Środowy Przegląd Prasy

Allegro zamierza przejąć Bankiera... Sąd podtrzymał karę 33 mln zł dla TP SA... 400 mln euro kredytu technologicznego będzie dostępne od lipca... Nadal trudno załatwić w gminie sprawę przez Internet... Repropol pobierze opłaty za treści wydawców publikowane w sieci... Rośnie sprzedaż czytników elektronicznych książek...

COMPUTERWORLD

Od informatyki i innych rzeczyMimo nie najlepszej kondycji finansowej polskiej oświaty, wiele polskich szkół może liczyć na wysoki poziom nauczania informatyki i wyposażenia w sprzęt IT. To głównie dzięki zaangażowaniu i aktywności nauczycieli.

http://p1.idg.pl/r/acbf0

URE: wprowadzamy w Polsce inteligentne licznikiElektroniczne liczniki ze zdalną transmisją danych umożliwią odbiorcom zaoszczędzenie nawet 10% obecnie wykorzystywanej energii. Zdaniem Urzędu Regulacji Energetyki pełne zarządzanie poziomem zużycia energii przełoży się na korzyści zarówno dla odbiorców jak i sprzedawców energii elektrycznej.

http://p1.idg.pl/r/20c0c

Allegro zamierza przejąć BankieraMIH Allegro BV, spółka należąca do grupy kontrolującej m.in. Allegro.pl i producenta komunikatora Gadu-Gadu, ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 100% akcji Bankier.pl.

http://p1.idg.pl/r/6a416

iPhone 3G S vs. Palm Pre: pojedynek gigantówPremiery najbardziej oczekiwanych smartfonów ostatnich miesięcy mamy już za sobą. Palm Pre trafił już na sklepowe półki, iPhone 3G S znajdzie się na nich w ciągu kilkunastu dni. Jak oba urządzenia wyglądają w porównaniu?

http://p1.idg.pl/r/1fc37

RZECZPOSPOLITA

Nadal trudno załatwić w gminie sprawę przez InternetUrzędy gmin czy powiatów są dobrze wyposażone w sprzęt komputerowy. Prawie 80 proc. ich pracowników korzysta z nich w codziennej pracy. Urzędnicy są też regularnie szkoleni w zakresie posługiwania się narzędziami informatycznymi.

http://www.rp.pl/artykul/4,317695_Nadal_trudno_zalatwic_w_gminie_sprawe_przez_Internet.html

Rośnie sprzedaż czytników elektronicznych książekElektroniczne książki, czyli e-booki, zdobędą w ciągu kilku najbliższych lat sporą popularność.

http://www.rp.pl/artykul/9211,317984_Rosnie_sprzedaz_czytnikow_elektronicznych_ksiazek.html

GAZETA PRAWNA

Repropol pobierze opłaty za treści wydawców publikowane w sieciStowarzyszenie Repropol otrzyma dziś licencję na zbiorowe zarządzanie treściami wydawców w internecie. Coraz ostrzejsza batalia o wydawców zaczyna dzielić rynek internetowy na Google kontra portale.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/324086,repropol_pobierze_oplaty_za_tresci_wydawcow_publikowane_w_sieci.html

400 mln euro kredytu technologicznego będzie dostępne od lipcaDziś sześć banków komercyjnych podpisze z BGK porozumienie w sprawie uruchomienia kredytu technologicznego. Od 1 lipca znajdzie się on w ich ofertach dla małych i średnich firm.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/324083,400_mln_euro_kredytu_technologicznego_bedzie_dostepne_od_lipca.html

Sąd podtrzymał karę 33 mln zł dla TP SASąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił odwołanie Telekomunikacji Polskiej od kary 33 mln zł, nałożonej na spółkę przez UKE.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/323952,sad_podtrzymal_kare_33_mln_zl_dla_tpsa.html

MSPStandard

Obieg oszczędnościRozsądnie dobrany i wdrożony system obiegu dokumentów umożliwia znaczące usprawnienie pracy. W pierwszej kolejności należy wdrożyć go w tych procesach, gdzie wykonywane są wielokrotnie powtarzalne czynności, związane z codzienną pracą organizacji.

http://p1.idg.pl/r/b00f2

ITPartner

Trwa rejestracja na Microsoft Technology Summit 2009Od 4 czerwca br. można zarejestrować się na Microsoft Technology Summit 2009 - jedną z największych konferencji technologicznych organizowanych w Polsce. Tegoroczny MTS odbędzie się 29 i 30 września br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

http://p1.idg.pl/r/e0dd8

CXO

O kryzysie na wesołoMagazyn CXO przygotował zestawienie najzabawniejszych wideoklipów o kryzysie znalezionych na YouTube i The Onion.

http://p1.idg.pl/r/c61bd