Środowy Przegląd Prasy

Orange wyprzedził Plusa pod względem liczby aktywnych kart SIM... Serwerownia Onetu zagrożona powodzią... Asseco nie rozczarowało wynikami finansowymi... Muzycy stawiają na Amazon... Google będzie miało kłopoty za szpiegowanie... Pierwszy głos przez Internet na WZA Netii... Niższe przychody i zyski ATM Grupy... Młodzi chcą być przedsiębiorczy...

COMPUTERWORLD

Komunikacja alarmowa

Najważniejszą cechą stosowanych rozwiązań jest możliwość integracji informacji z różnych systemów, baz danych i urządzeń.

http://p1.idg.pl/r/ec492

Serwerownia Onetu zagrożona powodzią

Onet jest gotowy do fizycznej ewakuacji jednej z serwerowni znajdującej się na terenie zagrożonym zalaniem w Krakowie. Nowa serwerownia Onetu jest bezpieczna.

http://p1.idg.pl/r/b0047

Dorota Poniatowska-Mańczak przechodzi do Lukas Banku

Od wielu lat pełniła obowiązki Dyrektora Obszaru Współpracy z Biznesem i Technologii Informacji w Banku Zachodnim WBK SA, za co w 2004 roku została uhonorowana przyznawanym przez magazyn CIO tytułem CIO Roku. Od 1 czerwca 2010 r. obejmie stanowisko CIO w Lukas Banku.

http://p1.idg.pl/r/b6d63

Jak uprościć migrację do Windows 7?

Windows 7 budzi zainteresowanie wielu firm - co do tego nie ma wątpliwości. Z najnowszych prognoz wynika, że do końca bieżącego roku z najnowszej wersji Okien będzie korzystać ok. 19% użytkowników biznesowych. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zaplanowanie migracji do tego OS-u - prezentujemy kilka cennych wskazówek Granta Ho, dyrektora marketingu firmy Novell.

http://p1.idg.pl/r/3475e

BYWALEC

"Gwiazdy" polskiej informatyki

17 maja nagrody Info Star otrzymali - z rąk firmy Centrum Promocji Informatyki, tej która organizowała polskie stoisko na targach CeBIT oraz Polskiego Towarzystwa Informatycznego - Witold Drożdż, Piotr Waglowski i Jarosław Główka.

http://bywalec.computerworld.pl/news/358889.html

***

Czy freelancing w IT się opłaca? W jakich warunkach praca od projektu do projektu jest bardziej opłacalna niż ta na etacie? Co trzeba zrobić, aby zostać "wolnym strzelcem"? Gdzie szukać zleceń? Dlaczego warto korzystać z usług firmy outsourcingowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w raporcie Computerworld TOP200. link:http://www.top200.computerworld.pl/5/

***

RZECZPOSPOLITA

Młodzi chcą być przedsiębiorczy

Wśród studentów przybywa chętnych do otwarcia własnej firmy. Konkretne plany ma już niemal połowa z nich.

http://www.rp.pl/artykul/9,481765_Mlodzi_chca_byc_przedsiebiorczy.html

"N" może mieć mieć ponad 1,5 mln klientów

Markus Tellenbach, prezes Grupy TVN, w pierwszym wywiadzie dla polskiej prasy opowiada "Rz" o tym, czy TVN będzie otwierał kolejne nowe kanały i kiedy będzie pokazywał programy w 3D oraz dlaczego wciąż jednocześnie pracuje w Sky Deutschland, firmie współnależącej do Ruperta Murdocha.

http://www.rp.pl/artykul/9211,481506__N__moze_miec_miec_ponad_1_5_mln_klientow.html

Muzycy stawiają na Amazon

Przez specjalną platformę największej e-księgarni na świecie ze swoimi fanami kontaktuje się ponad 10 tysięcy twórców.

http://www.rp.pl/artykul/9211,481558_Muzycy_stawiaja_na_Amazon.html

GAZETA PRAWNA

Orange przegonił Plusa

Rewolucyjna zmiana na rynku komórkowym: po długim okresie dominacji Orange wyprzedził Plusa pod względem liczby aktywnych kart SIM. Operatorzy szykują się do walki na nowe pakiety i niższe ceny.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/422084,orange_przegonil_plusa.html

Rada Moniturująca DGP: Wiedza napędza gospodarkę

Polskie uczelnie wciąż kształcą absolwentów, którzy nie umieją odnaleźć się na rynku pracy. Bez gruntownej reformy szkolnictwa i powiązania go z biznesem tracić będą nie tylko oni. Wolniej będzie się też rozwijać nasza gospodarka.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/422092,rada_moniturujaca_dgp_wiedza_napedza_gospodarke.html

PULS BIZNESU

"Sex maniac", czyli kulisy filmu o twórcy Facebooka

Ze scenariusza filmu o życiu założyciela Facebooka wyłania się dramatyczny obraz. To czarna komedia.

http://www.pb.pl/a/2010/05/18/Sex_maniac_czyli_kulisy_filmu_o_tworcy_Facebooka

PARKIET

Pierwszy głos przez Internet na WZA Netii

Choć nie brakuje opinii, że głosowanie na WZA przez Internet niesie ze sobą ryzyko, Netia zdecydowała się je wprowadzić. Jeśli jej się uda - pojawią się inni chętni, tacy jak BZ WBK.

http://www.parkiet.com/artykul/929537_Pierwszy_glos_przez__Internet_na_WZA_Netii_.html

Asseco Poland: Mimo kryzysu portfel umów taki jak rok temu

Asseco Poland, mimo że prezes grupy nie ukrywa, iż rynek jest trudny, nie rozczarowało wynikami finansowymi.

http://www.parkiet.com/artykul/929556_Asseco_Poland__Mimo_kryzysu_portfel_umow__taki_jak_rok_temu.html

Niższe przychody i zyski ATM Grupy

Przychody producenckiej ATM Grupy rok do roku spadły w I kwartale o prawie 10 proc. do 25,1 mln zł, zysk operacyjny obniżył się o ponad 67 proc. do 1,4 mln zł, a zysk netto wyniósł 836 tys. zł wobec 3,2 mln rok wcześniej.

http://www.parkiet.com/artykul/929180_Nizsze_przychody_i_zyski_ATM_Grupy.html

NetWorld

Początek kwantowego hackingu?

Systemy łączności oparte o kwantową wymianę klucza są w teorii odporne na podsłuch. Tyle teoria, bo właśnie opublikowano pierwszy praktyczny atak na komercyjny system tego typu.

http://p1.idg.pl/r/e13b4

Trudna droga do IPv6

Mechanizmy translacji między IPv4 a IPv6 co pewien czas powracają jako główny temat dyskusji w środowiskach sieciowych. Pomimo powolnego tempa adaptacji protokołu IP w wersji 6 oraz wielu problemów z jego wdrażaniem, wykorzystywanie go na szeroką skalę wkrótce stanie się konieczne.

http://p1.idg.pl/r/b4da8

Google będzie miało kłopoty za szpiegowanie

Federalna Komisja Handlu będzie prowadzić dochodzenie w sprawie podsłuchiwania przez Google niezabezpieczonych sieci Wi-Fi. Zdarzenie miało miejsce pod koniec zeszłego tygodnia i będzie miało poważne następstwa: swoje niezadowolenie wyraziła też Unia Europejska.

http://p1.idg.pl/r/6b5ba