Środowy Przegląd Prasy

Gadu-Gadu chce być jak Facebook... Rada TP będzie obradowała dalej... Więcej chętnych na zaliczki do dotacji unijnych... Zagrożone DVD, Polacy zaczynają kupować Blu-ray... Telewizja w komórce Karkosika... Patrole straży miejskiej zostaną wyposażone w nadajniki GPS...

COMPUTERWORLD

Czwarta fala

Rodzaj medium będącego zarówno nośnikiem, jak i sposobem przekazywania informacji, definiuje cechy organizacji gospodarczych i ma wpływ na zarządzanie przedsiębiorstwami. W epoce multimedialnych sieci zasady powstawania i funkcjonowania tych struktur ulegają zmianie.

http://p1.idg.pl/r/feb96

Publiczna beta Microsoft Office 2010 już za miesiąc

Podczas otwarcia tegorocznej konferencji SharePoint Conference Steve Ballmer zapowiedział, że testowa wersja kolejnej wersji pakietu Microsoft Office zostanie udostępniona w listopadzie. Dyrektor generalny koncernu Microsoft ujawnił również szczegóły na temat nowej wersji oprogramowania Microsoft SharePoint 2010.

http://p1.idg.pl/r/e057d

Cyfrowe książki. Na scenę wkracza BookServer

Internet Achive, zajmujący się w zbieraniem danych multimedialnych utworzył otwartą platformę BookServer, w ramach której ma być prowadzona sprzedaż i wypożyczanie elektronicznych książek.

http://p1.idg.pl/r/d0464

Jutro na stronie www.computerworld.pl/win7 wszystko o nowym systemie operacyjnym Microsoftu.

RZECZPOSPOLITA

Gadu-Gadu chce być jak Facebook

Komunikator rozbudowuje funkcje społecznościowe. Między GG Network a Naszą-Klasą rozegra się walka o zbudowanie polskiej alternatywy dla Facebooka.

http://www.rp.pl/artykul/9211,380626_Gadu_Gadu_chce__byc_jak_Facebook.html

Rada TP będzie obradowała dalej w czwartek

Rada nadzorcza Telekomunikacji Polskiej zapoznała się z informacją prezesa Macieja Wituckiego na temat porozumienia z Urzędu Komunikacji Elektronicznej i będzie kontynuowała obrady pojutrze.

http://www.rp.pl/artykul/9211,380409_Rada_TP_bedzie_obradowala_dalej_w_czwartek.html

GAZETA PRAWNA

Więcej chętnych na zaliczki do dotacji

Firmy coraz chętniej korzystają z zaliczek do unijnych dotacji. Wypłaty popłynęły szerokim strumieniem w drugiej połowie roku.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/363209,wiecej_chetnych_na_zaliczki_do_dotacji.html

Zagrożone DVD, Polacy zaczynają kupować Blu-ray

Spadek cen odtwarzaczy Blu-ray zaowocował ponad 100-proc. wzrostem sprzedaży na polskim rynku w tym roku.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/362983,zagrozone_dvd_polacy_zaczynaja_kupowac_blu_ray.html

PULS BIZNESU

Telewizja w komórce Karkosika?

Centernet z grupy Midasa podpisała umowę z Info-TV-FM z grupy Magna Polonia na pilotażowy program telewizji mobilnej. W grę wchodzi poważniejsza współpraca między giełdowymi spółkami.

http://www.pb.pl/2/a/2009/10/20/Telewizja_w_komorce_Karkosika2

ŻYCIE WARSZAWY

Strażnicy miejscy pojawią się szybciej

Patrole straży miejskiej zostaną wyposażone w nadajniki GPS. Dzięki temu warszawiacy będą mogli liczyć na szybsze interwencje.

http://www.zw.com.pl/artykul/1,412633_Straznicy_miejscy_pojawia_sie_szybciej.html

ITPartner

Widenius: niech Oracle odsprzeda MySQL!

Michael "Monty" Widenius, współtwórca MySQL uważa, że Oracle powinien pozbyć się open source'owej bazy danych MySQL, przejętej wraz z Sun Microsystems. W ten sposób Oracle rozwiąże problem wszczętego niedawno postępowania Komisji Europejskiej, która będzie badać wpływ transakcji na europejski rynek baz danych i przejęcie Suna szybciej dojdzie do skutku.

http://p1.idg.pl/r/401ec

Rekordowe wyniki Apple w III kwartale

W minionym kwartale Apple zanotował najwyższy zysk w historii. Przy obrotach rzędu niemal 10 mld USD zysk netto przekroczył 1,65 mld USD. Od lipca do września br. nabywców znalazło 3,05 mln komputerów Mac i 7,4 mln telefonów iPhone. W skali roku o 8 proc. spadła sprzedaż odtwarzaczy iPod.

http://p1.idg.pl/r/d1948

MSPStandard

Zestandaryzowana infrastruktura

Firmy często na wyrost szacują wielkość potrzebnej infrastruktury IT. Tymczasem - jak wynika z praktycznych doświadczeń - średnie jej zużycie to ok. 30-40% zakładanego poziomu.

http://p1.idg.pl/r/fa19f

EuroCloud: porozmawiajmy o SaaS i cloud computing

W Europie powołano do życia organizację zrzeszającą społeczność biznesową, zebraną wokół usług SaaS (Software as a Service) i cloud computing. Organizacja zrzeszająca kluczowych graczy z Wielkiej Brytanii, Danii, Finlandii, Belgii, Luksemburgu i Hiszpanii będzie kierowana przez Pierre-José Billotte, prezesa i założyciela francuskiej organizacji ASP Forum. Według planów do 2014 roku EuroCloud będzie posiadać 20 organizacji regionalnych (w tym z Polski) i około 500 członków.

http://p1.idg.pl/r/c6832

Networld

IBM ujawnia plany na przyszły rok

IBM zamierza wprowadzić na rynek w przyszłym roku szereg nowych rozwiązań sprzętowych, w tym komputer mainframe kolejnej generacji oraz procesor Power7. Firma ujawniła swoje plany w trudnym, dla siebie oraz innych dostawców serwerów, okresie. Jak wynika z opublikowanego w zeszłym tygodniu raportu, jej przychody ze sprzedaży systemów typu mainframe spadły w trzecim kwartale br. o 26% (porównując rok do roku).

http://p1.idg.pl/r/61897