Środowy Przegląd Prasy

Nobel z fizyki za wynalazek sensora CCD... P4 będzie inwestować więcej... Internet w Polsce lekko przyspieszył... Prasa skorzysta na wojnie między Google'em i Microsoftem... Rozmowy w abonamencie zaczynają tanieć... Cisco rozszerza inicjatywę Connected Urban Development...

COMPUTERWORLD

Algorytm na sukces

Młodzi, polscy naukowcy udowadniają, że na polskich uczelniach mogą powstawać prace na wysokim poziomie naukowym a jednocześnie dające możliwości wykorzystania w praktyce.

http://p1.idg.pl/r/7fcec

Nagroda za publikacje w Computerworld

Piotr Rutkowski, nasz komentator, został nominowany do dziennikarskiej nagrody Parlamentu Europejskiego.

http://p1.idg.pl/r/72373

Nobel z fizyki za wynalazek sensora CCD

Willard S. Boyle i George E. Smith laureatami tegorocznej nagrody Nobla z fizyki. Naukowcy zostali wyróżnieni za wynalezienie technologii CCD, przełomowej dla przemysłu fotograficznego. Nagrodę Nobla z fizyki otrzyma też w tym roku Charles K. Kao - za znaczące odkrycia w dziedzinie transmisji światła we włóknach optycznych.

http://p1.idg.pl/r/6a1cb

RZECZPOSPOLITA

P4 będzie inwestować więcej

Wzrost wydatków inwestycyjnych i start w przetargu na częstotliwości 2,6 GHz zapowiada w rozmowie z "Rz" prezes P4, operatora sieci Play.

http://www.rp.pl/artykul/9211,374047_P4_bedzie_inwestowac_wiecej_.html

GAZETA PRAWNA

Internet w Polsce lekko przyspieszył

Pod względem jakości szybkiego internetu Polska zajmuje 34. pozycję wśród 66 krajów świata - wynika z badań przeprowadzonych przez Said Business School Uniwersytetu w Oxfordzie i Uniwersytet Oviedo.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/357804,internet_w_polsce_lekko_przyspieszyl.html

Rozmowy w abonamencie zaczynają tanieć

Abonentów minuta rozmowy komórkowej może kosztować 29 gr, czyli tyle, ile w usługach przedpłaconych - przekonują w reklamach operatorzy telefonii mobilnej. W rzeczywistości takie stawki z reguły obowiązują po wykorzystaniu pieniędzy opłaconych abonementem.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/357803,rozmowy_w_abonamencie_zaczynaja_taniec.html

GAZETA WYBORCZA

Gdzie Google z Microsoftem się biją, tam prasa skorzysta

Tradycyjne media skorzystają na wojnie o internet między Google'em i Microsoftem - twierdzi Tom Curley, prezes agencji Associated Press.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7117605,Gdzie_Google_z_Microsoftem_sie_bija__tam_prasa_skorzysta.html

MSPStandard

Dostęp nie wystarczy

Coraz trudniej jest tworzyć systemy wczesnego ostrzegania w organizacjach. Wiąże się to z koniecznością stałego oswajania informacyjnego chaosu i pochłania coraz więcej energii.

http://p1.idg.pl/r/6aeb0

ITPartner

Cisco rozszerza inicjatywę Connected Urban Development (CUD)

Celem programu realizowanego we współpracy z organizacją The Climate Group jest wspieranie miast na całym świecie we wdrażaniu nowatorskich rozwiązań służących ekologii.

http://p1.idg.pl/r/69204