Środowy Przegląd Prasy

Obligatariusze dążący do upadku Elektrimu uzupełnili swój wniosek. Microsoft zgromadził już 36 mld USD rezerw - akcjonariusze domagają się dywidendy.

PARKIET

Obligatariusze uzupełnili wnioski

Obligatariusze dążący do ogłoszenia upadłości Elektrimu uzupełnili wniosek do sądu o powołanie eksperta w celu wyceny majątku Elektrimu, oraz przesłuchanie w charakterze świadka przedstawiciela wierzycieli. Wyjaśnienia składać dziś zatem będą p.o. Prezesa Elektrimu Waldemar Siwak oraz prawdopodobnie przedstawiciel Law Debenture, powiernika emisji obligacji. (s. 2)

Pełna kasa Microsoftu

Microsoft zgromadził już w gotówce i krótkoterminowych papierach ponad 36 mld USD. Akcjonariusze i analitycy zaczynają domagać się dywidendy. Tymczasem kierownictwo giganta z Redmond nie płacąc dywidendy chroni największych udziałowców przed obciążeniami podatkowymi. Poza tym jak stwierdził kiedyś Bill Gates, dywidendę płacą już tylko ustabilizowane, mało dynamiczne firmy starej gospodarki. (s. 10)

PULS BIZNESU

Bauer kupił trzy tytuły WPTS

Polska Grupa Interim poinformowała, że H. Bauer stał się wydawcą trzech tytułów: miesięcznika Twój Styl, Filipinka i Votre Beaute. Transakcja była wymuszona działaniami BRE Banku, który wypowiedział PGI trzy kredyty wartości 55 mln zł. (s. 3)

PRAWO I GOSPODARKA

Vodafone sprzedał udziały w Atecs

Brytyjski Vodafone sprzedał pakiet 50% akcji w Atecs Mannesmann Siemensowi za 3,7 mld EUR. (s. 5)

Superterminal

PKO BP otworzył wczoraj pierwszą salę samoobsługową dla swoich klientów. Znajdują się w niej oprócz bankomatów stanowiska komputerowe, poprzez które można uzyskać dostęp do rachunku. Do końca roku PKO BP zamierza uruchomić w sieci placówek 195 takich terminali. (s. 7)

GAZETA WYBORCZA

Grupa w porcie

Multiport.pl budowany przez BRE Bank będzie na swoich stronach integrować ofertę usług finansowych tego banku i innych instytucji. Serwis ma ponadto dostarczać informacje i promować zakupy przez Internet. (s. 23)