Środowy Przegląd Prasy

Francuzi z kawałkiem IBM... Polsat zacznie zarabiać na telewizji w sieci w 2010 r... Nowa aplikacja da łatwy dostęp do Naszej-Klasy... Amerykanie inwestują w bezpieczeństwo... Niejasna przyszłość Windows w komórkach... Trudniej o pieniądze na szkolenie pracowników... Brawa dla UKE i TP za ugodę...

COMPUTERWORLD

Amerykanie inwestują w bezpieczeństwo

W najbliższych pięciu latach amerykański rząd zamierza znacząco zwiększyć środki przeznaczane na zabezpieczenie systemów informatycznych. Do 2014 r. wydatki na bezpieczeństwo mają rosnąć średnio o 8,1% rocznie - czyli znacznie szybciej, niż ogólne wydatki na IT.

http://p1.idg.pl/r/a0ad2

Niejasna przyszłość Windows w komórkach

Analitycy spekulują co powinien zrobić Microsoft, aby liczyć się na rynku mobilnych systemów operacyjnych. Bo szansa na sukces, w ich opinii, jest niewielka.

http://p1.idg.pl/r/ea368

NETWORLD

Wybierz produkt roku 2009

Rozpoczynamy czwartą już edycję konkursu "Produkt Roku - Wybór Czytelników NetWorld". W tym roku lista kategorii została tak zmodyfikowana, by wiernie oddawała zmieniający się obraz rynku i jak najlepiej odpowiadała profilowi naszego miesięcznika, skupionego na rozwiązaniach IT dla przedsiębiorstw. Nowe kategorie - takie jak Green IT czy wirtualizacja - podążają właśnie za najnowszymi trendami w branży.

http://p1.idg.pl/r/acdf5

RZECZPOSPOLITA

Trudniej o pieniądze na szkolenie pracowników

Kursy wspomagane grantami nie mogą być skierowane do wszystkich i na wszystko - uznał resort rozwoju.

http://www.rp.pl/artykul/9211,383872_Trudniej_o_pieniadze__na_szkolenie_pracownikow.html

Doradcy na pograniczu konfliktu interesów?

Prawnicy z kancelarii współtworzącej raport o podziale Telekomunikacji Polskiej mają akcje jej lokalnego, kablowego konkurenta. Byli doradcy sieci Era budują grupę telekomunikacyjną. Czy to etyczne?

http://www.rp.pl/artykul/9211,383866_Doradcy_na_pograniczu_konfliktu_interesow_.html

Francuzi z kawałkiem IBM

Kurs akcji francuskiego producenta oprogramowania komputerowego skoczył wczoraj o 6,65 proc. do 41,08 euro, po informacji o kupnie za 600 mln dolarów jednego z działów amerykańskiego IBM.

http://www.rp.pl/artykul/9211,383845_Francuzi_z_kawalkiem_IBM.html

Brawa dla UKE i TP za ugodę

Zakończenie rozlicznych sporów pomiędzy prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej a Telekomunikacją Polską SA, czego przejawem jest zawarcie porozumienia, jest wydarzeniem o przełomowym znaczeniu nie tylko dla stron ugody.

http://www.rp.pl/artykul/9211,383843_Brawa_dla_UKE_i_TP_za_ugode.html

GAZETA PRAWNA

Nowa aplikacja da łatwy dostęp do Naszej-Klasy

Wkrótce pojawią się aplikacje pozwalające korzystać za pomocą komórki z Naszej-Klasy, najpopularniejszego w Polsce serwisu społecznościowego. Aplikacje ułatwiają już teraz mobilny dostęp do Blipa, Facebooka czy Twittera.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/365171,nowa_aplikacja_da_latwy_dostep_do_naszej_klasy.html

Polsat zacznie zarabiać na telewizji w sieci w 2010 r.

Grupa Polsat w ciągu czterech lat chce wejść do czołówki graczy internetowych pod względem przychodów z reklam. Ma to zapewnić strategia rozwoju oferty wideo w sieci.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/365170,polsat_zacznie_zarabiac_na_telewizji_w_sieci_w_2010_r.html

GAZETA WYBORCZA

Niektórych e-przedsiębiorców prawdziwego biznesu nauczy windykator

Mimo pewnej groteski te kolejki są budujące. Młodzi ludzie widzą w tych dotacjach swoją szansę. Gdyby nie ta pomoc, prawdopodobnie większość tych ludzi nigdy by nie spróbowała swych sił w biznesie, bo i za co? - mówi "Gazecie" prof. Wojciech Cellary z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, specjalista od gospodarki elektronicznej, współtwórca założeń programu "Innowacyjna gospodarka".

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7193523,Niektorych_e_przedsiebiorcow_prawdziwego_biznesu_nauczy.html