Środowy Przegląd Prasy

Spór o przejęcie Mobylandu... MSWiA dokonuje przeglądu przepisów o e-handlu... Wykorzystanie komunikatorów w firmie nie daje gwarancji bezpieczeństwa... Urzędnicy znowu w sporze o cyfrową TV... Brytyjski rząd walczy z piratami... Koszty finansowe obniżyły zysk netto Mediatela... Wirus w środowisku programistycznym Delphi... Więcej nowoczesnych technologii w specjalnych strefach ekonomicznych...

COMPUTERWORLD

Pod znakiem czarnego kapeluszaKolejna edycja najbardziej znanej konferencji poświęconej bezpieczeństwu - Black Hat USA 2009 - obfitowała w wiele ciekawych wystąpień na temat możliwych sposobów ataków i zapobiegania im.

http://p1.idg.pl/r/13518

MSWiA dokonuje przeglądu przepisów o e-handluGłównym zadaniem jest ułatwienie działania przedsiębiorców działających na rynku IT. Prace dotyczą w największym stopniu Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

http://p1.idg.pl/r/613c6

RZECZPOSPOLITA

Spór o przejęcie MobylanduNiepewny los budowy konsorcjum telekomunikacyjnego.

http://www.rp.pl/artykul/9211,354046_Spor_o_przejecie_Mobylandu.html

Urzędnicy znowu w sporze o cyfrową TVKrajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce koncesji dla programów w drugiej sieci cyfrowej telewizji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,354044_Urzednicy_znowu_w_sporze_o_cyfrowa_TV.html

Brytyjczycy odetną e-piratów?Brytyjski rząd zapowiada regulacje, które mają powstrzymać plagę internetowego piractwa.

http://www.rp.pl/artykul/9211,354042_Brytyjczycy_odetna_e_piratow_.html

GAZETA PRAWNA

W specjalnych strefach ekonomicznych dominują motoryzacja i branża metalowaW specjalnych strefach ekonomicznych coraz popularniejsze są projekty związane z nowoczesnymi technologiami.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/347204,w_specjalnych_strefach_ekonomicznych_dominuja_motoryzacja_i_branza_metalowa.html

Wykorzystanie komunikatorów w firmie nie daje gwarancji bezpieczeństwa danychCzy zastosowanie telefonii internetowej (VoIP, ang. Voice-over-IP) może obniżyć koszty połączeń telefonicznych w firmie?

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/347040,wykorzystanie_komunikatorow_w_firmie_nie_daje_gwarancji_bezpieczenstwa_danych.html

PARKIET

Koszty finansowe obniżyły zysk netto MediatelaO 20,8 proc. niższy niż rok wcześniej był zysk netto grupy Mediatela w II kwartale br. Wyniósł 1,63 mln zł, podczas gdy rok wcześniej 2,06 mln zł.

http://www.parkiet.com/artykul/26,843094_Koszty_finansowe_obnizyly_zysk_netto_Mediatela.html

ITPartner

Ósmy demon FreeBSDZ dorobku tego systemu klasy Unix korzysta wielu dostawców nowoczesnych urządzeń sieciowych i usług hostingowych, warto więc wspomnieć o zmianach w jego kolejnej wersji.

http://p1.idg.pl/r/83661

MSPStandard

W dobie recesji Europejczycy wydają tyle samo......ale poszukują bardziej opłacalnych zakupów. Polacy zaś - jak wskazuje nowe badanie instytutu Millward Brown - z mniejszymi obawami chcą inwestować.

http://p1.idg.pl/r/9e126

SECURITYStandard

Wirus w środowisku programistycznym DelphiSpecjaliści firmy ESET poinformowali o przechwyceniu próbek wirusa Win32/Induct.A, który przenosi się na kolejne komputery za pośrednictwem programów przygotowanych w zainfekowanym środowisku programistycznym Delphi.

http://p1.idg.pl/r/ee4a0