Środowy Przegląd Prasy

2010 rokiem przejęć w branży IT... Dilerzy chcą sprzedawać usługi kilku operatorów... Od 1 stycznia niższe stawki za zakańczanie połączeń w Play-u... Czy warto inwestować w ERP?... Legnica alarmuje esemesami... Komisja Europejska zatwierdzi fuzję Sun i Oracle?... Rośnie oferta gazet w Internecie... Łukaszenka chce specjalnej służby kontrolującej internet...

ERPstandard.pl

Co dalej z ERP?

Warto inwestować w oprogramowanie ERP czy czasy takich systemów już przemijają? - to kontrowersyjne pytanie stawia Michał Materny w artykule "Niech kupujący się strzeże"

http://p1.idg.pl/r/dc26d

COMPUTERWORLD

Bezpieczeństwo z problemami

Europejska dyrektywa 2006/24/WE nakłada na operatorów obowiązek gromadzenia i przechowywania danych transmisyjnych przez okres 24 miesięcy. Obejmuje ona wszelkie środki elektronicznej komunikacji, w tym także usługi sms, e-mail, WWW oraz VoIP. Choć nadal trwają prace nad przepisami wykonawczymi do ustawy Prawo Telekomunikacyjne, określającymi ostateczny kształt implementowanych rozwiązań, już teraz budzą one wiele kontrowersji.

http://p1.idg.pl/r/17ec8

Komisja Europejska zatwierdzi fuzję Sun i Oracle?

Wedle pojawiających się doniesień przedstawiciele Oracle przekonali Komisję Europejską, że planowane przejęcie Sun Microsystems nie zagrozi konkurencyjności na rynku baz danych. Trwają jednak ustalenia z przedstawicielami państw członkowskich UE. Ostateczna decyzja europejskiego regulatora ma być wydana przed 27 stycznia 2010 roku.

http://p1.idg.pl/r/79fe0

Francuski producent systemów ERP daje 1 euro za bazę MySQL

Według przedstawicieli francuskiej firmy Nexedi potentat w dziedzinie baz danych i systemów ERP nie powinien kontrolować rozwoju najpoważniejszego produktu bazodanowego tworzonego na licencji open source. Władze francuskiej firmy oferują koncernowi Oracle symboliczną sumę 1 euro za prawa do bazy danych MySQL i chcą sami zadbać o jej rozwój.

http://p1.idg.pl/r/05510

RZECZPOSPOLITA

Jeden salon, komórki od kilku operatorów

Dilerzy usług komórkowych zainteresowani są wprowadzeniem oferty kilku operatorów. Takiej możliwości nie wyklucza Era.

http://www.rp.pl/artykul/9211,406808_Jeden_salon__komorki_od_kilku_operatorow__.html

Rośnie oferta gazet w Internecie

Barierą w upowszechnianiu elektronicznych wydań pozostają przyzwyczajenia czytelników.

http://www.rp.pl/artykul/9211,406807_Rosnie_oferta_gazet_w_Internecie.html

GAZETA PRAWNA

Od 1 stycznia niższe stawki za zakańczanie połączeń w Play-u

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska zdecydowała o obniżeniu stawek hurtowych za zakańczanie połączeń w sieci P4, operatora Play, od 1 stycznia 2010 roku z obecnych 40,42 groszy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/379243,od_1_stycznia_nizsze_stawki_za_zakanczanie_polaczen_w_play_u.html

GAZETA WYBORCZA

Łukaszenka bierze się za internet

Powołanie specjalnej służby kontrolującej internet i decydującej o blokowaniu niewłaściwych stron przewiduje projekt rozporządzenia "regulującego" sieć.

http://wyborcza.pl/1,75248,7368084,Lukaszenka_bierze_sie_za_internet.html

PULS BIZNESU

Legnica alarmuje esemesami

Miasto wprowadza esemesowy system informowania mieszkańców. Tak na wszelki wypadek, gdyby znów miała przyjść nieoczekiwana wichura.

http://samorzady.pb.pl/2012345,63260,legnica-alarmuje-esemesami?ref=col3

MSPStandard

W poszukiwaniu źródeł przewagi

Dostarczanie przez systemy wczesnego ostrzegania informacji o zjawiskach i procesach oraz prawdopodobieństwie ich rozwoju, powinno umożliwić kierownictwu firmy szybkie i elastyczne reagowanie na nadciągające zmiany.

http://p1.idg.pl/r/eda0a

ITPartner

PwC: 2010 rokiem przejęć w branży IT

Według analityków firmy PricewaterhouseCoopers w przyszłym roku należy spodziewać się znacznego wzrostu liczby fuzji na rynku IT. Tempo konsolidacji branży ma być co najmniej porównywalne do tego sprzed okresu, gdy obwieszczono globalny kryzys finansowy.

http://p1.idg.pl/r/1cfde