Środowy Przegląd Prasy

Amerykański stan chce opodatkować Amazon... Kulczyk rusza po kontrakt na budowę elektronicznego myta... Telekomunikacja Polska, PTK Centertel i Sygnity dostarczą mobilne terminale do GUS... Europa mało innowacyjna... Komisja Europejska znosi niektóre bariery w handlu internetowym... UKE ogłosiło, gdzie TP doprowadzi internet... Szykuje się światowe lobby polskich inżynierów... Nowa fala zagrożeń w cyberprzestrzeni...

COMPUTERWORLD

Sprawdzamy nowego Nehalema

Nowy procesor Intela ma osiem rdzeni, obsługuje dużą ilość pamięci, posiada opcje niezawodności, znane dotąd z maszyn klasy mainframe. Oto test wydajności tego procesora w praktycznych zastosowaniach.

http://p1.idg.pl/r/c26e9

Dlaczego warto korzystać z aplikacji do mobilnej bankowości

Kanał internetowy w bankach jest już dzisiaj standardem. Kolejnym medium kontaktu z serwisem bankowym, oprócz telefonu i przeglądarki, mogą być aplikacje instalowane w urządzeniach mobilnych, tym bardziej, że coraz bardziej przypominają one komputer.

http://p1.idg.pl/r/f86ee

Media elektroniczne nie zdały egzaminu w czasach kryzysu

Państwo się zatrzymało. Trudno jest ocenić na ile ten stan wywołali - przerażeni powagą sytuacji - politycy, a na ile dali się ponieść mediom wciągniętym w nastrój żalu po poległych. Te zaś - zamiast informować - zajęły się w kryzysie autoterapią wspomnień.

http://p1.idg.pl/r/f724f

Informatyzacja polskiej służby zdrowia poniżej średniej europejskiej

Jak wynika z analizy firmy Frost & Sullivan, Polska znajduje się poniżej średniej europejskiej w prawie wszystkich obszarach związanych z informatyzacją służby zdrowia. Nadzieją na zmianę sytuacji są inicjatywy rządowe oraz dynamiczny rozwój sektora prywatnych usług medycznych.

http://p1.idg.pl/r/8e142

RZECZPOSPOLITA

Amerykański stan chce opodatkować Amazon

Władze stanu Karolina Północna zażądały danych osób, które robiły zakupy w Amazonie. Ma to umożliwić opodatkowanie przesyłek.

http://www.rp.pl/artykul/9211,464698_Amerykanski_stan_chce_opodatkowac_Amazon.html

Europa mało innowacyjna

Apple, Google i Microsoft to najbardziej innowacyjne firmy świata - wynika z badania firmy Boston Consulting Group. Słabo w zestawieniu wypadły podmioty ze Starego Kontynentu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,464697_Europa_malo_innowacyjna.html

Najpierw drogi, potem innowacje

Wielkopolska, Lubuskie, Pomorskie i Łódzkie to regiony najszybciej wdrażające cele strategii lizbońskiej w stosunku do założeń zawartych w ich programach.

http://www.rp.pl/artykul/9211,464694_Najpierw_drogi__potem_innowacje.html

Szykuje się światowe lobby polskich inżynierów

Absolwenci polskich uczelni technicznych ze wszystkich kontynentów spotkają się we wrześniu w Warszawie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,464726_Szykuje_sie_swiatowe_lobby_polskich_inzynierow_.html

Wielki finał konkursu

72 studentów wystartuje w piątkowym finale IX Konkursu Wiedzy Biznesowej Karierosfera.

http://www.rp.pl/artykul/9211,464724_Wielki_final_konkursu.html

100 ataków na sekundę

Nowa fala zagrożeń w cyberprzestrzeni. To efekt dostępności prostych programów do tworzenia wirusów.

http://www.rp.pl/artykul/464650_100_atakow_na_sekunde.html

GAZETA PRAWNA

Kulczyk rusza po kontrakt na budowę elektronicznego myta

Najbogatszy polski biznesmen chce zarabiać na poborze opłat za przejazdy ciężarówek po autostradach.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/415306,kulczyk_rusza_po_kontrakt_na_budowe_elektronicznego_myta.html

Komisja Europejska znosi niektóre bariery w handlu internetowym

Producent luksusowej marki nie będzie mógł zabronić swoim autoryzowanym dystrybutorom sprzedaży w internecie, ale będzie miał prawo wybierać dystrybutorów ograniczających się jedynie do tradycyjnych sklepów - ogłosiła dziś Komisja Europejska.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/415241,komisja_europejska_znosi_niektore_bariery_w_handlu_internetowym.html

GAZETA WYBORCZA

UKE: Oto 68 gmin, do których TP doprowadzi internet

Barcin w Kujawsko-Pomorskiem, Dębno w Zachodniopomorskiem czy Stoczek w Mazowieckiem - to tylko niektóre z niemal 70 gmin, w których dziś nie ma dostępu do internetu.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7792781,UKE__Oto_68_gmin__do_ktorych_TP_doprowadzi_internet.html

PARKIET

GUS: Grupa TP i Sygnity otrzymają 46,5 mln zł

Konsorcjum Telekomunikacji Polskiej, PTK Centertel oraz Sygnity, w trybie procedury negocjacyjnej bez uprzedniego ogłoszenia, otrzymało zamówienie od Głównego Urzędu Statystycznego na dostawę mobilnych terminali na potrzeby spisów powszechnych.

http://www.parkiet.com/artykul/919293_GUS__Grupa_TP_i_Sygnity_otrzymaja_46_5_mln_zl.html

NetWorld

Dlaczego nie iSCSI?

Na świecie dużo się ostatnio mówi o dwóch technologiach, które mają w przyszłości zmienić radykalnie architekturę centrów danych. Są to technologie FCoE i iSCSI, dzięki którym sieci Ethernet/IP są w stanie obsługiwać wszystkie bez wyjątku aplikacje uruchamiane w centrach danych, w tym systemy pamięci masowych. Czy połączenia iSCSI mają szansę wygrać rywalizację z połączeniami FCoE?

http://p1.idg.pl/r/b3ff8

HP/3Com - integracja oferty urządzeń sieciowych

Ogłoszone w listopadzie 2009 roku przejęcie 3Com przez HP zostało ostatecznie zakończone w kwietniu br., a HP rezygnuje z marki ProCurve prezentując plan integracji linii produktów w ramach 4 nowych rodzin urządzeń sieciowych.

http://p1.idg.pl/r/234bc

Cisco finalizuje przejęcie Tandberga

Cisco ogłosił, że przystępuje do końcowej fazy operacji przejmowania firmy Tandberg, producenta rozwiązań wideokonferencji i telepresence. Sfinalizowanie transakcji i stworzenie obszernej gamy wspólnych produktów wpisuje się w strategię Cisco, który chce zmieniać sposób komunikowania się i współpracy ludzi w oparciu o proste i uniwersalne funkcje.

http://p1.idg.pl/r/27f4b