Środowy Przegląd Prasy

Francuski parlament przegłosował ustawę o odcinaniu piratów od Internetu... Fuzje telekomów po niższych cenach... Cyfrowy Polsat nadal zainteresowany Internetem... 56% oprogramowania w Polsce jest nielegalne... Udziałowcy Sun Microsystems nie chcą fuzji z Oracle... Prawo nie nadąża za rozwojem Internetu... Mafia wyczyściła 600 internetowych kont bankowych...

COMPUTERWORLD

Udziałowcy Sun Microsystems nie chcą fuzji z OracleW ubiegłym miesiącu akcjonariusze spółki złożyli trzy odrębne pozwy przeciwko firmie Oracle i kierownictwu Sun Microsystems. Działania te mają na celu zablokowanie fuzji obu firm.

http://p1.idg.pl/r/ba96d

Zarządzać życiem aplikacjiPlanowanie, kontrola i koordynacja prac programistycznych układa się w dość niepowtarzalny cykl.

http://p1.idg.pl/r/315c7

RZECZPOSPOLITA

Cyfrowy Polsat nadal zainteresowany InternetemPo rezygnacji z zakupu udziałów w Sferii Cyfrowy Polsat nadal chce rozwinąć wachlarz usług o dostęp do Internetu we współpracy z tą spółką.

http://www.rp.pl/artykul/9211,304645_Cyfrowy_Polsat_nadal_zainteresowany_Internetem.html

Czekamy na darmowy InternetZ Anną Streżyńską, prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej, rozmawiają Jakub Kurasz ("Rz") i Cezary Szymanek (Radio PiN).

http://www.rp.pl/artykul/9211,304633_Czekamy_na___darmowy_Internet.html

Prawo nie nadąża za rozwojem InternetuSetki tysięcy wpisów w Internecie każdego dnia zmienia prasę. Granica dziennikarz - internauta się zaciera.

http://www.rp.pl/artykul/4,304552_Prawo_nie_nadaza_za_rozwojem_Internetu.html

GAZETA PRAWNA

Fuzje telekomów po niższych cenachKonsolidacja polskiego rynku telekomunikacyjnego jest niezbędna - twierdzą operatorzy. Aby doszło do transakcji, właściciele muszą zaakceptować, że wartość ich firm jest mniejsza niż kilkanaście miesięcy temu.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/317371,fuzje_telekomow_po_nizszych_cenach.html

GAZETA WYBORCZA

Paryż ukręcił bat na piratówFrancuski parlament przegłosował kontrowersyjną ustawę o odcinaniu piratów od Internetu. W środę tę decyzję ma potwierdzić senat. Tymczasem - jak wynika z raportu BSA - skala piractwa komputerowego na świecie rośnie.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6599963,Francja_odetnie_piratow_od_internetu.html

PULS BIZNESU

Wiele funkcji razemPołączenie najszybciej rozwijających się dziedzin teleinformatyki z poczuciem bezpieczeństwa. To nowy pomysł na biznes w Polsce.

http://www.pb.pl/2/a/2009/05/13/Wiele_funkcji_razem2

PARKIET

Cyfrowy Polsat umie przekonać rynekNawet 8 proc. zyskiwały akcje satelitarnej platformy, choć jej wyniki były nieco słabsze, niż zakładali analitycy. Na co liczą inwestorzy?

http://www.parkiet.com/artykul/26,809708_Cyfrowy_Polsat_umie_przekonac_rynek_.html

ŻYCIE WARSZAWY

Mafia wyczyściła kontaPonad 600 internetowych kont bankowych należących głównie do warszawiaków okradli hakerzy z Rosji i Ukrainy. Ich właściciele stracili 7,5 mln zł. Sprawę bada prokuratura.

http://www.zw.com.pl/artykul/2,362250_Mafia_wyczyscila_konta_.html

MSPStandard

Orientacja na klientaObszarem, gdzie obecnie szczególnie wyraźnie widać korzyści z zastosowania narzędzi analitycznych jest marketing oraz relacje z klientami.

http://p1.idg.pl/r/fb258

ITPartner

BSA: 56% oprogramowania w Polsce jest nielegalneBusiness Software Alliance opublikowała najnowszy raport ilustrujący skalę problemu piractwa komputerowego na świecie. Dokument zawiera także szereg szczegółowych danych dotyczących Polski. Okazuje się m.in. że liczba pirackiego oprogramowania w naszym kraju kształtuje się na poziomie około 56%, o 1% mniej niż w doku ubiegłym. Szkody poniesione przez producentów w Polsce oszacowane zostały na 648 mln dolarów, co oznacza 12% wzrost w stosunku do roku poprzedniego.

http://p1.idg.pl/r/7d7ca