Środowy Przegląd Prasy

Arabowie mogą kupić Telefonię Dialog... Spadają inwestycje firm telekomunikacyjnych... Google w Chinach daje MP3 za darmo... Prawo telekomunikacyjne się zmienia... Telewizja z Internetem nie daje ulgi podatkowej... Google ma 100 mln dol. na startupy...

COMPUTERWORLD

Informatyk przed wyboremPrzedstawiciele branży IT opowiadają, jak ukształtowały ich studia, czego się nauczyli i na ile przydało im się to w pracy zawodowej.

http://p1.idg.pl/r/ef2af

RZECZPOSPOLITA

Telewizja z Internetem nie daje ulgi podatkowejKlienci Telekomunikacji Polskiej nie mogą odliczyć od dochodów wydatków na dostęp do sieci.

http://www.rp.pl/artykul/9211,284891_Telewizja_z_Internetem_nie_daje_ulgi_podatkowej.html

Arabowie mogą kupić Telefonię DialogPaństwowy fundusz inwestycyjny z Kuwejtu przygląda się polskiemu operatorowi - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

http://www.rp.pl/artykul/9211,284889_Arabowie_moga_kupic_Telefonie_Dialog.html

GAZETA PRAWNA

Spadają inwestycje firm telekomunikacyjnychTen rok przyniesie mocne ograniczenie inwestycji na polskim rynku telekomunikacyjnym. Głównie za sprawą Europy i obu Ameryk spadną też inwestycje na świecie, choć w Azji oczekiwany jest ich wzrost.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/261436,spadaja_inwestycje_firm_telekomunikacyjnych.html

GAZETA WYBORCZA

Google daje MP3 za darmoTo nowy pomysł internetowego giganta, jak przyciągnąć internautów. Ale tylko w Chinach.

http://wyborcza.pl/1,82244,6449816,Google_daje_empetrojki_za_darmo.html

Google ma 100 mln dol. na startupyInternetowy gigant uruchamia swój fundusz inwestycyjny - na raczkujące biznesy Google Ventures ma 100 mln dol. do wydania.

http://wyborcza.pl/1,82244,6449817,Google__100_mln_dol__na_startupy.html

Prawo telekomunikacyjne się zmieniaKomisja gospodarki narodowej Senatu przegłosowała wczoraj poprawki, które częściowo zmieniają uchwaloną przez Sejm nowelizację prawa telekomunikacyjnego.

http://wyborcza.pl/1,82244,6449812,Prawo_telekomunikacyjne_sie_zmienia.html

PUBLICStandard

Problem z polskim broadbandemWraz z publikacją ósmej edycji raportu Światowego Forum Ekonomicznego zatytułowanego "The Global Information technology Report 2008-2009" w polskiej prasie pojawiły artykuły bijące na alarm ("rynek internetowy w Polsce leży!) Czy faktycznie jest aż tak źle?

p1.idg.pl/r/9c34b