Środowy Przegląd Prasy

Rząd przyjął projekt ustawy o wspieraniu rozwoju Internetu... Grażyna Piotrowska-Oliwa nie zostanie w grupie FT... Amerykanie mają już tylko 4,9 proc. akcji TP... Service Pack 1 beta dla Windows 7 już w styczniu 2010 r.?... Powstaje energooszczędna platforma Atmos... Jak uzyskać kredyt technologiczny... Po 40-tce Internetu nauczy cię ING...

COMPUTERWORLD

Jak blokować i filtrować polski Internet?

Opracowanie systemowego rozwiązania do filtracji i blokowania internetowych treści staje się jednym z wyzwań dla środowiska ekspertów ds. bezpieczeństwa.

http://p1.idg.pl/r/11c44

Service Pack 1 beta dla Windows 7 już w styczniu 2010 r.?

Trwają już prace nad pierwszym pakietem Service Pack 1 dla Windows 7. Według rosyjskiego serwisu Wzor.net, opublikowanie beta wersji SP1 nastąpi w styczniu 2010 r. Microsoft nie odniósł się do tych informacji.

http://p1.idg.pl/r/dfb3a

RZECZPOSPOLITA

Po 40-tce Internetu nauczy cię ING

ING Bank Śląski będzie rozdawać E-lementarz Internetu. Książka ma pomóc osobom, które skończyły 45 lat stać się użytkownikami sieci.

http://www.rp.pl/artykul/9211,386978_Po_40_tce_Internetu_nauczy_cie_ING.html

GAZETA PRAWNA

Rząd przyjął projekt ustawy o wspieraniu rozwoju Internetu

W każdym nowym budynku będą kable światłowodowe, a przy drogach kanały technologiczne, w których można umieszczać kable telekomunikacyjne. Wszystko po to, by Polacy mieli dostęp do szybkiego internetu - wynika z przyjętego dziś przez rząd projektu ustawy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/367202,rzad_przyjal_projekt_ustawy_o_wspieraniu_rozwoju_internetu.html

Kredyt technologiczny: Jak uzyskać dofinansowanie

Wdrożenie albo kupno nowoczesnej technologii może zostać dofinansowane przez państwo, które zwróci nawet 75 proc. kosztów przedsięwzięcia. Planujący inwestycję przedsiębiorca musi jednak najpierw zaciągnąć kredyt inwestycyjny i posiadać wkład własny.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/367180,kredyt_technologiczny_jak_uzyskac_dofinansowanie.html

PARKIET

Amerykanie mają już tylko 4,9 proc. akcji TP

Do poniżej 5 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Telekomunikacji Polskiej spadł udział Capital Research and Management Company.

http://www.parkiet.com/artykul/26,865091_Amerykanie_maja_juz_tylko_4_9_proc__akcji_TP.html

Grażyna Piotrowska-Oliwa nie zostanie w grupie FT

Grażyna Piotrowska-Oliwa nie przyjęła propozycji France Telecom, aby po odejściu z PTK Centertel pozostać w grupie FT.

http://www.parkiet.com/artykul/26,865042_Grazyna_Piotrowska_Oliwa_nie_zostanie_w_grupie_FT.html

ERPStandard

Nowości w systemach ERP: Exact Globe w kierunku finansów, CRM i logistyki

Najbliższy rok ma przynieść szereg nowych funkcjonalności w systemie holenderskiego producenta. Zmiany pozwolą na usprawnienie pracy z aplikacją w obszarach monitorowania transakcji finansowych, oceny zobowiązań klientów i zarządzania logistyką.

http://p1.idg.pl/r/2392b

MSPStandard

Ma działać bez przerwy

Niektóre usługi biznesowe muszą być świadczone w trybie ciągłym, z możliwie niskim prawdopodobieństwem nieplanowanych przerw. Aby systemy IT mogły świadczyć usługi na żądanym poziomie niezawodności, muszą być do tego odpowiednio przystosowane.

http://p1.idg.pl/r/62ae4

Idea, która staje się biznesem

Polska musi rozwijać e-gospodarkę. Mają jej w tym pomóc dotowane z funduszy unijnych projekty biznesów internetowych. O czym należy pamiętać przygotowując projekt takiego biznesu?

http://p1.idg.pl/r/15d83

Marketing w wyszukiwarce mniej potrzebny sklepom?

Miej niż 10 proc. ruchu na stronach sklepów internetowych pochodzi z wyszukiwarek - wynika z badania Nielsen Online.

http://p1.idg.pl/r/ac76a

ITPartner

Powstaje energooszczędna platforma Atmos

EMC pracuje wspólnie z Intelem nad energooszczędną wersją opracowanego przez siebie rozwiązania Atmos (system rozproszonych pamięci masowych znany wcześniej pod nazwą Maui), które znajduje zastosowanie w chmurach obliczeniowych. Nowa wersja systemu Atmos ma być gotowa w drugiej połowie 2010 r.

http://p1.idg.pl/r/fbbee