Środowy Przegląd Prasy

Dziś zarząd Elektrimu zadecyduje, czy zwołać na wniosek akcjonariuszy skupionych wokół BRE NWZA holdingu. Pierwsze w swojej historii zyski odnotował Amazon.com.

PARKIET

Elektrim: dzisiaj decyzja w sprawie NWZA

Zarząd Elektrimu przesunął na dziś decyzję czy, tak jak tego domaga się od dwóch tygodni grupa akcjonariuszy skupiona wokół BRE, zwołać NWZA spółki. Dzisiaj także KPWiG przedstawi wyniki postępowania mającego wyjaśnić, czy akcjonariusze współpracujący z BRE dotrzymali przepisów Prawa o publicznym obrocie. (s.1)

Dwa Optimusy od poniedziałku

Prawdopodobnie od przyszłego poniedziałku będą notowane dwie spółki powstałe po podziale Optimusa. Według prezesa Jacka Krawczyka, suma notowań Optimusa Technologie i Grupy Onet.pl powinna być zbliżona do kursu z ostatniej sesji Optimusa. (s.2)

Zagrożone plany Agory i ITI

kKRRiTV zaproponowała ograniczenia w procesie konsolidacji prawie 200 stacji radiowych działających w Polsce oraz w tworzeniu grup medialnych. Zdaniem analityków, takie rozwiązania uderzają w lokalnych liderów, typu ITI i Agora. W przypadku tej ostatniej, zamiast ekspansji w sektorze telewizyjnym, można spodziewać się, w przypadku uchwalenia propozycji Rady, zwrócenia się holdingu np. w stronę sekora reklamy zewnętrznej. (s. 3)

Apexim bez pieniędzy

Zarząd Apeximu złożył do sądu wniosek o otwarcie postępowania układowego z wierzycielami. Spółce nie udało się dotąd sprzedać biurowca w Warszawie, ani otrzymać zasądzonej kary od LG Petro Banku. (s. 5)

PRAWO I GOSPODARKA

Amazon tworzy historię

Amazon.com po raz pierwszy w swojej historii zanotuje zysk. W IV kw. Amazon zarobił netto 5 mln USD (1 cent na akcję), głównie dzięki udanemu okresowi zakupów przedświątecznych. (s. 5)

PULS BIZNESU

Macrosoft i Simple liczą na zyski po zmianie ustawy

Obowiązująca od początku roku ustawa o rachunkowości wymusza na większości przedsiębiorstw zmiany w oprogramowaniu księgowym. Na znaczny wzrost sprzedaży mogą liczyć giełdowe Simple i Macrosoft, czy nie notowane Teta i Altkom Matrix. (s.3)