Środowy Przegląd Prasy

Imagine Cup 2009: polskie sukcesy i sukcesy in spe... Telefony czułe na dotyk... Potrzeby biznesu wymuszą wzrost nakładów na sprzęt sieciowy w 2010 roku... Nie masz funduszy na podwyżki?.. II półrocze LSI Software wygląda nieźle... Sygnity: na celowniku kilka spółek, w tym giełdowa... Wydatki na IT wciąż mają tendencję spadkową... Polacy kupią w tym roku żywność w internecie za ponad 100 mln zł... Inwestycje telekomów spadły o 17 proc...

COMPUTERWORLD

Telefony czułe na dotyk

Prezentujemy cechy najnowszych telefonów z ekranem dotykowym, które mogą wpływać na jakość ich użytkowania.

http://p1.idg.pl/r/3bf36

Imagine Cup 2009: sukcesy i sukcesy in spe

Z pięciu szans na premiowane nagrodami podium w światowych finałach Imagine Cup 2009, polskie zespoły wykorzystały trzy. Przed wszystkimi zespołami startującymi w Imagine Cup nadal szansa na wdrożenie ich projektów.

http://p1.idg.pl/r/6f0d8

PARKIET

II półrocze LSI Software wygląda nieźle

Nawet 29 proc. można było wczoraj zarobić na papierach LSI Software. Przejściowo kosztowały nawet 4,3 zł. Pod koniec sesji zapał inwestorów do kupowania akcji łódzkiej spółki nieco osłabł. Zakończyły dzień kursem o 18,3 proc. wyższym niż w poniedziałek i ceną 3,94 zł.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/654409_LSI_Software_II_polrocze_wyglada_niezle.html

Sygnity Na celowniku kilka spółek, w tym giełdowa

Po dwóch latach restrukturyzacji kondycja Sygnity jest, jak twierdzi prezes Piotr Kardach, na tyle stabilna, że spółka może myśleć o przejęciach. Zarząd, jak ujawnił we wtorek Kardach, od jakiegoś czasu pracuje nad strategią rozwoju, której częścią będą akwizycje. We wrześniu dokument zostanie przedstawiony do akceptacji radzie nadzorczej.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/654410_Sygnity_Na_celowniku_kilka_spolek_w_tym_gieldowa.html

RZECZPOSPOLITA

Mistrz społeczności

Mark Zuckerberg - twórca i prezes serwisu Facebook. Jego dzieło zyskuje 700 tys. użytkowników dziennie i zbliża się do bariery 250 mln osób. Pierwszy miliard zarobił przed 25. rokiem życia.

http://www.rp.pl/artykul/5,330871_Mistrz_spolecznosci.html

Wydatki na IT wciąż mają tendencję spadkową

Mimo bardziej optymistycznych niż wiosną przewidywań dla globalnej sprzedaży komputerów przedstawiciele branży IT nie mają powodów do zadowolenia.

http://www.rp.pl/artykul/5,330902.html

GAZETA PRAWNA

Polacy kupią w tym roku żywność w internecie za ponad 100 mln zł

Wydatki na żywność w e-sklepach wciąż rosną, ale z powodu kryzysu wolniej. Klienci zastępują najdroższe marki towarami ze średniej półki. Rynek czeka konsolidacja, bo nie wszyscy przetrwają - prognozują przedstawiciele branży.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/335139,polacy_kupia_w_tym_roku_zywnosc_w_internecie_za_ponad_100_mln_zl.html

Inwestycje telekomów spadły o 17 proc.

Prawie 7,1 mld zł wyniosły w 2008 roku inwestycje telekomunikacyjne w Polsce. To 17 proc. mniej niż rok wcześniej.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/335135,inwestycje_telekomow_spadly_o_17_proc.html

TP: Rozmawiajmy o niedzieleniu

Karta równoważności to dobra alternatywa dla podziału TP i trzeba nad nią dalej pracować - mówią władze Telekomunikacji Polskiej. Ale konkurenci największego operatora w kraju postanowili zerwać rozmowy w tej sprawie.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6798878,TP__Rozmawiajmy_o_niedzieleniu.html

MSPStandard

Ocena efektywności pracowników

Nie masz funduszy na podwyżki? Sprawdź jak jeszcze możesz zmotywować swoich pracowników. To także nagrody niematerialne, m.in. procesy personalne, które poprzez swą rzetelność, sprawiedliwość i rozwojowy charakter przyczyniają się do wyższej efektywności pracowników.

http://p1.idg.pl/r/dfe1c

ITPartner

Potrzeby biznesu wymuszą wzrost nakładów na sprzęt sieciowy w 2010 roku

Z analiz firmy Info Pro wynika, że potrzeby biznesowe będą istotnym czynnikiem wymuszającym wzrost nakładów na zakup nowego sprzętu sieciowego w przyszłym roku. Konieczna stanie się m.in. realizacja planów inwestycyjnych odłożonych w czasie na skutek kryzysu.

http://p1.idg.pl/r/71c28