Środowy Przegląd Prasy

Klienci najczęściej skarżą się na Plusa... Francja od 1 stycznia będzie odcinać piratom sieć... Dell będzie konkurował z polskimi integratorami... Bez radykalnych zmian TP jest skazana na porażkę... Atos Origin stworzy 250 miejsc pracy w Bydgoszczy... MEN chce nowy system klasy ERP... Techmex zamyka pion dystrybucji sprzętu IT... Rusza rejestracja do konkursu Imagine Cup 2010...

COMPUTERWORLD

Architekci zmian

CIO często wspierają wiedzą innowacyjność swoich przedsiębiorstw. Czy także pomagają im wyjść z kryzysu?

http://p1.idg.pl/r/47879

Dell będzie konkurował z polskimi integratorami

Przedstawiciele koncernu Dell poinformowali o zawarciu porozumienia w sprawie przejęcia amerykańskiej spółki Perot Systems. Oferta usług informatycznych zbudowana na bazie kompetencji amerykańskiej spółki ma być skierowana przede wszystkim dla firm z sektorów: ochrony zdrowia, administracji publicznej i finansów. Wartość transakcji to 3,9 mld USD. Usługi będą oferowane również w Polsce.

http://p1.idg.pl/r/0898a

Rusza rejestracja do konkursu Imagine Cup 2010

Można się już rejestrować do tegorocznej, ósmej edycji konkursu technologicznego Imagine Cup, którego finał odbędzie się w lipcu przyszłego roku w Polsce. Studenci zmierzą się w tym roku m.in. w kategorii "Projektowanie oprogramowania", "Projektowanie gier" oraz "Media cyfrowe".

http://p1.idg.pl/r/217fe

RZECZPOSPOLITA

Francja: Od 1 stycznia piratom odcinamy sieć

Kontrowersyjna ustawa umożliwiająca odcinanie dostępu do sieci osobom, które łamią prawa autorskie, została ostatecznie zaakceptowana przez francuski parlament.

http://www.rp.pl/artykul/9211,367402_Francja__Od_1_stycznia_piratom_odcinamy_siec.html

GAZETA PRAWNA

Bez radykalnych zmian TP jest skazana na porażkę

Nowa strategia Telekomunikacji Polskiej musi być agresywna i umożliwić jej zdobycie przewagi technologicznej, aby powstrzymać trend spadkowy w tym największym w regionie telekomie. A to oznacza, że wdrożenie strategii będzie kosztowne.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/354576,bez_radykalnych_zmian_tp_jest_skazana_na_porazke.html

Klienci najczęściej skarżą się na Plusa

W połowie października Urząd Komunikacji Elektronicznej zakończy kontrolę operatorów telekomunikacyjnych. Będzie wówczas wiedział, czy nie utrudniają oni klientom przejścia do innej sieci - powiedziała prezes UKE Anna Streżyńskiej. Dodała, że klienci skarżą się głównie na operatora sieci Plus.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/354479,klienci_najczesciej_skarza_sie_na_plusa.html

PARKIET

MEN chce nowy system klasy ERP

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło przetarg na dostawę i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego. Rozwiązania ma zawierać moduły wspierające strategiczne obszaru funkcjonowania resortu, w tym: finanse i księgowość, kadry i płace, gospodarkę materiałową czy zarządzanie środkami trwałymi.

http://www.parkiet.com/artykul/26,851604_MEN_chce_nowy_system_klasy_ERP.html

Techmex zamyka pion dystrybucji sprzętu IT

Bielska spółka stawia na usługi i produkty związane z systemami informacji przestrzennej (GIS). Liczy, że dzięki temu szybciej wyjdzie na prostą i spłaci zadłużenie, z którego obsługą ma kłopoty.

http://www.parkiet.com/artykul/7,851936_Techmex_zamyka_pion_dystrybucji_sprzetu_IT.html

MSPStandard

Spóźnione poprawki i coraz więcej ataków

W ostatnim czasie znacząco wzrosła liczba ataków na serwery webowe - alarmują specjaliści.

http://p1.idg.pl/r/1672f

ITPartner

Atos Origin stworzy 250 miejsc pracy w Bydgoszczy

Do końca 2011 roku w bydgoskim oddział firmy Atos Origin powstanie 250 nowych miejsc pracy. Zatrudnienie znajdują przede wszystkim osoby z wyższym wykształceniem technicznym. Utworzenie nowych stanowisk zostanie zrealizowane przy wsparciu finansowym ze środków unijnych.

http://p1.idg.pl/r/5d754

Torvalds: "Jądro Linuksa jest przerośnięte"

Twórca kernela systemu Linux uważa, że obrósł on zbyt wiele funkcji. Torvalds w swojej krytyce posunął się nawet do porównania jądra Linuksa do... bloatware'u.

http://p1.idg.pl/r/56c02