Środowy Przegląd Prasy

Eutelia rezygnuje z Mobylandu, Aero 2 się wzmacnia... Wrocławski zakład Nokii szuka nowych pracowników... Software AG chce przejąć IDS Scheer... Jeszcze w tym roku komórki mogą posłużyć jako karty płatnicze... Kredyt technologiczny wreszcie dostępny dla firm... Ile wart jest Facebook?... Internetowa strona Krakowa najdroższa wśród polskich miast...

COMPUTERWORLD

Google jak Microsoft, a Microsoft jak Google

Producent najpopularniejszego systemu operacyjnego usilnie chce zaistnieć na rynku wyszukiwarek , a operator najpopularniejszej wyszukiwarki zamierza wejść na rynek systemów operacyjnych. Co z tego wyniknie?

http://p1.idg.pl/r/89eaa

Software AG chce przejąć IDS Scheer

Firma złożyła propozycję zakupu za gotówkę wszystkich akcji będących w obrocie, po cenie 15 euro za akcję. Współzałożyciele IDS Scheer - prof. dr August-Wilhelm Scheer i prof. dr Alexander Pocsay - sprzedadzą Software AG 48% posiadanych akcji IDS.

http://p1.idg.pl/r/70588

Microsoft ujawnia cennik usług opartych na platformie Windows Azure

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozliczenia za wykorzystywanie platformy Windows Azure mają być uzależnione od stopnia wykorzystania zasobów sprzętowych infrastruktury Microsoftu. Komercyjną premierę platformy programowej przeznaczonej dla aplikacji dostarczanych w modelu cloud computing zaplanowano na jesień br.

http://p1.idg.pl/r/fade2

RZECZPOSPOLITA

Eutelia rezygnuje z Mobylandu, Aero 2 się wzmacnia

Dzięki przejęciu spółki Mobyland grupa Zygmunta Solorza skompletowała częstotliwości do budowy sieci komórkowej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,334321_Eutelia_rezygnuje_z_Mobylandu__Aero_2_sie_wzmacnia.html

Wrocławski zakład Nokii szuka nowych pracowników

Nokia Siemens Networks chce do końca 2010 r. zatrudnić dodatkowo 400 pracowników we wrocławskim Centrum Rozwoju Oprogramowania.

http://www.rp.pl/artykul/9211,334050_Wroclawski_zaklad_Nokii_szuka_nowych_praconwikow.html

GAZETA PRAWNA

Kredyt technologiczny wreszcie dostępny dla firm

W najbliższych dniach pierwsza firma skorzysta z finansowanego przez UE kredytu na zakup nowych technologii. To nowy rodzaj wsparcia dla firm. Pula przekracza 400 mln zł.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/337100,kredyt_technologiczny_wreszcie_dostepny_dla_firm.html

Jeszcze w tym roku komórki mogą posłużyć jako karty płatnicze

Czterech największych operatorów komórkowych, banki oraz MasterCard testują mobilne płatności. Komercyjne uruchomienie usługi możliwe jest jeszcze w tym roku.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/337094,jeszcze_w_tym_roku_komorki_moga_posluzyc_jako_karty_platnicze.html

GAZETA WYBORCZA

Nowe twarze telefonu stacjonarnego

Ogłaszanie śmierci tradycyjnej telefonii jest przedwczesne - uważają znawcy rynku. Warunkiem jej przetrwania jest jednak zmiana wizerunku.

http://wyborcza.pl/1,75248,6821981,Nowe_twarze_telefonu_stacjonarnego.html

Ile wart jest Facebook?

Co transakcja, to wycena Facebooka systematycznie spada. Ale i tak najpopularniejszy serwis społecznościowy bije na tym polu spółki, które zarabiają od niego kilkanaście razy więcej.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6821970,Ile_wart_jest_Facebook_.html

PULS BIZNESU

Internetowa strona Krakowa najdroższa wśród polskich miast

Internetowa strona miasta Krakowa ma najwyższą wartość spośród portali dziesięciu największych polskich miast. Jej wartość to 1,21 mln zł.

http://www.pb.pl/a/2009/07/14/Internetowa_strona_Krakowa_najdrozsza_wsrod_polskich_mi2

PARKIET

Każdy ma prawo wystartować w przetargu i się pomylić. I każdy ma prawo do sukcesu

Mam nadzieję, że w tym konkretnym wypadku konsolidacja odbędzie się także dla dobra użytkowników. Dwaj operatorzy uzyskali cenne częstotliwości i być może wykorzystają je, aby stworzyć pakiet nowoczesnych usług - mówi Anna Streżyńska, prezes UKE, w rozmowie z "Parkietem".

http://www.parkiet.com/artykul/26,830759_Kazdy_ma_prawo_wystartowac_w_przetargu_i_sie_pomylic__I_kazdy_ma_prawo_do_sukcesu_.html

MSPStandard

Płatna wersja open source

Postgres Plus od wersji z otwartym kodem różni się nie tylko lepszą wydajnością, ale także dość wysokim poziomem zgodności z najważniejszą z baz biznesowych - Oracle.

http://p1.idg.pl/r/b8773

HP: oferta na czas kryzysu

Firma poinformowała o wprowadzeniu na rynek oferty finansowo-usługowej, która ma pomóc firmom zaspokoić kluczowe potrzeby technologiczne w okresie spowolnienia gospodarczego.

http://p1.idg.pl/r/3177d

ITPartner

Dell: Popyt na komputery znowu rośnie

Zdaniem kierownictwa koncernu Dell sytuacja na rynku komputerów osobistych powoli się stabilizuje, a firmy zaczynają stopniowo modernizować sprzęt.

http://p1.idg.pl/r/50e6d

Pakiet Microsoft Office 2010 jest już w fazie Technical Preview

Podczas konferencji Microsoft World Partner Conference 2009 poinformowano, że prace nad pakietami Microsoft Office 2010, Microsoft SharePoint Server 2010, Microsoft Visio 2010 i Microsoft Project 2010 przeszły do kolejnej fazy produkcji i osiągnęły fazę Technical Preview.

http://p1.idg.pl/r/88bbb