Środowy Przegląd Prasy

UKE pyta rynek czy dzielić TP SA... Rząd chce ułatwić e-handel... Regiony konkurują w pozyskiwaniu unijnych dotacji... Administracja oszczędza, NTT System traci... Szwajcarski UBS otwiera centrum usług w Krakowie... Firmy słono płacą za piractwo... Chętniej szukamy pracy zdalnej niż mobilnej...

COMPUTERWORLD

Rynek PC nadal się kurczy, netbooki (trochę) hamują spadki

Drugi kwartał z rzędu rynek PC w regionie EMEA zanotował spadek. W okresie kwiecień-czerwiec 2009 dostawy komputerów osobistych były mniejsze o 9,8% niż przed rokiem - podaje IDC.

http://p1.idg.pl/r/6bbaa

Co się dzieje na rynku pracy?

W porównaniu do poprzedniego roku znacząco poprawiła się dostępność pracowników na rynku pracy. Mimo to prawie 30 proc. pracodawców narzeka na braki w kadrze technicznej - wynika z raportu dotyczącego polityki personalnej i zagadnień związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi, przeprowadzonego przez firmę doradczą KPMG i Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych PKPP Lewiatan.

http://p1.idg.pl/r/5cc17

Firmy słono płacą za piractwo

Jak wynika z informacji BSA koszt używania przez firmy nielicencjonowanego oprogramowania w pierwszych sześciu miesiącach br. w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki wyniósł ponad 10 mln USD. Składa się na to odszkodowanie i koszty legalizacji oprogramowania.

http://p1.idg.pl/r/9cedc

RZECZPSOPOLITA

Innowacje dzielą regiony

Skuteczność w pozyskiwaniu unijnych dotacji: wygrywają firmy z rozwiniętych regionów.

http://www.rp.pl/artykul/2,344628_Innowacje_dziela_regiony.html

GAZETA WYBORCZA

UKE pyta rynek czy dzielić TP SA

Czy Telekomunikacja Polska ma zostać podzielona? Urząd Komunikacji Elektronicznej postanowił o to spytać rynek. Na opinie czeka do 17 września.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6891668,UKE_pyta_rynek_czy_dzielic_TP_SA.html

UKE: cyfrowa telewizja także dla gazet i radia

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował wyniki konsultacji warunków konkursu na operatora drugiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. I przyznał, że utrudnianie wydawcom prasowym i nadawcom radiowym wejścia na rynek telewizyjny ich dyskryminuje.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6895148,UKE__cyfrowa_telewizja_takze_dla_gazet_i_radia.html

PULS BIZNESU

Rząd chce ułatwić e-handel

Mają w tym pomóc podpis elektroniczny, unijne dyrektywy i informowanie o podatkach. W sieci ma pracować nawet 100 tys. handlowców.

http://www.pb.pl/2/a/2009/08/05/Rzad_chce_ulatwic_e-handel2

PARKIET

Nie ma chętnych na komputery stacjonarne

Brak dużych przetargów na dostawy komputerów dla szkół i bibliotek oraz ograniczenie wydatków na informatykę przez administrację publiczną to, według Tadeusza Kurka, prezesa NTT System, główne powody drastycznego spadku sprzedaży kierowanej przez niego spółki.

http://www.parkiet.com/artykul/26,837502_NTT_System_Nie_ma_chetnych_na_komputery_stacjonarne_.html

MSPStandard

Klucz do sukcesu

Dobrze przygotowane zapytanie ofertowe może w kolejnych etapach projektu zapobiec wielu problemom i niepowodzeniom.

http://p1.idg.pl/r/19620

Chętniej szukamy pracy zdalnej niż mobilnej

Na jedną ofertę pracy zdalnej w internetowej giełdzie pracy infoPraca.pl aplikuje średnio 58 kandydatów. Telepraca nie jest już dziś domeną zawodów związanych tylko z IT.

http://p1.idg.pl/r/01d73

ITPartner

Szwajcarski UBS otwiera centrum usług w Krakowie

28 lipca 2009 r. zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał spółce zezwolenie na utworzenie tzw. centrum usług wspólnych (shared-service centre) dla podmiotów z Grupy UBS AG. Będzie ono świadczyć usługi w zakresie przetwarzania danych i IT opaz księgowości i rachunkowości.

http://p1.idg.pl/r/ee121