Środowy Przegląd Prasy

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uznał, że kontrakt na dostawę systemu IACS w obecnej formie doprowadziłby do wyłudzenia ze skarbu państwa 100 mln EUR.

PARKIET

Dziś wniosek o układ Zarząd Netii przedstawi dzisiaj wniosek o otwarcie postępowania układowego. NWZA, które miało zadecydować o podwyższeniu kapitału zostało przerwane do 5 marca. (s. 2)

Bez dywidendy w branzy ITWiele wskazuje na to, że po raz pierwszy od 1996 roku żadna z giełdowych spółek informatycznych nie wypłaci dywidendy. Zyskami za rok 2000 podzieliły się jeszcze Softbank i

. Jednak gorzsze wyniki za 2001 rok spowodowały, że nawet akcjonariusze tych spółek nie mogą liczyć na udział w zyskach. (s. 4)

IACS poczekaWedług Aleksandra Bentkowskiego, prezesa Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa, w ramach dotychczasowej umowy na budowę systemu IACS z budżetu państwa mogło zostać „wyłudzone” 100 mln EUR. Prezes ARiMR zapowiedział także, że poskarży się na zarząd polskiego HP do władz firmy w USA i amerykańskiemu ambasadorowi. Wcześniej w poniedziałek w godzinach popołudniowych agencja przedstawiła HP aneks do umowy z żądaniem akceptacji bez poprawek do rana dnia następnego. (s. 5)

PRAWO I GOSPODARKA

Prószyński dla AgoryAgora podpisała przedwstępną umowę nabycia Prószyński i S-ka Czasopisma sp. z o.o. Agora przejmie w ramach umowy 12 miesięczników i jeden kwartalnik, wydawane dotychczas przez Prószyński i S-ka. W wydawnictwie pozostaną jeszcze dwa tytuły prasowe, znacząca na rynku część związana z wydawnictwem książek, dom wysyłkowy Klub Książki Księgarni Krajowej i internetowa księgarnia Merlin. (s. 1, 3)

Kredyt Bank w sieciKredyt Bank uruchomił elektroniczny dostęp do swoich rachunków – KB24. Według prognoz przedstawicieli banku, do końca br. z usług internetowych korzystać ma 20% klientów banku, a za dwa lata – 25%, czyli ok. 250 tys. Nakłady na rozbudowę call center i wdrożenie bankowości elektronicznej wyniosły 50 mln zł. (s. 5)

PULS BIZNESU

TP S.A. uplasowała waloryTP S.A. przeprowadziła emisję krótkoterminowych obligacji o wartości 100 mln zł i terminie wykupu 20 marca 2002 roku. (s. 3)

Intel i Microsoft zawierają sojuszFirmy zawarły porozumienie przeciwko Nokii. Koncerny będą dostarczać know-how dla spółek branży elektronicznej, który umożliwi im produkcję własnych telefonów komórkowych. (s. 12)