Środowy Przegląd Prasy

Nadchodzi boom na telewizory trójwymiarowe... Dramatyczne spadki wyników w Mediatelu... ABC Data języczkiem u wagi MCI... Twitter testuje narzędzia dla biznesu... Polacy używają mniej pirackich programów... Więcej barier prawnych, mniej wolności gospodarczej... Liderzy wyścigu o dotacje... Nowe przepisy o PARP...

COMPUTERWORLD

Robot z palcem na spuście

Jakie są konsekwencje automatycznego tradingu na giełdach widzieliśmy ostatnio na Wall Street, który "cudem" uniknął krachu.

https://www.computerworld.pl/news/358737.html

Twitter testuje narzędzia dla biznesu

Przedstawiciele popularnego serwisu mikroblogowego poinformowali wczoraj, że opracowali zestaw narzędzi i funkcji przeznaczonych dla użytkowników korporacyjnych. Nowości są właśnie testowane przez kilkaset firm zaproszonych do zamkniętego programu beta.

https://www.computerworld.pl/news/358735.html

Jak można pomóc eksporterom

MSZ otrzymał wyniki badania polskich przedsiębiorstw zaawansowanych technologii prowadzących działalność na rynkach międzynarodowych. Oto jego podsumowanie.

http://p1.idg.pl/r/fc235

Pirackie programy - Polacy używają ich mniej

Odsetek nielegalnych kopii programów komputerowych używanych w Polsce w 2009 r. wynosił 54 proc. - zmalał o 2 proc. w porównaniu z sytuacją z sprzed dwóch lat. Dla producentów oprogramowania to niewątpliwie dobra wiadomość, podobnie jak dla nas ta, że Polska została usunięta z tzw. "listy 301" - rankingu krajów zagrożonych przestępstwami kradzieży intelektualnej.

http://p1.idg.pl/r/7c060

***Promocja***

Jak branża i jej klienci powinni dostosować się do zmienionych - w wyniku kryzysu - warunków działania, sposobu wyboru dostawcy przez klientów. W raporcie TOP200 radzą konsultanci Accenture, Capgemini, Deloitte, Ernst&Young i KPMG.

http://www.top200.computerworld.pl/2/

RZECZPOSPOLITA

Nadchodzi boom na telewizory trójwymiarowe

Choć telewizory 3D dopiero zaczynają trafiać do sklepów, ich sprzedaż w najbliższych latach będzie rosła w średnim tempie 75 proc. rocznie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,478402_Nadchodzi_boom_na_telewizory_trojwymiarowe_.html

Banki: Teraz kłopot z bankomatami

Pechowy tydzień dla klientów banków. Po poniedziałkowej awarii systemów pięciu instytucji, problemy z wypłatą gotówki z bankomatów Euronetu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,474186_Banki__Teraz_klopot_z_bankomatami.html

Liderzy wyścigu o dotacje

Siedem regionów wyraźnie lepiej radzi sobie z wydawaniem dotacji unijnych od innych. Województwa te mają obecnie największe szanse na dodatkowe pieniądze z rezerwy. Pula ta obejmuje 512 mln euro.

http://www.rp.pl/artykul/9211,478424_Liderzy_wyscigu_o_dotacje.html

Nowe przepisy o PARP

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Nowela poszerza zakres przyznawania przez PARP pomocy finansowej dla przedsiębiorców o wsparcie na szkolenia i usługi doradcze.

http://www.rp.pl/artykul/9211,474150_Nowe_przepisy_o_PARP.html

GAZETA PRAWNA

Rada Monitorująca DGP: Więcej barier prawnych, mniej wolności gospodarczej

Skomplikowany system podatkowy, niestabilność przepisów i rozbudowane procedury przetargowe - to problemy, z którymi borykają się polscy przedsiębiorcy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/420351,rada_monitorujaca_dgp_wiecej_barier_prawnych_mniej_wolnosci_gospodarczej.html

PULS BIZNESU

ABC Data języczkiem u wagi MCI

"MCI rozważy rewizję prognozy przy okazji wyników za II kwartał" - poinformował Tomasz Czechowicz, prezes MCI.

http://www.pb.pl/2/a/2010/05/11/ABC_Data_jezyczkiem_u_wagi_MCI

PARKIET

Dramatyczne spadki wyników w Mediatelu

O ponad połowę niższe przychody i straty na wszystkich poziomach - to wyniki grupy Mediatela za I kwartał bieżącego roku. Tak słabych rezultatów spółki inwestorzy dawno nie widzieli.

http://www.parkiet.com/artykul/926219_Dramatyczne_spadki_wynikow_w_Mediatelu.html

NetWorld

IPv6 - podstawy tunelowania

11 maja 2010 16:04

Józef Muszyński, IDG News Service

W miarę migrowania infrastruktury Internetu z IPv4 do nowszej wersji protokołu - IPv6, coraz więcej ruchu będzie przenoszone tunelami.

http://p1.idg.pl/r/85cbe

TechnoBlog

Wywalcie Excela!

Po czym poznać nieoptymalnie zarządzaną firmę z górnego przedziału MSP? Po tym, że w dziale handlowym oraz finansowym korzysta się głównie z arkuszy Excela.

http://p1.idg.pl/r/0fe6e