Środowy Przegląd Prasy

Ranking firm IT według Ipopemy... Nowe prawo unijne dla sektora telekomunikacji... Kończą się pieniądze z UE dla małych firm... Pierwszy doradca finansowy sprzedaje e-pożyczki... Bój gigantów o Internet... Agora współpracuje z Polskapresse w e-handlu... Policyjni eksperci od IT... Polacy kupują mniej komputerów...

COMPUTERWORLD

Gry na serio

Już kilkadziesiąt firm oferuje w Polsce szkolenia w formie gier symulacyjnych. Wciągają i umożliwiają skuteczne przekazanie nawet tak specjalistycznej wiedzy, jak ta, zawarta w bibliotekach ITIL.

http://p1.idg.pl/r/a698f

HP: spadek w IV kwartale

HP przedstawił wyniki finansowe za IV kwartał finansowy. Choć firma zajęła najwyższą na świecie pozycję na rynku komputerów osobistych, jej przychody netto w IV kwartale wyniosły 30,8 mld USD, co oznacza spadek o 8% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

http://p1.idg.pl/r/6127e

Nowe prawo unijne dla sektora telekomunikacji

Parlament Europejski przegłosował dzisiaj (24 listopada) w samo południe przepisy, warunkujące praktyczne wejście w życie pakietu zmian w systemie regulacyjnym dla sektora telekomunikacji. Wejdzie on w życie po opublikowaniu Dzienniku Urzędowym UE.

http://p1.idg.pl/r/71c32

RZECZPOSPOLITA

Bój gigantów o Internet

Microsoft jest gotów zapłacić, by odebrać Google'owi monopol na wyszukiwanie w sieci.

http://www.rp.pl/artykul/2,396726_Boj_gigantow_o_Internet.html

GAZETA PRAWNA

Kończą się pieniądze z UE dla małych firm

Regiony kończą pracę nad harmonogramami konkursów dla firm na 2010 rok. Przyszły rok będzie ostatni, w którym przedsiębiorcy mogą liczyć na duże wsparcie z UE. Od 2007 roku trafiło do firm około 5 mld zł unijnych dotacji.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/373429,koncza_sie_pieniadze_z_ue_dla_malych_firm.html

Pierwszy doradca finansowy sprzedaje e-pożyczki

Doradca finansowy Euro Finanse zaczął sprzedawać pożyczki w serwisie społecznościowym Smava.pl. To pierwsza taka oferta na rynku. Ale konkurencja doradcy raczej nie pójdzie tą drogą.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/373182,pierwszy_doradca_finansowy_sprzedaje_e_pozyczki.html

GAZETA WYBORCZA

Policja zbada dysk szybko

Gorzowska prokuratura poszuka biegłego, który natychmiast zbada dysk komputera mężczyzny podejrzewanego o pedofilię. Wcześniej policyjny ekspert kazał czekać dwa lata.

http://p1.idg.pl/r/ada37

Agora współpracuje z Polskapresse w e-handlu

Agora uruchomiła we współpracy z grupą Polskapresse pasaż handlowy sklepy.gazeta.pl.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7289525,Agora_wspolpracuje_z_Polskapresse_w_e_handlu.html

PULS BIZNESU

Ranking firm IT według Ipopemy

Waldemar Stachowiak, analityk Ipopemy, po wynikach III kwartału stworzył ranking, w którym uwzględnił 15 firm z branży IT. Na pierwszym miejscu znalazła się firma Teta.

http://www.pb.pl/a/2009/11/24/Ranking_firm_IT_wedlug_Ipopemy

ITPartner

IDC: Polacy kupują mniej komputerów

Mimo spadku cen sprzętu komputerowego i rosnącego popytu ze strony użytkowników domowych sprzedaż komputerów w Polsce w III kwartale 2009 wyraźnie spadła. Jak podała firma IDC Polska, w III kwartale 2009 w Polsce sprzedano niewiele ponad 803 tysiące sztuk komputerów.

http://p1.idg.pl/r/e2476

NetWorld

Jak ułatwić życie cyberprzestępcom w sezonie przedświątecznym

Okres przedświątecznych zakupów zacznie się niebawem i nawet kryzys gospodarczy nie powstrzyma ogromnej rzeszy kupujących przez zakupami w internecie. Jest to też czas, kiedy cyberprzestępcy intensyfikują swoje działania poszukując w Sieci ofiar, którym kradną dane i pieniądze.

http://p1.idg.pl/r/fe3df