Środowy Przegląd Prasy

W Internecie kwitnie nielegalny handel akcjami pracowniczymi... Nie będzie indeksu niedozwolonych stron WWW... Ernst & Young wyceni Sferię dla Hawe... Budowa sieci priorytetem rządu... Ernst & Young wyceni Sferię dla Hawe... Znane marki zostaną w wynikach wyszukiwania... Naukowcy alarmują: brakuje dotacji na badania... Jedno okienko wciąż tylko na papierze...

COMPUTERWORLD

Polski problemy z innowacyjnością

Ostatnie dotacje pokazały, że w obszarze ICT Polska nie wspiera innowacyjnych na skalę światową projektów. PARP szykuje zmiany, ale na razie tylko w zakresie oceny wniosków o dotacje na e-biznes, gdzie wygrywały projekty pierwsze w kolejce.

http://p1.idg.pl/r/01ccd

Jakie są priorytety nowego wiceministra ds. informatyzacji

Dla Piotra Kołodziejczyka będą to wsparcie procesów administracyjnych i systemów ratownictwa przy pomocy teleinformatyki. Społeczeństwo informacyjne schodzi na dalszy plan oprócz koordynacji planów rozbudowy infrastruktury sieciowej (regionalne sieci szerokopasmowe).

http://p1.idg.pl/r/84ea5

Nowa wersja PRINCE2 już w kwietniu

Już w kwietniu 2010 r. polscy menedżerowie projektów będą mogli korzystać z nowej wersji PRINCE2 w języku polskim. W nowej wersji znajdą sięm.in. zasady dotyczące zarządzania zespołem i zarządzania zmianą oraz 7 zasad, których stosowanie jest podstawą udanego projektu.

http://p1.idg.pl/r/d1fa6

Kolejna szansa dla innowacyjnych projektów

Ruszyła kolejna organizacja wspierająca ludzi posiadających innowacyjne pomysły. Fabryka Innowacji zaprasza badaczy, pracowników naukowych, inżynierów i studentów, którzy mają pomysł w fazie projektowej, istniejące prototypy czy nawet produkty gotowe do wdrożenia.

http://p1.idg.pl/r/11c8b

RZECZPOSPOLITA

Wirtualne życie sądów

Wrocławski Sąd Okręgowy i katowicki Sąd Apelacyjny mają najlepsze strony internetowe.

http://www.rp.pl/artykul/2,451150_Wirtualne_zycie_sadow.html

Znane marki zostaną w wynikach wyszukiwania

Google nie narusza praw do znaków towarowych, gdy prezentuje linki sponsorowane, nawet gdy płacą za nie firmy handlujące podróbkami.

http://www.rp.pl/artykul/4,451343_Znane_marki_zostana__w_wynikach_wyszukiwania.html

Prywatyzacja na Allegro

W Internecie kwitnie nielegalny handel akcjami pracowniczymi.

http://www.rp.pl/artykul/9211,451426_Prywatyzacja_na_Allegro_.html

GAZETA PRAWNA

Naukowcy alarmują: brakuje dotacji na badania

Na początku kwietnia zbiera się zespół roboczy przy komitecie monitorującym program Innowacyjna Gospodarka. Zajmie się skargami na wyczerpanie się unijnych dotacji na prowadzenie badań naukowych i późniejsze inwestycje.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/408396,naukowcy_alarmuja_brakuje_dotacji_na_badania.html

Nie będzie indeksu niedozwolonych stron WWW

W nowelizacji ustawy hazardowej nie będzie Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych - zdecydował we wtorek rząd. Miały być do niego wpisywane strony internetowe zawierające zabronione prawem treści.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/408346,nie_bedzie_indeksu_niedozwolonych_stron_www.html

Jedno okienko wciąż tylko na papierze. Rząd wini urzędników

Premier Donald Tusk chwalił się w minionym tygodniu w Sejmie, że rozpoczęcie działalności gospodarczej jest już w Polsce proste i szybkie. Ale wciąż nie jest.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/408129,jedno_okienko_wciaz_tylko_na_papierze_rzad_wini_urzednikow.html

GAZETA WYBORCZA

Premier Tusk pisze Brukseli: Inwestujmy w "twardą" infrastrukturę

Polski rząd ma swój pomysł na nową strategię gospodarczą dla Unii Europejskiej. W specjalnym liście do Hermana Van Rompuya, José Manuela Barrosa i José Luisa Rodrigueza Zapatero szef polskiego rządu przekonuje, że miliardowe inwestycje w drogi, koleje i sieć teleinformatyczną powinny pozostać priorytetem unijnej gospodarki, a niekoniecznie muszą nim być inwestycje w tzw. innowacyjność.

http://wyborcza.pl/1,75248,7694528,Premier_Tusk_pisze_Brukseli__Inwestujmy_w__twarda_.html

Internetowe domeny - czy ten biznes się opłaca?

