Środowy Przegląd Prasy

IBM utworzy we Wrocławiu ośrodek badawczy... Google najlepszym miejscem pracy w Polsce... Kurs TP SA najniższy od 4,5 roku... Unijne dotacje na centra usług... Telekomunikacja Polska oszczędza... UKE rezygnuje z kalkulatora internetowego... iTunes może być dostępny w całej Europie... Midas w czerwcu powie, czy kupi Nordisk Polska... Dotykowe eldorado producentów ekranów... Nie zarejestrujemy firmy w jednym okienku... Wszyscy wrogowie Google...

COMPUTERWORLD

Exchange 2010: pierwsze spojrzenieOdkrywamy zmiany jakie czekają na administratorów firmowych serwerów pocztowych w związku z przygotowywaną najnowszą wersją serwera pocztowego Microsoftu. Ma być to duży krok naprzód, biorąc pod uwagę funkcjonalność i użyteczność tej wersji.

http://p1.idg.pl/r/55a99

ICM wykorzystuje technologie IBM w eksperymentalnym projekcie wizualizacji danychProjekt ma na celu stworzenie prototypowego rozwiązania wizualizacji danych dla regionalnego systemu zdalnego diagnozowania medycznego oraz monitoringu indywidualnego. W przyszłości taki system może być podstawą dla podobnego rozwiązania strukturalnego.

http://p1.idg.pl/r/df86b

Najlepsze prace magisterskie o ochronie danych osobowych wyróżnione przez GIODOLaureatami tegorocznej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską lub licencjacką z zakresu ochrony danych osobowych zostali absolwenci prawa z trzech polskich uniwersytetów - Gdańskiego, Jagiellońskiego i Warszawskiego.

http://p1.idg.pl/r/195da

RZECZPOSPOLITA

Koniec dyskryminacji polskich internautów. iTunes w całej EuropieNie ma przeszkód, by sklep iTunes był dostępny w całej Unii Europejskiej, jeśli porozumiemy się z organizacjami praw autorskich - ogłosił wczoraj koncern Apple.

http://www.rp.pl/artykul/9211,311317_Koniec_dyskryminacji_polskich_internautow__iTunes_w_calej_Europie.html

Najlepsze miejsca pracy w PolsceGoogle Poland, Novo Nordisk Pharma i Alior Bank wygrały w pierwszej polskiej edycji światowego konkursu Great Place to Work.

http://www.rp.pl/artykul/9211,311310_Najlepsze_miejsca_pracy_w_Polsce.html

Miliard złotych na usługiRuszył jeden z największych konkursów na unijne dotacje. Dla spółek, które chcą stworzyć centrum usług, do wzięcia jest 1 mld zł wobec 290 mln zł przed rokiem.

http://www.rp.pl/artykul/9211,310825_Miliard_zlotych_na_uslugi.html

Miliardy na rynek pracyNa podnoszenie kwalifikacji pracowników i pomoc bezrobotnym Polska ma w tym roku wydać aż 6,4 mld zł z programu "Kapitał ludzki".

http://www.rp.pl/artykul/9211,310818_Miliardy_na_rynek_pracy.html

Dotykowe eldorado producentów ekranówDotykowa rewolucja w elektronice użytkowej przekłada się na wyniki producentów sprzętu. Jak przewiduje firma badawcza DisplaySearch, wartość globalnej sprzedaży paneli dotykowych ma wynieść w 2015 r. 9 mld dol. rocznie. Dla porównania - w 2008 r. było to 3,6 mld dol.

http://www.rp.pl/artykul/9211,310786_Dotykowe_eldorado_producentow_ekranow.html

GAZETA PRAWNA

Eksporterzy teleinformatyki chcą pomocy państwa w zmniejszaniu ryzyka walutowegoJedynie od 40 do 60 polskich firm teleinformatycznych eksportuje swoje produkty. Żadna nie ma mocnej, rozpoznawalnej na świecie marki, tylko trzy są opisane w anglojęzycznej wersji Wikipedii.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/320716,eksporterzy_teleinformatyki_chca_pomocy_panstwa_w_zmniejszaniu_ryzyka_walutowego.html

Nie zarejestrujemy firmy w jednym okienkuAby założyć firmę, niezbędna jest wizyta w urzędzie gminy, ZUS, urzędzie skarbowym, a niekiedy również w GUS. Tylko nieliczni mogą zarejestrować działalność przez Internet.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/320356,nie_zarejestrujemy_firmy_w_jednym_okienku.html

GAZETA WYBORCZA

IBM utworzy we Wrocławiu ośrodek badawczyWrocławscy naukowcy będą pracować nad nowymi rozwiązaniami dla koncernu IBM. Umowa w tej sprawie ma zostać podpisana dziś w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6654128,IBM_utworzy_we_Wroclawiu_osrodek_badawczy.html

Wszystkie fronty Google'aJeszcze niedawno media podziwiały Google za innowacyjność i skuteczność. Dziś coraz częściej prowadzą z gigantem wojnę. A otwartych frontów gigant z Mountain View ma coraz więcej.

http://wyborcza.pl/1,75248,6649355,Wszystkie_fronty_Google_a.html

PULS BIZNESU

Policjant w Telekomunikacji PolskiejCOP w angielskim slangu to glinarz. A w Telekomunikacji Polskiej? To strażnik kosztów. Kurek z wydatkami został bardzo mocno przykręcony przez prezesa Macieja Wituckiego.

http://www.pb.pl/2/a/2009/05/25/Policjant_w_Telekomunikacji_Polskiej

UKE rezygnuje z kalkulatora internetowegoUrząd Komunikacji Elektronicznej rezygnuje ze stworzenia oficjalnego kalkulatora internetowego, porównującego ceny usług telekomunikacyjnych. Brakuje na to pieniędzy.

http://www.pb.pl/a/2009/05/25/UKE_rezygnuje_z_kalkulatora_internetowego

PARKIET

Kurs TP SA najniższy od 4,5 rokuAkcje Telekomunikacji Polskiej SA traciły we wtorek piątą sesję z rzędu, a notowania operatora osiągnęły poziomu najniższego od października 2004 roku.

http://www.parkiet.com/artykul/26,814620_Kurs_TPSA_najnizszy_od_4_5_roku.html

Midas w czerwcu powie, czy kupi Nordisk PolskaUrszula Zielińska 26-05-2009, ostatnia aktualizacja 26-05-2009 00:07

Potwierdziły się informacje "Parkietu": Roman Karkosik może wnieść do Midasa Nordisk Polska. Rozpoczęły się rozmowy.

http://www.parkiet.com/artykul/26,814399_Midas_w_czerwcu_powie__czy_kupi_Nordisk_Polska.html

MSPStandard

Transfer odpowiedzialnościJednym z najbardziej newralgicznych procesów związanych z outsourcingiem rozwoju oprogramowania, jest określenie roli i zakresu transferu. Sprawne jego przygotowanie może przynieść znaczne korzyści.

http://p1.idg.pl/r/aaa1b

ERPStandard

Comarch Altum oficjalnie w Polsce25 maja do oferty krakowskiej firmy oficjalnie trafił nowy system klasy ERP. Dotychczas system oferowany był na rynkach zagranicznych.

http://p1.idg.pl/r/daf5b