Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

Rosną wydatki na produkty technologiczne... Specjaliści od IT nadal są w cenie... Koniec fuzji HP z 3Com, powstaje silny konkurent dla Cisco... Twitter chce zacząć zarabiać... HP przygotuje projekt konsolidacji i centralizacji systemów IT dla Ministerstwa Finansów... 25 najpoważniejszych błędów programistów... Wojna cenowa o internet dla firm...

COMPUTERWORLD

Ku pamięci tych, których zabrał SmoleńskŚmierć Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i 95 innych osób w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem skłania do osobistej zadumy. Tym większej, gdy miało się okazję poznać niektórych ze zmarłych osobiście, choćby podczas konferencji, wywiadów w Computerworld...

http://p1.idg.pl/r/87b39

25 najpoważniejszych błędów programistówPrzedstawiamy listę 25 najważniejszych błędów programistycznych, które według organizacji MITRE przyczyniają się do powszechnej podatności oprogramowania na ataki.

http://p1.idg.pl/r/dedcf

HP przygotuje projekt konsolidacji i centralizacji systemów IT dla Ministerstwa FinansówProjekt opracowany przez konsorcjum HP Polska oraz HP Slovakia będzie stanowił podstawę przeprowadzenia procesu konsolidacji i centralizacji systemów resortu finansów. Wartość kontraktu to niemal 4 mln zł.

http://p1.idg.pl/r/8f761

Koniec fuzji HP z 3Com, powstaje silny konkurent dla CiscoPrzedstawiciele kierownictwa koncernu HP poinformowali o zakończeniu procesu przejęcia firmy 3Com. Hewlett-Packard chce walczyć o klientów firmy Cisco.

http://p1.idg.pl/r/25d60

BYWALEC

HP szykuje się do wojnyWczoraj sfinalizowano fuzję firm HP i 3Com. Tym samym Hewlett-Packard wskoczył na 2. miejsce na rynku przełączników sieciowych klasy Ethernet, choć z 7. krotnie mniejszym udziałem niż lider - Cisco. Teraz obie firmy szykują się do wojny.

http://p1.idg.pl/r/4cf17

RZECZPOSPOLITA

Specjaliści od IT nadal są w cenieMimo kryzysu, który ograniczył w 2009 r. liczbę projektów IT, informatycy należą do najlepiej opłacanych specjalistów.

http://www.rp.pl/artykul/9,461354_Specjalisci_od_IT_nadal_sa_w_cenie.html

Twitter chce zacząć zarabiaćPo czterech latach od startu i dwóch od eksplozji popularności, serwis mikroblogowy Twitter wymyślił sposób na zarabianie na dziesiątkach milionów użytkowników. Czy skuteczny - to się okaże.

http://www.rp.pl/artykul/9211,461154_Twitter_chce_zaczac_zarabiac.html

GAZETA PRAWNA

Wojna cenowa o internet dla firmZ zakupem dostępu do internetu dla firm lepiej poczekać. Jeszcze przed wakacjami może być dużo taniej, bo TP rozpoczyna wojnę cenową. Do obniżek szykuje się też Netia.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/413412,wojna_cenowa_o_internet_dla_firm.html

PULS BIZNESU

Gartner: rosną wydatki na produkty technologiczneGlobalne wydatki na produkty technologiczne i serwis mogą wzrosnąć w 2010 r. o 5,3 proc. i wynieść nawet 3,4 bln dolarów - szacuje firma badawcza Gartner.

http://www.pb.pl/a/2010/04/13/Gartner_rosna_wydatki_na_produkty_technologiczne

NetWorld

Produkt Roku 2010 - Wybór Czytelników NetWorldRozpoczynamy piątą już edycję konkursu "Produkt Roku - Wybór Czytelników NetWorld". Lista kategorii została przygotowana tak by wiernie oddawała zmieniający się obraz rynku i odpowiadała profilowi naszego miesięcznika, koncentrującego się na rozwiązaniach IT przeznaczonych do zastosowań w małych i dużych firmach.

http://p1.idg.pl/r/51ec1

Standard CDMI ułatwi przenoszenie danych między chmurami obliczeniowymiOrganizacja SNIA (Storage Networking Industry Association) zakończyła pracę nad standardem, dzięki któremu firmy będą mogły szybko i w łatwy sposób przenosić dane między systemami pamięci masowych pracujących w publicznych i prywatnych chmurach obliczeniowych.

http://p1.idg.pl/r/1940d