Środowy Przegląd Prasy

Jeszcze w tym półroczu może dojść do przejęcia przez Commercial Union banku Bankgesellschaft Berlin Polska, właściciela konta Inteligo.

PARKIET

ITI może ogłosić wezwanie nawet na 100% Grupy Onet

KPWiG dopuściła wczoraj do obrotu akcje Telamksu i obligacje ComArchu. Ponadto ITI otrzymał zezwolenie KPWiG na przekroczenie progu 50% udziałów w WZA Grupy Onet. Zgodnie z prawem oznacza to konieczność ogłoszenia wezwania na wszystkie akcje GO. (s. 3)

Koniec hossy na akcjach Elzabu

Wczoraj akcje Elzabu przeceniono o 3,7%. Dotychczas akcje spółki, w związku z dobrymi wynikami drożały – od początku roku w sumie o 60%. Przecena związana jest z koniecznością utworzenia przez spółkę rezerwy na należność zbankrutowanej firmy Nawigator. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

Długi Elektrimu

Wczoraj w Londynie odbyło się spotkanie przedstawicieli Elektrimu z obligatariuszami holdingu. (s. 3)

Mniej oszustw w komórkach

Zmniejsza się liczba strat operatorów spowodowanych przez wyłudzenia, nadużycia czy przestępstwa. Do niedawna straty trzech operatorów z tego powodu wynosiły miesięcznie ok. 5 mln zł. Obecnie najczęściej próbuje się podrabiać karty doładowujące konta użytkowników systemów pre-paid. (s. 3)

TP S.A. pod obserwacją

Agencja ratingowa Standard&Poor’s umieściła długoterminowy rating zadłużenia TP S.A. na liście obserwacyjnej. (s. 5)

PULS BIZNESU

Partner dla Polsatu bliżej wyłączności

W ciągu dwóch tygodni zakończy się selekcja firm zainteresowanych udziałami w Polsacie. Według nieoficjalnych informacji, faworyt w wyścigu, Agora, jest skłonna za 49% akcji Polsatu wyłożyć 450 mln USD. (s. 6)

BGB z Inteligo zmierza ku Commercial Union

Bankgesellschaft Berlin Polska, właściciel konta internetowego Inteligo, jeszcze w tym półroczu może dołączyć w Polsce do grupy Commercial Union. Zakładając, że wartość każdego klienta Inteligo wynosi 1,5 tys. zł, na zakup banku CU będzie musiało wyłożyć nawet 650 mln zł. (s. 7)

URTiP ma nowego wiceprezesa

Minister infrastruktury powołał Henryka Beberoka na stanowisko wiceprezesa URTiP. Beberok pełnił ostatnio funkcję dyrektora katowickiego oddziału TP S.A. (s. 7)