Domena sex.com uważana jest za najdroższą na świecie. Ostatnio wyceniano ją na około 14 mln dol. - Teraz ciężko ją sprzedać za taką cenę, bo w sieci jest zbyt dużo darmowych serwisów erotycznych, a co za tym idzie, trudniej na nich zarobić - mówi Daniel Dryzek, założyciel funduszu domen ddfund.eu. Czy domeny to dochodowy biznes?

http://wyborcza.biz/biznes/12,102441,7678024,Internetowe_domeny___czy_ten_biznes_sie_oplaca_.html

Ernst & Young wyceni Sferię dla Hawe

Kontrolowana przez Zygmunta Solorza Sferia do końca roku może stać się częścią giełdowej spółki Hawe i dzięki jej sieciom światłowodowym zaoferować szybki internet w mniej zamożnych regionach kraju.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7694673,Ernst___Young_wyceni_Sferie_dla_Hawe.html

PARKIET

Asseco Poland będzie deweloperem

Analitycy giełdowi pozytywnie oceniają inicjatywę rzeszowskiej spółki, która szuka oszczędności na kosztach wynajmowanych biur i chce zbudować własną siedzibę.

http://www.parkiet.com/artykul/910158_Asseco_Poland_bedzie_deweloperem_.html

ŻYCIE WARSZAWY

Jeden SMS jak s.o.s.

O napadzie, dewastacji lub kradzieży będzie można zaalarmować straż miejską za pomocą SMS-a. Ruszają właśnie testy nowego sposobu wezwania pomocy. Mają z niego korzystać pasażerowie komunikacji miejskiej.

http://www.zw.com.pl/artykul/459669_Jeden_SMS_jak_s_o_s__.html

System padł w pierwszym dniu

Przez cztery godziny nie działał elektroniczny system rekrutacji do przedszkoli i szkół. - Wobec firmy, która go obsługuje, wyciągniemy konsekwencje finansowe - zapowiadają urzędnicy.

http://www.zw.com.pl/artykul/459610_System_padl_w_pierwszym_dniu.html

NetWorld

Nowe trendy w centrach danych

Dzięki nowym metodom wirtualizowania serwerów x86 oraz innym, towarzyszącym tym metodom technologiom, centra danych zmieniły się w ciągu ostatniego roku nie do poznania. Dlatego administratorzy nadzorujący pracę centrów danych nowej generacji muszą zmienić swoje przyzwyczajenia, tak aby sprostać wyzwaniom, z którymi nie mieli do czynienia kilka lata temu, gdy wirtualizacja raczkowała.

http://p1.idg.pl/r/6a9f2

IBM: pakiet Lotus Foundations z DB2

Kilka tygodni po rezygnacji Microsoftu z rozwoju Windows Essential Business Server (ESB), IBM uatrakcyjnił własny zintegrowany pakiet dla MSP o nazwie Lotus Foundations.

http://p1.idg.pl/r/2e4b6

ITPartner

Action: dobre wyniki i wysoka marża

Grupa Action zakończyła rok obrotowy 2008/2009 wynikiem netto 23,3 mln zł. Jednocześnie przychody Grupy wyniosły blisko 3,1 mld zł. W raportowanym okresie Grupa wypracowała marżę na wysokim poziomie - 9,8%.

http://p1.idg.pl/r/86371

SECURITYStandard

Immunet - nowy pomysł na antywirusa

Ostatnio coraz częściej słyszymy, że klasyczne aplikacje antywirusowe nie sprawdzają się w dzisiejszych realiach. Być może właśnie dlatego niewielka amerykańska firma Immunet postanowiła zupełnie zmienić sposób funkcjonowania antywirusów - tworząc aplikację zabezpieczającą, działającą w chmurze.

http://p1.idg.pl/r/30c48