Środowy Przegląd Prasy

Jacek Socha, przewodniczący KPWiG, rozważa skorzystanie ze swoich uprawnień prokuratorskich i wystąpienie przed sądem, w celu wyznaczenia nowego terminu NWZA Elektrimu.

PULS BIZNESU

Teta zarobiła 1,2 mln zł

Wrocławski producent oprogramowania osiągnął w 2001 roku przychody w wysokości 30,6 mln zł i zysk netto w wysokości 1,2 mln zł. W ub. roku firma podpisała łącznie 124 umowy na wdrożenie oprogramowania, ponadto przeprowadziła restrukturyzację i redukcję zatrudnienia. (s. 7)

PARKIET

Jacek Socha chce szybszego NWZA Elektrimu

Według przewodniczącego KPWiG, zwołanie przez zarząd Elektrimu NWZA holdingu dopiero na 25 maja jest działaniem na szkodę akcjonariuszy. Według Jacka Sochy, zarząd Elektrimu powinien się przychylić do propozycji terminu złożonej przez BRE i skupione wokół banku podmioty (połowa lutego). Przewodniczący KPWiG zapowiedział, że prawdopodobnie wykorzysta swoje uprawnienia i wystąpi przed sądem o wyznaczenie nowego terminu NWZA holdingu. (s. 1, 5)

Dziś posiedzenie RN Elektrimu

Zmiany w zarządzie Elektrimu podczas dzisiejszego posiedzenia RN holdingu nie są jeszcze przesądzone – do odwołania wiceprezesa Jacka Walczykowskiego potrzeba głosów 5 z 8 członków rady. Decydujący głos będą mieć przedstawiciele Vivendi. (s. 2)

Kłopotów ciąg dalszy

Apexim poinformował o zniesieniu uprzywilejowania 300 tys. akcji imiennych serii B (ok. 6% KA) i zamianie ich na zwykłe akcje na okaziciela. Z takim wnioskim wystąpił długoletni prezes spółki, Andrzej Rybkowski, który dysponuje 60% głosów na WZA. Tymczasem sąd odmówił rejestracji podwyższenia kapitału spółki w drodze emisji. Znalezienie nowych akcjonariuszy jest dla Apeximu jedyną szansą na uchronienie przed bankructwem. (s. 6)

PRAWO I GOSPODARKA

FT zwiększa obroty

France Telecom zrealizował plan sprzedaży założony na 2001 rok, a przychody grupy zwiększyły się o 28% w stosunku do roku ub. Jedną trzecią obrotów grupy przyniósł operator komórkowy Orange, który ponadto zwiększył liczbę klientów do 39 mln. (s. 5)

Onet.pl coraz droższy

W drugim dniu notowań papiery Grupy Onet.pl zyskały kolejne 13,5% i na zamknięciu przyjęły wartość 36,2 zł. W ciągu dnia notowania zyskiwały nawet 21%, dochodząc do 39 zł. Według analityków przyczyną wzrostu cen jest zainteresowanie GO ze strony instytucji finansowych i funduszy emerytalnych. (s. 10)