Środowy Przegląd Prasy

TP szuka chętnego na zarządzanie jej siecią... ABG znika z rynku, zostaje Asseco Poland... Bruksela ma wątpliwości w sprawie sporu UKE i TP... Operatorzy kuszą małe firmy pakietami usług telekomunikacyjno-internetowych... Na pożyczkach w serwisach społecznościowych można zarobić nawet 20 proc. rocznie... Windows 7 - programy, które warto zainstalować od razu po starcie systemu...

COMPUTERWORLD

Nie ma innowacji bez konkurencji

O rozwoju państwa, kapitale intelektualnym i innowacyjności rozmawiamy z Leszkiem Balcerowiczem.

http://p1.idg.pl/r/94da6

ABG znika z rynku, zostaje Asseco Poland

Warszawska spółka, spadkobierca takich firm, jak Ster-Projekt, SPIN, czy właśnie ABG, połączyła się z Asseco Poland. Spółka powstała w wyniku połączenia będzie prowadzić działalność pod marką Asseco, a siedzibą spółki będzie Rzeszów.

http://p1.idg.pl/r/c3edb

RZECZPOSPOLITA

Jaki w sieci, taki w pracy

Pracodawcy coraz częściej sprawdzają kandydatów, korzystając z serwisów społecznościowych.

http://www.rp.pl/artykul/415492_Jaki_w_sieci__taki_w_pracy.html

TP szuka chętnego na zarządzanie jej siecią

Telekomunikacja Polska chce oddać swoją sieć stacjonarną w zarządzanie zewnętrznej firmie - dowiedziała się "Rz".

http://www.rp.pl/artykul/9211,415584_TP_szuka_chetnego_na_zarzadzanie_jej_siecia.html

Bruksela ma wątpliwości w sprawie sporu UKE i TP

Komisja Europejska ma zastrzeżenia do sugestii UKE, że Telekomunikacja Polska dominuje na rynku ruchu internetowego.

http://www.rp.pl/artykul/9211,415582_Bruksela_ma_watpliwosci_w_sprawie_sporu_UKE_i_TP.html

GAZETA PRAWNA

Operatorzy kuszą małe firmy pakietami usług telekomunikacyjno-internetowych

Telekomunikacja Polska i Netia zapowiadają zaostrzenie walki o małe i średnie polskie firmy. Konkurować chcą coraz atrakcyjniejszymi pakietami usług telekomunikacyjno-internetowych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/383801,operatorzy_kusza_male_firmy_pakietami_uslug_telekomunikacyjno_internetowych.html

Na pożyczkach w serwisach społecznościowych można zarobić nawet 20 proc. rocznie

Odsetek niespłacanych w terminie pożyczek jest podobny jak w bankach i wynosi 7-10 proc., za to zysk inwestorów może być trzy razy większy niż na lokacie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/383423,na_pozyczkach_w_serwisach_spolecznosciowych_mozna_zarobic_nawet_20_proc_rocznie.html

NetWorld

Czym właściwie jest cloud computing?

"Cloud" to właściwie metafora internetu, ale w połączeniu z "computing" nabiera dużo szerszego znaczenia. Niektórzy analitycy i dostawcy definiują cloud computing dość wąsko, jako uaktualnioną wersje "utility computing": w zasadzie serwery wirtualne dostępne w internecie. Inni znacznie szerzej: wszystko, z czego korzysta się poza zaporą ogniową jest "w chmurach", w tym również konwencjonalny outsourcing.

http://p1.idg.pl/r/9addf

Windows 7 - programy, które warto zainstalować od razu po starcie systemu

Windows 7 wolny jest od wielu wad swojego poprzednika. Nadal jednak warto po pobraniu wszelkich aktualizacji rozejrzeć się za dodatkowymi programami, które ułatwią i usprawnią korzystanie z systemu. Wciąż sam "goły" system nie pozwoli nam na wygodne wykonanie wielu zadań takich jak, nagrywanie płyt, sprawna obsługa multimediów czy bezpieczne surfowanie w Internecie. Przygotowaliśmy zestaw aplikacji, które wystarczą do wszystkich typowych zadań i na pewno będą działać poprawnie z siódemką.

http://p1.idg.pl/r/5babe