Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

Po fuzji HP i Compaqa montownia PC-tów pod Szczecinem będzie kontynuować działalność, być może nawet poszerzy produkcję o serwery. TP S.A. będzie świadczyć usługi dostępu do Internetu poprzez platformę satelitarną.

PARKIET

PTC: 52,2 mln zł na plusiePolska Telefonia Cyfrowa poprawiła wynik EBITDA w I kwartale br. o 47%. Zysk netto spółki, w związku z różnicami kursowymi spadł do 52,2 mln zł. Operator Era GSM odnotował ogólny wzrost liczby klientów netto o ok. 200 tys., przy spadku netto liczby klientów abonamentowych. (s. 3)

TP S.A. Bezprzewodowy dostęp do InternetuCentrum Usług Satelitarnych TP S.A. w Psarach k. Kielc oraz Radomska Wytwórnia Telefonów przedstawią usługę powszechnego bezprzewodowego dostępu do Internetu z niemal dowolnego miejsca w kraju. Szczegóły oferty zostaną przedstawione za dwa miesiące, zapowiedzieli podczas spotkania z sejmową Komisją Infrastruktury przedstawiciele firmy. Dostęp będzie realizowany przez szerokopasmową platformę satelitarną TP S.A., która powstanie na bazie istniejących systemów satelitarnych w Psarach. (s. 5)

PRAWO I GOSPODARKA

EI chce kupić Aster CityEnterprise Investors złożył Elektrimowi Telekomunikacja ofertę odkupienia telewizji kablowej Aster City. Szczegóły finansowe oferty nie są znane. (s. 2)

Spór z Elektrimem bez rozstrzygnięciaSąd arbitrażowy w Wiedniu nie rozstrzygnął wczoraj sporu pomiędzy Elektrimem i Deutsche Telekom. Wczorajsza rozprawa dotyczyła wniosku DT o uznanie, że Elektrim nie wywiązuje się z umowy wspólników PTC, ponieważ jest niewypłacalny. W tej sprawie sąd wziął pod uwagę zawarte wstępne porozumienie zarządu z obligatariuszami. Inny wniosek DT dotyczy uznania, że Elektrim nabył pakiety akcji PTC niezgodnie z prawem. (s. 6)

Urzędy nie lubią InternetuWedług raportu przedstawionego przez organizacje Internet Obywatelski, urzędy administracji publicznej nie doceniają możliwości Internetu w kontaktowaniu się ze społeczeństwem. W marcu i kwietniu IO ocenił 16 ministerstw, 16 urzędów wojewódzkich i 14 urzędów marszałkowskich - najlepiej w ocenie przejrzystości i interaktywności serwisów wypadły Ministerstwo Finansów (29 pkt. na 41 możliwych), strony Mazowieckiego U.W. i śląskiego urzędu marszałkowskiego. Najgorszy serwis ma Ministerstwo Zdrowia i urzędy w Łodzi. (s. 8)

PULS BIZNESU

TV kablowe kuszą Tel-EnergoKrajowe sieci telewizji kablowych liczą na współpracę z operatorem sieci szkieletowej Tel-Energo. Pozwoliłoby im to na uruchomienie nowych usług – transmisji głosu i danych. Na razie przez położone w studzienkach TP S.A. kable może płynąć tylko sygnał telewizyjny. TP S.A. zapowiada, że w przypadku poszerzenia oferty usług (przy założeniu, że „będzie to zgodne z prawem”) podniesie wysokość opłat za umieszczenie kabli w jej studzienkach, aby w ten sposób wyrównać sobie straty z działania nowej konkurencji. (s. 6)

HP utrzyma produkcję komputerów w SzczecinieWedług nieoficjalnych informacji, po połączeniu HP z Compaqiem, produkcja PC-tów pod Szczecinem zostanie utrzymana, a być może nawet rozszerzona, o produkcję serwerów. W tym roku montownia ma wypuścić na polski rynek 60 tys. komputerów. (s. 9)

Netia musi zamknąć trzy układyJeszcze dwie z trzech spółek z grupy Netii – Netia South i Netia Telekom - oczekują na zgodę sądu na otwarcie postępowania układowego. Po zamknięciu postępowań Netia wyemituje akcje dla wierzycieli. (s. 9)