Środowy Przegląd Prasy

Lenovo zrezygnowało z fabryki komputerów w Polsce... Bez pozyskania inwestora Perfect Line upadnie... Podzielona czy nie, TP powinna służyć abonentom... Promocje napędzają sprzedaż aplikacji CAD... UOKiK zgodził się na przejęcie Ramsatu przez TP SA... Wydawcy walczą o Internet...

COMPUTERWORLD

Niezdrowa sytuacja w e-ZdrowiuPolska kuleje pod względem zakresu i jakości systemów elektronicznego zarządzania opieką zdrowotną. Dlatego instytucje zainteresowane rozwojem tej dziedziny stawiają na działania regionalne i oddolne.

http://p1.idg.pl/r/8e8bc

Jest standard dla femtokomórekOrganizacja 3GPP (3rd Generation Partnership Project) przy współpracy Femto Forum oraz Broadband Forum, przyjęła pierwszy standard techniczny dla femtokomórek.

http://p1.idg.pl/r/a8169

Aniołowie biznesu wciąż szukają dobrych inwestycjiMimo kryzysu, fundusz Business Angel Seefund (BAS) - choć ostrożniej podejmując decyzje - planuje dofinansować nowe projekty.

http://p1.idg.pl/r/569ee

RZECZPOSPOLITA

Lenovo zrezygnowało z fabryki komputerów w PolsceChiński koncern nie rozpocznie produkcji w naszym kraju. Dziś przedstawi powody swej decyzji - dowiedziała się "Rz".

http://www.rp.pl/artykul/9211,288170_Lenovo_zrezygnowalo_z_fabryki_komputerow_w_Polsce.html

GAZETA WYBORCZA

Wydawcy walczą o InternetAmerykańska agencja informacyjna Associated Press wypowiedziała wojnę internetowym serwisom korzystającym z jej materiałów. W Polsce sensację wzbudził alians PAP z Google News.

http://wyborcza.pl/1,75248,6477853,Wydawcy_walcza_o_internet.html

Podzielona czy nie, TP powinna służyć abonentomPodzielić Telekomunikację Polską czy zostawić w całości i wdrożyć zmiany zaproponowane przez nią samą? Spółka doradcza Audytel sprawdzała plusy i minusy obu rozwiązań.

http://wyborcza.pl/1,82244,6477821,Podzielona_czy_nie__TP_powinna_sluzyc_abonentom.html

PULS BIZNESU

UOKiK zgodził się na przejęcie Ramsatu przez TP SAUrząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie przez Telekomunikację Polską kontroli nad spółką Ramsat.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=01d7889f-c5ad-475a-9ec4-2aa7a783ed5b

PARKIET

Promocje napędzają sprzedaż aplikacji CADPo słabych pod względem sprzedaży pierwszych dwóch miesiącach roku marzec, jak zapewniają przedstawiciele Procadu, był zdecydowanie lepszy.

http://www.parkiet.com/artykul/26,798600_Procad_Promocje_napedzaja__sprzedaz_aplikacji_CAD.html

Bez pozyskania inwestora firma nie ma szans przetrwaćWywiad "Parkietu" Z Łukaszem Mleczką, prezesem Perfect Line.

http://www.parkiet.com/artykul/26,798960_Bez_pozyskania_inwestora__firma_nie_ma_szans_przetrwac.html

MSPStandard

Nowe procesory dla serwerówPodczas premiery procesorów Xeon 5500 Intel zaprezentował analizę korzyści, które może przynieść inwestycja w serwery oparte na architekturze Nehalem.

http://p1.idg.pl/r/ffee3