej opłacalna niż ta na etacie? Co trzeba zrobić, aby zostać "wolnym strzelcem"? Gdzie szukać zleceń? Dlaczego warto korzystać z usług firmy outsourcingowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w raporcie Computerworld TOP200.http://www.top200.computerworld.pl/5/

***

RZECZPOSPOLITA

W Stanach Zjednoczonych trwa boom na handel w sieci

W tym roku wartość internetowego handlu wzrośnie o kolejne 12,7 proc., do 152,1 mld dol. W następnych latach rynek ma dalej rosnąć, ale coraz wolniej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,485166_W_Stanach_Zjednoczonych_trwa_boom_na_handel_w_sieci.html

Warto być informatykiem

Średnia miesięczna płaca w branży IT, jak wynika z badań firmy IT Kontrakt (zajmuje się outsourcingiem informatyków) przekracza już 9,8 tys. zł brutto, czyli 58,7 zł za godzinę.

http://www.rp.pl/artykul/9211,484847_Warto_byc_informatykiem.html

GAZETA PRAWNA

Więcej kanałów w 3D

Trójwymiarowe transmisje mundialu w RPA mają przyczynić się do ogromnego wzrostu popularności tego typu usługi.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/423917,wiecej_kanalow_w_3d.html

PULS BIZESU

Jerzy Mazgaj uwolnił e-faktury

To nie koniec formalnych procedur, ale sprawa jest jasna. E-podpis i EDI nie są konieczne do przesyłania faktur drogą elektroniczną.

http://www.pb.pl/2/a/2010/05/26/Jerzy_Mazgaj_uwolnil_e-faktury

Polacy w kolejce po 290 mld zł

Od początku uruchomienia programów unijnych na lata 2007-13 wydano na projekty polskich beneficjentów 30,8 mld zł, z czego UE zrefunduje 22,7 mld zł - wynika z najnowszych danych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

http://eurokasa.pb.pl/2103153,6373,polacy-w-kolejce-po-290-mld-zl?ref=col2

GAZETA WYBORCZA

Irlandia jako pierwsza odetnie piratów od sieci

Irlandia jest pierwszym państwem na świecie, które na dużą skalę będzie odcinać internautów od sieci za piractwo.

http://wyborcza.pl/1,75248,7935430,Irlandia_jako_pierwsza_odetnie_piratow_od_sieci.html

NetWorld

Haker może podsłuchiwać przez urządzenia mobilne

Nowe botnety stworzone dla urządzeń mobilnych pozwalają atakującym widzieć i słyszeć potencjalne ofiary. Zagrożone są laptopy i smartfony.

http://p1.idg.pl/r/af765

Konsolidacja na rynku wideokonferencji

Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy doszło do istotnych zmian na rynku wideokonferencji. Pod koniec kwietnia br. Cisco ogłosiło, że finalizuje przejęcie koncernu Tandberg (za 3,4 mld USD), stając się tym samym jednym z głównych rozgrywających na rynku wideokonferencji. W drugiej połowie maja br. firmy Polycom, HP, Juniper Networks, Microsoft oraz Logitech/LifeSize poinformowały o powołaniu forum UCIF (Unified Communications Interoperability Forum), które ma zajmować się opracowywaniem rozwiązań opartych na standardach interoperacyjnych.

http://p1.idg.pl/r/20571

6 mitów o aplikacjach w chmurze

W ostatnim czasie szybko rośnie popularność aplikacji chmurowych - temu trendowi towarzyszy pojawianie się wielu mitów na temat cloud computing. W poniższym tekście rozprawiamy się z najpopularniejszymi z nich...

http://p1.idg.pl/r/2e232

ITPartner

Sprzedaż komputerów przenośnych wzrosła o 43%

Jak informuje Gartner sprzedaż notebooków w pierwszym kwartale 2010 r. wzrosła o 43,4% w stosunku do pierwszego kwartału 2009 r. To największy wzrost rok do roku od ośmiu lat. Gartner szacuje wartość całego rynku na ok. 36 mld USD. Natomiast rynek netbooków wzrósł aż o 71% - wejście na rynek iPada i innych tabletów wcale mu nie zagroziło.

http://www.itpartner.pl/news/359190.html

Fujitsu uruchamia w Polsce Program Partnerski SELECT

Firma Fujitsu poinformowała o uruchomieniu Programu Partnerskiego SELECT na rynku polskim. Program pozwala partnerom handlowym uzyskać status Partnera oraz rozwijać współpracę z Fujitsu.

http://www.itpartner.pl/news/359184.html