Środowy Przegląd Prasy

Skype już nie jest tani... Wielka Brytania odpowie za wyciek danych z Internetu... Digital Avenue Iplay przygotowany do sprzedaży... Operatorzy zarobili 60 mln zł, bo nie obniżyli cen rozmów...

COMPUTERWORLD

I po co to komu?

Gdy wspominamy dwie dekady modernizacji III RP, konstatujemy ze zdumieniem, że wielkie projekty teleinformatyczne w sektorze publicznym nie miały nań większego wpływu. Gorzej, że jeżeli aparat państwowy dalej będzie traktował po macoszemu nowoczesne metody zarządzania, to nie spodziewamy się też większych zmian.

http://p1.idg.pl/r/7d0ba

Atak na VoIP

Użytkownicy sieci VoIP zauważyli od pewnego czasu tak zwane głuche telefony, wskazujące na próby połączeń z zewnątrz. Jest to efekt skanowania sieci w poszukiwaniu otwartych serwerów usług głosowych telefonii internetowej - pierwszy symptom działania przestępców.

http://p1.idg.pl/r/85476

Qumak-Sekom zinformatyzuje stadion Legii Warszawa

Firma podpisała stosowna umowę ze spółką Polimex-Mostostal, generalnym wykonawcą tego obiektu.

http://p1.idg.pl/r/48b75

RZECZPOSPOLITA

Wielka Brytania odpowie za wyciek danych z Internetu

Komisja Europejska otworzyła dziś bezprecedensowe postępowanie przeciwko Wielkiej Brytanii za tolerowanie wycieku do komercyjnych firm danych o tym, jakie strony oglądają brytyjscy internauci.

http://www.rp.pl/artykul/4,291009_Londyn_odpowie_za_wyciek_danych_z_Internetu.html

GAZETA PRAWNA

Operatorzy zarobili 60 mln zł, bo nie obniżyli cen rozmów

Alternatywni operatorzy telekomunikacyjni nie spieszą się z obniżkami cen rozmów na telefony komórkowe, choć ich koszty z tym związane drastycznie spadły od tego roku. Rekordowa stawka w cennikach to 1,74 zł za minutę.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/311100,operatorzy_zarobili_60_mln_zl_bo_nie_obnizyli_cen_rozmow.html

GAZETA WYBORCZA

Skype już nie jest tani

Największy operator telefonii internetowej na świecie podniósł ceny. Zrobił to ponad tydzień temu, nie informując swoich abonentów ani mediów. Teraz za abonament w Skype'a trzeba zapłacić więcej niż za pakiet socjalny TP.

http://wyborcza.pl/1,75248,6498423,Skype_juz_nie_jest_tani.html

PARKIET

TelForceOne w dół, Midas w górę po fiasku rozmów

Akcje TelForceOne na początku wtorkowej sesji taniały o przeszło 15 proc., a notowania NFI Midasa rosły o blisko 12 proc. po fiasku rozmów w sprawie zakupu przez fundusz znacznego pakietu akcji producenta i dystrybutora akcesoriów do telefonów komórkowych.

http://www.parkiet.com/artykul/26,800268_TelForceOne_w_dol__Midas_w_gore_po_fiasku_rozmow.html

Digital Avenue Iplay przygotowany do sprzedaży

Po zamianie aktywów na gotówkę właściciele zdecydują o dalszych losach firmy.

http://www.parkiet.com/artykul/26,800217_Digital_Avenue_Iplay_przygotowany_do_sprzedazy.html

Ile kosztuje operator komórkowy bez sieci

MNI i Cyfrowy Polsat zainwestowały w swoje, już działające, projekty komórkowe w sumie 44 mln zł. Dialog na razie około 1,3 mln zł.

http://www.parkiet.com/artykul/26,800216_Ile_kosztuje_operator_komorkowy_bez_sieci_.html

MSPStandard

Łowca botnetów

BotHunter wykrywa złośliwe oprogramowanie przy pomocy analizy ruchu sieciowego. W odróżnieniu od IPS-ów, koncentruje się na kontroli dwukierunkowej komunikacji.

http://p1.idg.pl/r/74e3a

PUBLICStandard

MSWiA ogłasza listę projektów w ramach 7. osi priorytetowej PO IG

Wraz z ogłoszeniem listy projektów realizowanych w ramach unijnego programu Społeczeństwo informacyjne - budowa elektronicznej administracji, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłasza nabór wniosków na listę rezerwową.

http://p1.idg.pl/r/f4f51