Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

Według PB, Deutsche Telekom jest jednym z kandydatów na inwestora w Telefonię Dialog. Rozmowy utknęły jednak w martwym punkcie z powodu kłopotów finansowych niemieckiego telekomu.

PARKIET

France Telecom silnie w góręWczoraj odbyły się walne zgromadzenia France Telecom i Deutsche Telekom, a Vodafone Group opublikowała wyniki. Brytyjski operator komórkowy odnotował stratę brutto w wysokości 16,2 mld GBP, najwyższą stratę roczną w historii brytyjskich spółek, jednak o ponad 50% wzrosła sprzedaż firmy. Akcje FT zdrożały o 4,4%, po informacji, że rząd nie podwyższy kapitału w zadłużonym operatorze. Z kolei podczas WZA DT prezes Sommer tłumaczył się z obietnic złożonych rok wcześniej. (s. 1)

Przydział akcji TP S.A. zgodny z prawemTrybunał Konstytucyjny orzekł wczoraj, że regulacje prawne, określające komu miało przypaść ile akcji pracowniczych TP S.A. były zgodne z konstytucją. Trybunał stwierdził, że akcje TP S.A. nie należały się osobom, które do 31 grudnia 1981 roku pracowały w spółkach, które potem weszły do Poczty Polskiej, Telefonu i Telegrafu (chodzi m.in. o Stacje radiowe i TV w Białymstoku, Katowicach i Gdańsku). (s. 5)

Ster-Projekt postawił na bankowość i outsourcingSpółka joint venture Ster Projektu i EDB Business Partner, w której pakiet kontrolny posiadać bęą Norwegowie zajmie się wprowadzaniem na polski rynek nowej generacji systemów bankowych oraz usług outsourcingowych. „EDB to największa firma outsourcingowa w Norwegii. Obsługuje 70-80% sektora bankowego w tym kraju. (...) Dlatego zwróciliśmy na nich uwagę” – powiedział prezes Ster=Projektu Piotr Smólski. (s. 7)

W pakietówce sprzedano 5% akcji OptimusaPo raz pierwszy od tygodnia przeceniono akcje Optimusa. Jest to odpowiedź rynku na pogłoski o zmianie prezesa spółki i planowanym wyjściu BRE z inwestycji. Na wczorajszej sesji akcje Optimusa straciły 6,8%. W transakcji pakietowej sprzedano tymczasem 5% papierów firmy. (s. 7)

Prezes Internet Group skupuje akcjeMarcin Marszałek, prezes Internet Group, od kilku miesięcy systematycznie skupuje akcje spółki. Kupowane pakiety stanowią niekiedy połowę wolumenu niskich obrotów IGROUP. „(...) Uważam, że inwestycja w Internet Group będzie opłacalna i zamierzam nadal skupować akcje” – powiedział prezes Marszałek. (s. 7)

PRAWO I GOSPODARKA

Rozmowa PGRozmowa z Michałem Danielewski, dyrektorem generalnym ComputerLandu. Czy sprawdza się mechanizm opcji menedżerskich działający w spółce? „Program ruszył już w 1996 roku. Obejmuje 140 osób. (...) Większość z tych osób nadal pracuje w naszej spółce. Rotacja przez ten okres wyniosła zaledwie niecałe 10%” – powiedział Michał Danielewski.

(s. 3)

Szerszy serwis w Nordea BankuNordea Bank Polska poszerzył funkcjonalność serwisu bankowości elektronicznej Solo. Ze stron można wydrukować potwierdzenie wykonania przelewu oraz przelewu na ZUS. Serwis umożliwia też już przelewy zbiorcze. (s. 7)

PULS BIZNESU

Deutsche Telekom szuka operatorówKandydatem do przejęcia telefonii Dialog jest Deutsche Telekom. Rozmowy z KGHM utknęły jednak ze względu na kłopoty finansowe niemieckiego operatora. TD przymierza się obecnie do wyboru doradcy inwestycyjnego. Starania o pozyskanie inwestora dla Dialogu trwają już kilkanaście miesięcy. (s. 3)