Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

EBOiR zainwestuje w spółkę Asseco... ZUS nagrodzony za serwis internetowy... Program komputerowy to nie utwór literacki... PSL chce walczyć o zerową stawkę VAT na Internet...

COMPUTERWORLD

Wirtualizacja w prawieO korzyściach płynących z wirtualizacji napisano już wiele, koncentrując się na dostępnych rozwiązaniach technicznych. Milczeniem zbywane są jednak aspekty prawne takiej działalności.

http://p1.idg.pl/r/30e85

Znamy datę premiery Windows 7!Microsoft oficjalnie podał datę premiery swojego najnowszego produktu - systemu Windows 7. Ustalił ją na 22 października 2009 roku.

http://p1.idg.pl/r/920a8

RZECZPOSPOLITA

Program komputerowy to nie utwór literackiSpółka, która płaci kontrahentom z Włoch i USA za korzystanie z oprogramowania komputerowego, nie musi pobierać podatku u źródła na zasadach przewidzianych dla należności licencyjnych.

http://www.rp.pl/artykul/4,314604_Program_komputerowy__to_nie_utwor_literacki.html

EBOiR zainwestuje w spółkę Asseco22 miliony euro planuje zainwestować Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju w Asseco South Eastern Europe, spółkę zależną Asseco Poland.

http://www.rp.pl/artykul/9211,314347_EBOiR_zainwestuje_w_spolke_Asseco_.html

ZUS nagrodzony za serwis internetowyZakład Ubezpieczeń Społecznych został jednym z laureatów XIX edycji konkursu o godło promocyjne "Teraz Polska". Został nagrodzony za serwis internetowy e-Inspektorat, przeznaczony dla ubezpieczonych, świadczeniobiorców, płatników składek oraz lekarzy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,314284_Teraz_Polska_dla_ZUS_u.html

PULS BIZNESU

PSL: będziemy walczyć o zerową stawkę VAT na InternetKandydaci PSL do Parlamentu Europejskiego zapowiedzieli, że ich pierwszą inicjatywą jako europosłów będzie praca na rzecz wprowadzenie zerowej stawki VAT na Internet w UE.

http://www.pb.pl/a/2009/06/02/PSL_bedziemy_walczyc_o_zerowa_stawke_VAT_na_internet_w2

MSPStandard

Biometria tak, ale z głowąBiometria wykorzystuje cechy naszego ciała lub zachowania. Stosowana jest w celu zwiększenia wygody użytkowania systemów kontroli dostępu, a przede wszystkim zwiększenia bezpieczeństwa. Jednakże, aby system biometryczny spełniał swoje zadanie, konieczne jest korzystanie z właściwych narzędzi i procedur postępowania.

http://p1.idg.pl/r/41d71

ITPartner

Rynek serwerów na znacznym spadkuOszczędności w firmowych budżetach IT mocno odbiły się na stosunkowo stabilnym rynku serwerów. Dane IDC za I kw. br. wskazują na zmniejszenie przychodów ze sprzedaży wydajnych komputerów rzędu 25 proc. w stosunku do sytuacji sprzed roku.

http://p1.idg.pl/r/f79d1