Środowy Przegląd Prasy

T-Mobile zastąpi Erę... Polkomtel, PTK Centertel, PTC oraz P4 razem w mobilnej tv... W przyszłym tygodniu decyzja UKE o podziale TP... Microsoft i IBM w czołówce znanych marek... Mysz komputerowa skończyła czterdzieści lat... Wiceminister gospodarki zapowiada, że e-podpis będzie tańszy...

COMPUTERWORLD

Tajna komórka

Dziś nie można już polegać wyłącznie na standardach sieci GSM. Aby prowadzić bezpieczne rozmowy, należy pomyśleć o dodatkowych zabezpieczeniach.

http://p1.idg.pl/r/336ba

RZECZPOSPOLITA

Globalna czołówka trzyma się dobrze

Coca-Cola, Microsoft, IBM i General Electric - te cztery marki warte łącznie 238 miliardów dolarów od ośmiu lat tworzą czołówkę prestiżowego rankingu Interbrand.

http://www.rp.pl/artykul/230787,231687_Globalna_czolowka_trzyma_sie_dobrze.html

Kończy się era marki Era

Najsilniejsza w naszym rankingu marka telekomunikacyjna zniknie z rynku. W przyszłym roku zastąpi ją T-Mobile. Deutsche Telekom liczy, że to poprawi jego pozycję na polskim rynku.

http://www.rp.pl/artykul/230787,231685_Konczy_sie_era_marki_Era_.html

Polkomtel, PTK Centertel, PTC oraz P4 razem w mobilnej tv

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na utworzenie przez czterech polskich operatorów komórkowych spółki, która będzie mogła świadczyć usługi mobilnej telewizji w nowej technologii, podał urząd komunikacie.

http://www.rp.pl/artykul/67344,231470_Polkomtel__PTK_Centertel__PTC_oraz_P4_razem_w_mobilnej_tv.html

Mysz skończyła czterdzieści lat

Mysz komputerowa kończy dziś 40 lat. 9 grudnia 1968 roku amerykański wynalazca Douglas Engelbart po raz pierwszy skorzystał z myszy, by zaprezentować nową metodę pracy z komputerami.

http://www.rp.pl/artykul/62956,231344_Mysz_skonczyla_czterdziesci_lat.html

Najtrudniejsza jest rejestracja

Właściciele firm mogą przekazywać fiskusowi w formie elektronicznej aż 81 różnych deklaracji. Wystarczy, że posiadają bezpieczny podpis elektroniczny. Muszą też zadbać o rejestrację.

http://www.rp.pl/artykul/56236,231341_Najtrudniejsza__jest_rejestracja.html

GAZETA PRAWNA

Wiceminister gospodarki: e-podpis będzie tańszy

Projekt ustawy, która wprowadzi nowe rodzaje podpisów elektronicznych, trafił do uzgodnień międzyresortowych. Po wejściu ustawy w życie, korzystanie z e-podpisów będzie bardziej powszechne, a co za tym idzie tańsze - poinformował wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/99700,wiceminister_gospodarki_e_podpis_bedzie_tanszy.html

W Warszawie bilet przez komórkę

12 miesięcy to zbyt mało, by czterej polscy operatorzy komórkowi wybrali standard mobilnych płatności. Polkomtelowi nie przeszkadza to we wdrażaniu usług.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/99660,w_warszawie_bilet_przez_komorke.html

GAZETA WYBORCZA

Dla klientów podział TP to same korzyści

W przyszłym tygodniu prezes UKE ogłosi oczekiwaną od dawna decyzję - czy podzielić Telekomunikację Polską na część hurtową i detaliczną.

http://wyborcza.pl/1,82244,6045301,Dla_klientow_podzial_TP_to_same_korzysci.html

PULS BIZNESU

1:0 dla Optimusa. Do przerwy

Sąd orzekł, że Optimus Technologie miał prawo wystąpić do sądu o odszkodowanie. Tym samym obalił linię obrony Prokuratury Generalnej, która twierdziła, że spółka nie ma prawa żądać pieniędzy od skarbu państwa.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=cce3dc33-baaf-4caf-b974-12a4fb0385f8&open=sec