Środowy Przegląd Prasy

KGHM prowadzi rozmowy z trzema zagranicznymi inwestorami zainteresowanymi objęciem udziałów w Telefonii Dialog.

PARKIET

ComArch najniżej od października

Na wczorajszej sesji akcje ComArchu zostały przecenione o 9,6% - to reakcja na słabe wyniki w I kwartale br. W porównaniu z I kwartałem ub. roku przychody spółki spadły o połowę, a zysk operacyjny skurczył się odpowiednio z 5,8 mln zł do 0,9 mln zł. Analitycy upatrują słabszych wyników w spadku zamówień ze strony TP S.A. (s. 2)

TP S.A. zachowa 350 mln zł

URTiP anulował kary nałożone na TP S.A. przez URT. Uzasadniając decyzję, prezes Witold Graboś powiedział, że podstawy prawne kar były w jego ocenie łatwe do podważenia w sądzie. Prezes URTiP powiedział też, że kroki prawne podejmowane przez TP S.A. paraliżowały liberalizację rynku telekomunikacyjnego. (s. 4)

Dobra passa ComputerLandu trwa

ComputerLand, i MacroSoft to giełdowe spółki IT, które w I kwartale br. uzyskały dobre wyniki finansowe. Raportów nie opublikowały jeszcze Prokom i Softbank, na razie największym zaskoczeniem jest wzrost przychodów CL – z 91 mln zł w I kw. ub. roku do 138 mln zł w I kwartale 2002. (s. 3)

PRAWO I GOSPODARKA

Fatalny początek roku Netii

Skonsolidowana strata Netii w I kwartale br. wzrosła z 45 ,8 mln zł w I kw. ub. roku do 248 mln zł w I kwartale 2002. Przychody Netii w stosunku rocznym wzrosły o 19%, do 146,5 mln zł. Zdaniem analityków poprawy sytuacji spółki należy oczekiwać w III i IV kwartale br. (s. 5)

PULS BIZNESU

Trzech stara się o Dialog

KGHM prowadzi rozmowy z trzema inwestorami zagranicznymi w sprawie sprzedaży udziałów w Telefonii Dialog. Mieliby oni przejąć od holdingu miedziowego finansowanie operatora. (s. 6)

BRE podniósł kapitał Wonloka

BRE Bank dokapitalizował łódzkiego Wonloka kwotą 8,25 mln zł, obejmując nową emisję akcji. Umowa w sprawie sprzedaży spółki Apeximowi została przesunięta o miesiąc, do końca maja. (s. 7)