Środowy Przegląd Prasy

Rosną wydatki na produkty technologiczne... Specjaliści od IT nadal są w cenie... Koniec fuzji HP z 3Com, powstaje silny konkurent dla Cisco... Twitter chce zacząć zarabiać... HP przygotuje projekt konsolidacji i centralizacji systemów IT dla Ministerstwa Finansów... 25 najpoważniejszych błędów programistów... Wojna cenowa o internet dla firm...

COMPUTERWORLD

Ku pamięci tych, których zabrał Smoleńsk

Śmierć Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i 95 innych osób w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem skłania do osobistej zadumy. Tym większej, gdy miało się okazję poznać niektórych ze zmarłych osobiście, choćby podczas konferencji, wywiadów w Computerworld...

http://p1.idg.pl/r/87b39

25 najpoważniejszych błędów programistów

Przedstawiamy listę 25 najważniejszych błędów programistycznych, które według organizacji MITRE przyczyniają się do powszechnej podatności oprogramowania na ataki.

http://p1.idg.pl/r/dedcf

HP przygotuje projekt konsolidacji i centralizacji systemów IT dla Ministerstwa Finansów

Projekt opracowany przez konsorcjum HP Polska oraz HP Slovakia będzie stanowił podstawę przeprowadzenia procesu konsolidacji i centralizacji systemów resortu finansów. Wartość kontraktu to niemal 4 mln zł.

http://p1.idg.pl/r/8f761

Koniec fuzji HP z 3Com, powstaje silny konkurent dla Cisco

Przedstawiciele kierownictwa koncernu HP poinformowali o zakończeniu procesu przejęcia firmy 3Com. Hewlett-Packard chce walczyć o klientów firmy Cisco.

http://p1.idg.pl/r/25d60

BYWALEC

HP szykuje się do wojny

Wczoraj sfinalizowano fuzję firm HP i 3Com. Tym samym Hewlett-Packard wskoczył na 2. miejsce na rynku przełączników sieciowych klasy Ethernet, choć z 7. krotnie mniejszym udziałem niż lider - Cisco. Teraz obie firmy szykują się do wojny.

http://p1.idg.pl/r/4cf17

RZECZPOSPOLITA

Specjaliści od IT nadal są w cenie

Mimo kryzysu, który ograniczył w 2009 r. liczbę projektów IT, informatycy należą do najlepiej opłacanych specjalistów.

http://www.rp.pl/artykul/9,461354_Specjalisci_od_IT_nadal_sa_w_cenie.html

Twitter chce zacząć zarabiać

Po czterech latach od startu i dwóch od eksplozji popularności, serwis mikroblogowy Twitter wymyślił sposób na zarabianie na dziesiątkach milionów użytkowników. Czy skuteczny - to się okaże.

http://www.rp.pl/artykul/9211,461154_Twitter_chce_zaczac_zarabiac.html

GAZETA PRAWNA

Wojna cenowa o internet dla firm

Z zakupem dostępu do internetu dla firm lepiej poczekać. Jeszcze przed wakacjami może być dużo taniej, bo TP rozpoczyna wojnę cenową. Do obniżek szykuje się też Netia.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/413412,wojna_cenowa_o_internet_dla_firm.html

PULS BIZNESU

Gartner: rosną wydatki na produkty technologiczne

Globalne wydatki na produkty technologiczne i serwis mogą wzrosnąć w 2010 r. o 5,3 proc. i wynieść nawet 3,4 bln dolarów - szacuje firma badawcza Gartner.

http://www.pb.pl/a/2010/04/13/Gartner_rosna_wydatki_na_produkty_technologiczne

NetWorld

Produkt Roku 2010 - Wybór Czytelników NetWorld

Rozpoczynamy piątą już edycję konkursu "Produkt Roku - Wybór Czytelników NetWorld". Lista kategorii została przygotowana tak by wiernie oddawała zmieniający się obraz rynku i odpowiadała profilowi naszego miesięcznika, koncentrującego się na rozwiązaniach IT przeznaczonych do zastosowań w małych i dużych firmach.

http://p1.idg.pl/r/51ec1

Standard CDMI ułatwi przenoszenie danych między chmurami obliczeniowymi

Organizacja SNIA (Storage Networking Industry Association) zakończyła pracę nad standardem, dzięki któremu firmy będą mogły szybko i w łatwy sposób przenosić dane między systemami pamięci masowych pracujących w publicznych i prywatnych chmurach obliczeniowych.

http://p1.idg.pl/r/1940d